Badacze rozwijają nową zobrazowania i cewnikowania technikę taktować dorosłych z limfatycznym plastikowym bronchitem

Badacze które rozwijali bezpieczną usuwać gęstych chodaki w children drogach oddechowych i wydajną procedurę teraz donoszą jednakowego sukces w dorosłych pacjentach. W ten rzadkim warunku, nazwany plastikowy bronchit, pacjenci rozwija gęstego, jak obsady które tworzą w rozgałęzia się ścieżkach ich drogi oddechowe.

Badacze rozwijali nowych zobrazowań narzędzia i minimalnie najeźdźcza cewnikowanie technika taktować formę plastikowy bronchit powodował kiedy abnormally cyrkulacyjny limfatyczny fluid suszy w stałe obsady. "W niektorych przypadkach przyczyna ten warunek jest niewiadoma, ale ten nowa nauka sugeruje że najwięcej dorosłych pacjentów z plastikowym bronchitem anormalnego płucnego przepływ który bezpiecznie taktować możemy, limfatyczny fluid" powiedzieli nauka lidera maksymę G. Itkin, MD, radiolog przy

Itkin Yoav Dori i jego współautor, MD, pediatryczny kardiolog przy kotlecikiem i

Nauka donosi na siedem dorosłych z podłym wiekiem który przedstawiał z rozgałęziać się oskrzelowe obsady, kojarzone z chronicznym kasłaniem and/or astmą. 50 lat Używać dostosowywającego typ obrazowanie rezonansem magnetycznym dzwonił dynamicznego uwydatniającego MR lymphangiography drużyna znajdująca tak dalekie od idiopathic plastikowym bronchitem, (DCMRL) że sześć siedem pacjentów anormalnego limfatycznego przepływ który teraz proponują wyznaczanie gdy płucny perfusion syndrom, w którym niewiadoma jest przyczyna.

Drużyna taktował sześć pacjentów z limfatycznym embolization który wymaga wkładać kombinację kleidło i zwitki zatrzymywać przepływ limfatyczny fluid przez cewników., Pięć pacjentów donosili bezpośredniego i zupełnego postanowienie objawy, i szóstego pacjent donosił znaczącego częściowego ulepszenie. Cztery pacjenta mniejszościowego brzusznego ból który rozwiązywał po traktowania z środkami przeciwbólowymi., Średni uzupełnienie był 11 miesiącem po początkowego traktowania.

Na początku tego roku, Itkin i Dori donosiliśmy retrospektywnego badanie przypadków 18 dzieci które plastikowego bronchit jako komplikacja paliatywna operacja dla ventricle kierowej choroby. Podczas gdy rzadki, plastikowy bronchit może powodować zagrażający życiu oddechowego cierpienie w dzieciach. W dorosłych warunek może iść undiagnosed dla rok w pacjentach które mogą początkowo diagnozujący z astmą lub chronicznym kasłaniem. Plastikowy bronchit długiego medycznego rodowód--grecki lekarz Galena opisywał formę ono w drugi wieku.

"To był mały nauka, i pierwszy raport ten traktowanie w dorosłych z limfatycznym plastikowym bronchitem," powiedział Dori. "Długi uzupełnienie potrzebuje potwierdzać długookresowe korzyści ten procedura i ryzyko."

Centrum dla Limfatycznego zobrazowania i interwenci jest jeden kotlecików inauguracyjni Nadgraniczni programy. Nadgraniczni programy uosabiają związek między, są nowatorskim sposobem przynosić badanie szybko wezgłowie, i. badawczymi przełomami i nadzwyczajną kliniczną opieką

Źródło: Children szpital Filadelfia

Advertisement