Zanieczyszczenia powietrza ujawnienie i sedentarny styl życia pozujemy poważnych zdrowie zagrożenia dzieci w Chiny

Dzieci i nastolatkowie w chiny kontynentalni stawiają czoło dwa poważnego i sprzecznych zdrowie publiczne zagrożenia: trwający ujawnienie zanieczyszczenie powietrza i rosnąco sedentarny styl życia z małą miarową fizycznej aktywności outside szkołą.

Pracowników służby zdrowia i decydentów potrzeba znajdować sposoby adresować oba te zagadnienia, Oregon stanu uniwersyteta badacz sugeruje w nowym komentarzu publikującym ten miesiąc w czasopiśmie pediatrie. tak, że dzieci mogą być fizycznie aktywnym bez cierpieć ryzyko zdrowotne powodować ujawnieniem zanieczyszczenie powietrza

"pytanie jest jak balansujemy cnoty fizyczna aktywność z zagrożeniami zanieczyszczenie powietrza?" said ćwieka kardynał, kinesiology profesor w szkole wyższa zdrowie publiczne i nauka o człowieku przy, Oregon stanu uniwersytetem i krajowym ekspertem na korzyściach fizyczna aktywność. "Ostatecznie, musimy znajdować sposoby zostawać aktywnymi pomimo zanieczyszczenia powietrza dla ludzi."

Wiele kraje i miasta dookoła świata mocują się z zanieczyszczeń powietrza zagadnieniami, ale tam  jest szczególna troska dla dzieci narastających up w Chiny w części ponieważ miewają skłonność dojeżdżać do pracy więcej na stopie lub jechać na rowerze i ich sportów pola i boiska często znajdują blisko ruchliwych ulic lub autostrad, Kardynał powiedział. Wpływy zanieczyszczenie powietrza przyczyniali się 1,2 milion śmierć w 2010.

W tym samym czasie, bardzo dzisiaj uczestniczą w umiarkowanej lub krzepkiej fizycznej aktywności na zewnątrz szkoły few Chińscy dzieci, i liczba z nadwagą i otyli dzieci w Chiny więcej niż podwajał w ostatnich 25 rok.

Dzieci są szczególnie podatni niekorzystni zdrowie wpływy od skrótu i długoterminowego ujawnienia zanieczyszczenie powietrza, w części ponieważ wysokich tempa oddychanie i miewają skłonność brać shallower oddechy. Zanieczyszczenie powietrza kojarzył z wzrostami w astmie, chroniczny kasłanie i inni oddechowi problemy w dzieciach Kardynały które są prawdopodobni pogarszającym ciężkim oddychaniem od krzepkiego ćwiczenia, powiedział.

W ten sposób jak zdrowie publiczne urzędnicy zbliżają się te konkurowań wyzwania? Kardynał, jego współautor, Qi Si Zhejiang uniwersytet w Chiny i poprzedni odwiedza uczony przy OSU, sugerujemy dwa problemu musimy adresujący wpólnie.

Polecają cztery naglącego kroka dla przedstawiciel slużby zdrowia i decydentów które mocują się z te zagadnieniami:

  • Przyrostowa świadomość wśród rodziców, dzieci, pracowników służby zdrowia, pedagogów i decydentów na wpływach na i przyczynach zanieczyszczenie powietrza potencjalna krzywda, as well as gdy dobierający się z plenerową fizyczną aktywnością dzieciach i nastolatkach
  • Dodaje jakość powietrza systemy przy szkolnymi miejscami, więc zanieczyszczenie może mierzący gdy i dokąd dzieci angażują w fizycznej aktywności
  • Przystosowywa natężenie plenerowa fizyczna aktywność podczas dnia powszedniego na podstawie zanieczyszczenia powietrza monitorowanie rezultatów
  • Kształci dzieci o ćwiczyć w zanieczyszczających środowiskach wliczając instrukci zatrzymywać aktywność, gdy zauważają problemy tak jak kasłać, klatki piersiowej ciasnota lub charchotać,

Ponieważ szkoły są bazą dla dużo fizyczna aktywność today dzieci, są krytycznym kawałkiem w adresować oba zagadnienia, Kardynał powiedział. Monitorować klimat przy szkołą zapewniał lepiej, zlokalizowana informacja dla szkolnych urzędników robi decyzjom o czy, jaki poziomem natężenie przy dzieci ćwiczy muszą być outside lub.

Robić niektóre fizycznej aktywności mieć żadny fizyczną aktywność dla dzieci jakby jest wciąż lepszy niż, ", nawet jeśli ono krzepki no jest jak," powiedział.

Ubraniowi akcesoria lub sprawności fizycznej wyposażenie mogli także projektujący pomagać ochraniać dzieci od zanieczyszczenia podczas plenerowych sztuk aktywność na dniach gdy jakość powietrza poziomy byli niscy, powiedział.

"cel jest dostawać ludzi myśleć o te powikłanych problemach i rzeczywiści rozwiązania," Kardynał powiedział. "nadzieja jest że someone wprowadza innowacje odpowiednich rozwiązania dla adresować oba te problemy."

Źródło: Oregon stanu uniwersytet

Advertisement