Nauka ustanawia harmonizujących odniesienie pasma dla sumarycznego testosteronu w mężczyzna

Wielka nauka więcej niż 9.000 mężczyzna ustanawiał harmonizujących odniesienie pasma dla sumarycznego testosteronu w mężczyzna które gdy stosują assays które stosownie kalibrowali efektywnie umożliwiają klinicystów robić poprawnej diagnozie hypogonadism według nowej nauki publikującej w Dokrewnym społeczeństwa czasopiśmie Kliniczna endokrynologia & metabolizm.

Testosteron jest głównym płci hormonem w mężczyzna, chociaż kobiety testosteron także w małych kwotach. Hypogonadism, warunek charakteryzujący niskimi testosteronów poziomami, może prowadzić i obniżać plenność plciowy dysfunkcja, zmniejszona siła, mięśnia i kości, mniej energii. Zapobieganie i i zależymy na ścisłym pomiarze hormony, ale brak oba definiujący odniesienie pasma testosteron i normowanie hormonów assays robił diagnozować hypogonadism trudne zadanie.

Wyraźni odniesienie pasma są w sercu klinicznej praktyki i bez one robić błędnym diagnozom które mogli prowadzić pacjenci otrzymywa kosztownych, życiowych traktowania, których no potrzebują lub zaprzeczać traktowania tamto które potrzebują one, "mogą klinicyści" powiedział Shalender Bhasin, MD, Harvard szkoła medyczna w Boston, MA i wiodący autor nauka Brigham i kobiet. "Nasz dane ustanawiają odniesienie pasmo dla testosteronu. Te dane także pokazują że różnicy w assays są znacząco współpracownikiem różnica w testosteronów poziomach w kohortach od różnych geograficznych regionów. Wyraźnie potrzebujemy normowanie w wszystkie hormonów assays."

W ten nauce, badacze uzyskiwali serum testosteronu próbki od mężczyzna które już mieli ich testosteronów poziomy assayed w okolicy. Próbki wysyłali centra dla kontrola chorób i zapobieganie Kliniczni Standaryzacyjni programy przy obywatelem Ześrodkowywają dla environmental health (CDC) dokąd testosteron koncentracje mierzyli używać wysoką rozkaz ciekłej chromatografii masowego spectrometry tandemową metodę.

Badacze używali rezultaty od oba pomiarów wytwarzać harmonizować wartości które z kolei używali czerpać znormalizowanego, specyfika odniesienie pasma całkowici. Harmonizujący normalny pasmo dla testosteronu w otyłej populaci Europejscy i Amerykańscy mężczyzna, 19-39 rok, jest 264-916 ng/dL.

"Bez harmonizujących odniesienie pasm i znormalizowanych assays, testy mogą prowadzić misdiagnoses i niestety zdarza się każdy dzień dookoła świata to," powiedział Hubert Vesper, PhD który jest także współautorem nauka i współprzewodniczący partnerstwo dla Ścisły testowanie hormony (ścieżka). "Teraz odniesienie pasmo dla testosteronu, i ja jest znacząco że bierzemy to w rozważanie w testach które zależą dalej dla ścisłych diagnoz klinicyści i pacjenci."

ŚCIEŻKA zapewnia technicznego i naukowy poparcie dostępny CDC Steryd hormonu Standaryzacyjny program, prowadzi edukacyjne aktywność na hormonu pomiarze i adwokatów dla ogólnoludzkiego use znormalizowani hormonów testy, dokąd.

Źródło: Dokrewny społeczeństwo