Antybiotyki celuje mózg podżegającą odpowiedź mogą pogarszać poznawczych niedobory w dzieciach

Pourazowy uszkodzenie mózgu (TBI) jest jeden prowadzi przyczyny kalectwo i śmierć w niemowlakach i dzieciach w Stany Zjednoczone z wpływający dorocznie, więcej niż pół miliona, według centrum kontroli i prewencji chorób. Tamte niepełnoletni 4 co cierpieć życiowych problemy z pamięcią, uwagą i innymi wykonawczymi funkcjami może doświadczenie móżdżkowy uraz.

Podczas gdy tam  są żadny leki dostępni taktować te urazy, naukowowie pokazywali że pewni antybiotyki -- co hamują mózg podżegającą odpowiedź -- może ulepszać wyniki dla dorosłych zwierzęcych modelów które cierpieli cios głowa.

Jakkolwiek, ten traktowanie wydają się negatywnie wpływać mózg które mimo to rozwija, według nowej nauki od Drexel kolegium medycyna. Gdy zarządzają nowonarodzeni szczury natychmiast po obrażenie głowy zatwierdzający antybiotyczny minocycline pogarszający poznawczy niedobory, mówją naukę która publikował w czasopismo Eksperymentalnej neurologii.,

"rozwija mózg no jest to samo który w pełni dojrzały mózg," powiedział Ramesh Raghupathi, PhD, profesor neurobiology i anatomia w szkole wyższa medycyna. "Ten nauka sugeruje że ostre interwencje celuje podżegającą kaskadę no mogą być wykonalnego strategii dla taktować pourazowego uszkodzenie mózgu w niemowlakach i młodych dzieciach."

Leka minocycline pracuje zmniejszać aktywację microglia -- początkowe odporne komórki które ochraniają przeciw cudzoziemskim patogenom. w rdzeniu kręgowym i mózg Hamować microglia pojawiać się jest wydajnym strategią zapobiegać długookresowego uszkodzenie mózgu, ponieważ studia pokazywali skojarzenia między narosłą aktywnością te komórki i neuron degeneracją. I repurposing zatwierdzających leki dostosowywać nową medyczną potrzebę jest pożądanym podejściem.

"W pediatrycznym zwierzę modelu zobaczyliśmy microglia odpowiedź która przypominał, co zobaczyłeś w dorosłym mózg ty. Tam  był mnóstwo komórki śmierć, szkoda i rozognienie," Raghupathi powiedział. "Ty hypothesize że jeżeli ty blokujesz microglia aktywność, ty widziisz ulepszenie w funkci."

Ale gdy Raghupathi i jego drużyna taktowaliśmy nowonarodzonych szczury z minocycline -- jeden dawka każdy dzień dla trzy dni -- zobaczyli że ich móżdżkowa aktywność no ulepszał. Gdy badacze wzrastali dosage dziewięć dni zamiast trzy zwierzę modele pokazywali znaczących pamięć problemy i innych behawioralnych niedobory.

Raghupathi wierzy antybiotyka niekorzystnego skutek na neonate szczurach, ponieważ microglia bawić się znacząco rola podczas wczesnego móżdżkowego rozwoju: Te komórki rozjaśniają out nieżywych neurony i gruzy robić ścieżce dla ximpx neurony funkcjonować normalnie. Celować microglia w pediatrycznym zwierzę modelu antybiotyki wydawali się zapobiegać mózg od przechodzić swój naturalnego maturation proces.

"Ty możesz myśleć microglia w rozwija mózg jak ogrodowy świntuch który rozjaśnia gruzy z gazonu upewniał się trawy r stosownie," Raghupathi powiedział. "usuwać nieżywe komórki, ja brukuje sposób rewire dla rozwija mózg."

Podczas gdy taktować ostrego rozognienie w pediatrycznym mózg no może być wydajny badacze hypothesize to przedłużyć okno interwencja mógł mieć pozytywnych wyniki.

W nadchodzących studiach, planują czekać dwa lub trzy tygodnie zarządzać minocycline po tym jak uraz, daje pediatrycznemu mózg więcej czasowi rozwijać przed odbiorczym traktowaniem.

Myśleć" Raghupathi powiedzieliśmy. "że długookresowy rozognienie może być celem,"

Ten nauka prowadził Lauren Hanlon, PhD kandydat w szkole wyższa medycyna, wraz z Jimmy Huh, MD, profesor nadzwyczajny przy Children szpitalem Filadelfia.

Źródło: Drexel uniwersytet

Advertisement