Konstruować E. Coli bakterie mogą pomagać wykrywać ekologicznie istotne koncentracje EDCs

Dokrewne kruszące substancje chemiczne (EDCs) wplątywali w rozwoju, znajdują w szerokim szyku produkty wliczając, i pestycydów, klingerytów i środków farmaceutycznych. otyłość, cukrzyce i nowotwór EDCs jest potencjalnie szkodliwy przy niskimi koncentracjami, nawet, dorówna w niektorych przypadkach zwyczajni miligramy rozpuszczający wewnątrz w pływackim basenie woda pełno. Teraz donoszą w ACS Środkowej nauce który szybko wykrywać ekologicznie istotne koncentracje EDCs mogą używać konstruować E. Coli bakterie. badacze

Wykrywać EDCs może być twardy ponieważ gatunkowanie opiera się na ich aktywności -- krusząca hormon funkcja -- zamiast ich struktur. Tak obejmuje szerokiego widmo substancje chemiczne termin i często, ryzyko zdrowotne powstają od łącznego ujawnienia kilka różni gatunki. Ponieważ wiele EDCs akt na ten sam hormonów receptorach na komórki powierzchni, badacze rozwijał testy które wykrywają mieszanki opierać się na ich zdolności ingerować z hormonami. Ale te metody obecnie biorą dni produkować rezultat lub wymagać dużo komplikujących i drogich kroki. Tutaj, Matthew Francis i koledzy pokonywaliśmy te wyzwania używać E. Coli w ich przyrządzie.

Atoksyczne, nieżywe komórki, E. Coli wystawiają estrogenu receptor na powierzchni badacza przenośny czujnik. Proteina na czujnik powierzchni rozpoznaje edc-e. coli kompleks, produkujący elektronicznego czytającego w minutach. Niedrogi przyrząd może ustalać koncentrację dużo pojedynczo jako mikstury znać EDCs i całkowite koncentracje. Badali wykrycie w wodzie w powikłanych rozwiązaniach jak dziecko formuła i. Ja także wykrywać EDCs uwalniającego w ciecz od plastikowej dziecko butelki po mikrofali ogrzewanie może. Drużyn notatki że ich test jest stosowny dla use w polu i może modyfikujący badać dla innych typ substancje chemiczne które postępują na ludzkich receptorach.

Źródło: Amerykańskiej substanci chemicznej społeczeństwo

Advertisement