Wysoka paracardial gruba pojemność łączył narosły ryzyko dla kierowej choroby w postmenopausal kobietach

Wysoka pojemność pewny typ sadło który otacza serce znamiennie kojarzy z wysokim ryzykiem kierowa choroba w kobietach i kobietach z niższymi poziomami estrogen przy midlife po przekwitania, według nowego badania prowadzącego uniwersytetem Pittsburgh studium podyplomowe zdrowie publiczne.

Znalezienia wyjawiają nieznane poprzednio, specyfika kierowej choroby ryzyko potencjalne strategie wskaźnik, wskazuje zmniejszać ten ryzyko i cel dla przyszłości studiuje na wpływie hormonu zastępstwa terapia w udoskonalających sercowonaczyniowych zdrowie. Rezultaty publikują online today w czasopiśmie Amerykański Kierowy skojarzenie.

Pierwszy raz, dokładnie określać typ łączącego ja współczynnik ryzyka dla kierowej choroby i pokazywać kierowy sadło," powiedzieliśmy wiodącego autora Samar R. El Khoudary, Ph.D., M.P.H., asystent profesora w Pitt Jawnego Health dziale epidemiologia. "że menopauzalni statusu i estrogenu poziomy są krytycznymi modyfikuje czynnikami swój kojarzony ryzyko w kobietach,"

Tam  są dwa typ gruby otaczanie serce:
• Epicardial sadło sadło który bezpośrednio lokalizuje między i (myocardium) (błona która encases serce). Ja jest energetycznym źródłem dla serca.

• Paracardial sadło anterior epicardial sadło który jest na zewnątrz osierdzia. Tam  są żadny znać ochronni funkcje ten sadło.

El Khoudary i jej drużyna oceniał klinicznych dane wliczając próbek krwi i serca CT obrazów cyfrowych na 478 kobietach od Pittsburgh i Chicago zapisujących się w nauce kobiet zdrowie Przez naród, (łabędź). Kobiety byli, wypośrodkowywali 51 lat i no byli na hormonu zastępstwa terapii. w zmieniać sceny przekwitanie,

W poprzedzającej nauce drużyna pokazywał że wielka pojemność paracardial sadło ale epicardial sadło, po tym jak przekwitanie wyjaśnia spadkiem w płeć hormonu estradiolu możnym w midlife kobietach. Wysoka pojemność epicardial sadło wiązał inni współczynniki ryzyka tak jak otyłość.

W nowej nauce która nie tylko jest badacze budujący na tamte znalezieniach odkrywać wielkiego paracardial grubego tomowego specyfika przekwitanie, w postmenopausal kobietach i kobietach z niższymi poziomami ja także kojarzą z wielkim ryzykiem wieńcowej arterii wapnienie, wczesny znak kierowa choroba która mierzy z serca CT obrazem cyfrowym.

Wzrost w paracardial grubej pojemności od 25th percentile kojarzył z 160 procentów wysokim ryzykiem wieńcowej arterii wapnienie i 45 procentów wzrost w zakresie wieńcowej arterii wapnienie w postmenopausal kobietach porównywać z kobietami pre- lub menopauzalnymi w kobietach studiować 75th percentile zgodny z 60 procentów wzrostem. ()

"Wyraźnie, epicardial i paracardial sadło, jest odrębnymi typ które znajdują być wielcy w postmenopausal kobietach dla różnych powodów z różnymi skutkami na kierowej chorobie i tak oceniający oddzielnie muszą kierowy sadło gdy szukający dla sposobów pomagać kobiety unikać kierową chorobę," powiedział El Khoudary.

Niedawna analiza poprzedzający badanie zakłada że kierowe grube pojemność mogli zmniejszający pomyślnie z dieting i bariatric operacją. Dawać niepewności o ochronnych skutkach hormonu zastępstwa terapia as well as brakowi badanie na wpływie taki terapia na kierowych grubych pojemność, El Khoudary planuje naukę oceniać hormonu zastępstwa terapię na kierowej grubej akumulaci, płaci szczególną uwagę typ kierowy sadło.

Źródło: http://www.upmc.com/media/NewsReleases/2017/Pages/heart-fat.aspx

Advertisement