Pierwszy komórki macierzystej nauka mógł prowadzić rozwój terapia zmniejszać rozognienie powodować CF

39 roczniaka mężczyzna z torbielową łykowatością (CF) zrobił historii zostać pierwszy osobą otrzymywać ludzkie dorosłe komórki macierzyste w nowej badawczej nauce który zmniejszać rozognienie powodować CF. pewnego dnia prowadzi rozwój terapia badacz nadzieja infekcję i

Torowanie temat w nauce jest Bob Trzymający od Alliance, Ohio który na Jan. 26 otrzymywali infuzję komórki dzwonić allogeneic ludzkie mezenchymatyczne komórki macierzyste (hMSC), dorosłe komórki macierzyste zbierać od szpika kostnego zdrowi wolontariuszi. Mr. Trzymam diagnozował z CF gdy był 16 miesiącami starymi.

Obecnie, tam  jest żadny lekarstwo dla CF, i statystyczna długość życia dla pacjentów które ximpx w dorosłość jest w przybliżeniu 41 rokiem wiek.

"Ja był bardzo ekscytuje dniem dla my z pierwszym uczestnikiem w pierwszy komórki macierzystej próbie dla torbielowej łykowatości," powiedział James Chmiel, MD główny oficer śledczy nauka przy Uniwersyteckim szpital tęczy Children & dzieci szpitalem.

Fazy 1 próba ocenia tolerability hmscs w dorosłych pacjentach z CF. i bezpieczeństwo

"To jest wczesny fazy próba, i najwięcej ważnej rzeczy jest zapewniać bezpieczeństwo," powiedział Dr. Chmiel. "Ten nauka składać się z pojedyncza infuzja komórki macierzyste. Podążamy nauka uczestników dla roku upewnialiśmy się mnie jesteśmy bezpieczni. Przed stosować jakaś terapię na szerokiej podstawie, chcemy upewnialiśmy się że ja jest bezpieczny."

Podczas gdy cel nauka jest zbawczy, Dr. Chmiel mieć nadzieję to jest pierwszy krok w kierunku celu końcowego rozwijać terapię zmniejszać płuco infekcję i rozognienie, wynikający w długich i zdrowych życiach dla ludzi z CF.

"Podczas gdy tam  jest olbrzymi wzrost w przetrwaniu dla ludzi z CF od gdy wchodzić do pole w 1990s, to no jest wciąż dobry dosyć," powiedział Dr. Chmiel dyrektor Torbielowej łykowatości lecznictw centrum rozwoju przy szpitalem pediatrie przy skrzynka westernu rezerwy uniwersyteta szkołą medyczną i profesor, UH tęczy Children & dzieci. "Podczas gdy robiliśmy wielkiemu postępowi, wciąż długą drogę."
Komórki macierzyste który zbierali od szpika kostnego zdrowy dorosłego wolontariusz Mr. Trzymający otrzymywający. UH jest przywódcą narodowym w use komórki macierzystej terapia z hmscs. Badacze od UH, wraz z CWRU szkołą medyczną, odkrywali hmscs. HMSCs posiadają wiele własność które są idealne dla traktowania podżegające i degeneracyjne choroby, i posiadają naturalne zdolność wykrywać zmiany w ich środowisku tak jak rozognienie. Nadzieja jest że hmscs mogą zmniejszać rozognienie w płucach powodować CF.

CF główny skutek jest na płucach. Wypełniają z kleistym śluzem jako reakcja ciało systemem odpornościowym bakterie. - naprawdę reakcja - Płuca są źródłem dla dużo choroba i skróconym długością życia widzieć w CF.

"Jeden zagadnienia w CF jest że ludzie z chorobą dostają bakteryjne infekcje w ich płucach, i te bakterie buntują krzepką i przesadną podżegającą odpowiedź," tłumaczony Dr. Chmiel. "Ja jest właściwie ciała podżegającym odpowiedzią który uszkadza płuca. Podżegające odpowiedzi próby eliminować bakterie ale ja, no są pomyślni. Zamiast podżegający system uwalnia molekuły które uszkadzają jednostki swój drogi oddechowe. Płuco choroba powoduje dużo choroba i jest odpowiedzialna dla większości śmiertelność choroba."

Komórki macierzyste darują zdrowymi dorosłymi wolontariuszami które iść przez rygorystycznego procesu sortowania. Komórki macierzyste cultured w UH komórki macierzystej łatwości. Zgłaszać się na ochotnika z CF które są w nauce otrzymywają infuzję przez IV.
"Once w pacjenta ciele tropi teren komórka macierzysta dokąd tam  jest znaczący kwota rozognienie, i pochłaniali siedzibę tam. Komórki macierzyste wtedy odpowiadają środowisko i z nadzieją odwracają niektóre anormalność," powiedział Dr. Chmiel. Mieć nadzieję w przyszłościowych studiach demonstrować że komórki macierzyste zmniejszają, wracają płuca normalny stan i. "rozognienie i infekcję"

"Ten terapia celuje obracać puszek no eliminować go podżegająca odpowiedź, ponieważ wciąż utrzymywać bakterie w czeku musimy. Chcemy zmniejszać rozognienie i natępna płuco szkoda powodować rozognieniem bez pozwolić bakterie mnożyć," powiedział Dr. Chmiel.

W liczbie 15 niewywrotnych dorosłych z CF clinically zapisują się w nauce. Poparcie dla nauki jest od Torbielowej łykowatości podstawy.

Pacjent, Mr. Trzymający, ono rozważa szczęśliwy być zamknięty 40 z CF. Gdy był narastający up, powiedział brakuje 50 dni szkoła każdego roku przez choroby. Każdy dzień, potrzebuje oddychać w aerosolach dla wokoło dwa godzin w ranku i 1-1/2 godzin przed łóżkiem utrzymywać jego płuc funkcjonować. Podczas gdy no był chory od choroby od jego opóźnionych wieków dojrzewania, ono sprawdza w szpital kilka czasy rok dla krok zapobiegawcze i ono zapobiega od "dostawać w dolinę" z CF.

Jego opóźniona żona, Michelle, umierał CF siedem rok temu. Spotykali ale no dostać zamężnymi do 2012. kiedy byli dzieciakami, Umierał od choroby nagle 28 dni poślubiali po tym jak.

Mój jedyny pożałowanie jest" powiedział Mr. Trzymający. "że no pytałem ona out sooner,"
Uczestniczy w nauce nieść na Michelle spadku, i "mieć nadzieję przyszłe pokolenia CF pacjenci mogą dostawać lepszy traktowania i to ostatecznie znajdują dla one lekarstwu," powiedział.

Źródło: http://www.uhhospitals.org/cleveland/

Advertisement