Kształt prostata i przedziały w gruczole odróżniamy się w mężczyzna z nowotworem, badanie wyjawiamy

Czynności wstępne komputeryzujący zobrazowanie wyjawia kształt prostata i przedział wśród gruczołu--dzwonił przejściową strefę--zgodnie odróżnia się w mężczyzna z rakiem prostaty niż tamto bez choroby, według nowego badania prowadzącego skrzynka westernu rezerwy uniwersytetem.

Znalezienie może zapewniać nową aleję diagnozować chorobę--być może parzysty, równy nowotwór agresywność.

Różnicy trzymać up w porównaniach obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) obrazy cyfrowi 70 pacjentów. Obrazy cyfrowi przychodzili od trzy różnych placówek służby zdrowia w Ohio i dwa w Sydney, Australia, na różnym robią i modelują MRI'S.

Badanie publikuje w Naukowych raportach dzisiaj.

Patrzeć kształt jest fundamentalnym przesunięciem od patrzeć natężenie piksle w wizerunku przepowiadać" powiedział Anant Madabhushi, F. Alex Nason profesor II biomedyczna inżynieria i lider badanie. "jeżeli pacjent raka prostaty," "piksli natężenia zmieniają, ale kształt jest odprężny."

Variability w MRI obrazach cyfrowych może wynikać w nieporozumieniu jeśli chodzi, z kolei potencjalnie wynikający w niepotrzebnych biopsjach i traktowaniach. czy rak prostaty jest teraźniejszy Amerykańska szkoła wyższa radiologia i inny pracujemy rozwijać standardy eliminować niekonsekwencje w zobrazowaniu.

"Tutaj, potencjalnie opierającego się biomarker dla raka prostaty, który no jest ogromnie wyczulony MRI parametry używać each instytucją producent MRI lub przeszukiwacz," Madabhushi powiedzieliśmy.

Nowy widok

Znajdować różnicy w kształtach wziąć wizerunki wyrównujących one i tworzących statystyczny kształta atlant 35 rakowych prostat badacze, w pojedynczą ramę. Wtedy wziąć wizerunki 35 zdrowych prostat, wyrównywali one w jeden ramie i tworzyli drugi statystycznego kształta atlant.

Badacze wtedy wyrównywali dwa ramy i kontrolujący dla rozmiaru--bolaki i noncancerous warunek, nazwany korzystny sterczowy hyperplasia, wzrastają gruczoł pojemność. (który niektóre wizerunki w ten nauce pokazywać)

Porównujący rakowe i bezpłatne prostaty pokazywać jasno w oba, statystycznie znaczące różnicy kształt przejściowa strefa--co jest w środkowej części gruczoł--i gruczoł.

Badacze analizowali wizerunki od each pięć placówek służby zdrowia, porównywali i zakładają że, różnicy w kształtach między rakowe i bezpłatnymi prostatami byli konsekwentne. nieważne gdzie wizerunki byli od,

Madabhushi powiedział że jeżeli kształt udowadnia być rzetelnym markierem nowotwór, ono mógł łączący z radiomics, który zatrudnia komputerowych algorytmy wydobywać odrożnianie cechy w rakowe i rakowe tkankach.

Uzupełniać strategię

W papierze publikującym w Grudnia zagadnieniu czasopismo obrazowanie rezonansem magnetycznym, Madabhushi i koledzy zakładamy je mogliśmy precyzyjnie utożsamiać nowotwór innorodnością bolak w prostaty peryferyjnej strefie która jest terenem otacza przejściową strefę. i microarchitecture,

Badacze zakładają że aspekty rakowe cechy w peryferyjnej strefie odróżniali się od rakowe cech znajdować w odpoczynku gruczoł, prowadzi one utożsamiać bolaki tam.

Jak z kształtem peryferyjne stref cechy trzymać up przez instytucje w Tuk, Finlandia; Sydney, Australia i Miasto Nowy Jork który przyczyniali się MRI obrazy cyfrowych w ten nauce.,

Jako uzupełnienie, badacze teraz pracują utożsamiać radiomic cechy od urządzenia peryferyjnego i przejściowe strefy wraz z pomiarami czerpiącymi od prostaty kształtują używać jako predictors czy pacjent nowotwór lub nie.

Dalej, próbują ustalać czy kształt może także przepowiadać jeżeli nowotwór jest agresywny lub wolny--klucz w ustalać jak choroba taktuje.

Źródło: http://thedaily.case.edu/shape-prostate-compartments-within-may-serve-cancer-indicators/

Advertisement