Pitt badacz otrzymywa NSF kariery nagrodę rozwijać ulepszającą przesiewanie metodę dla dysphagia

Dysphagia, lub łykanie wprowadza nieporządek, wpływa, prawie jeden w 25 dorosłych, szczególnie starsze osoby i tamto które cierpieli neurologicznej choroby lub uderzenia, i wynika w w przybliżeniu 150.000 hospitalizacjach dorocznie. Pacjenta ryzyko dla dysphagia najpierw diagnozuje i może wymagać fluoroscopy dla dalszy cenienia lub endoskopię. ekranizować, Jakkolwiek, niektóre pacjenci powoduje które w ten sposób po cichu aspirata, fabrykują misdiagnose.

Rozwijać ulepszającą przesiewania metodę dla dysphagia narodowa fundacja naukowa nagradzał badacza przy uniwersytetem Pittsburgh Swanson szkoła Konstruować kariery nagrodę przez NSF podziału substancja chemiczna, Bioengineering, Środowiskowi, i Przewiezeni systemy. Ervin Sejdic, asystent profesora elektryczna i komputerowa inżynieria, otrzymywał pięcioletniego, $549.139 nagrodę, dalej badać używać o dużej zdolności wibrację i rozsądnych nagrania która pomóc lekarkom diagnozować dysphagia i pomagać pacjentów w ulepszać dlaczego stosownie łykać podczas gdy jedzący lub pijący.

Kariera program jest NSF prestiżowym nagrodą dla młodzieżowego fakultetu który obrazuje znakomitego badanie, nauczanie i ich integrację.

Dr. Sejdic który zaczynał ten badanie, podczas gdy postdoctoral współpracownik przy uniwersytet w toronto Bloorview i Holandia Żartuje rehabilitacja szpital, Kanada wielkich children rehabilitaci szpital, wyjaśniający że ulepszająca, najeźdźcza metoda, wykrywać dysphagia mógł pomagać zmniejszać cierpliwego ryzyko i hospitalizację.

"używać nowożytne dane analityka możemy porównywać i kontrastować wibracj normalny łykanie i dźwięka przeciw pacjentom z dysphagia," Dr. Sejdic wyjaśniał. "To pozwoli my rozumieć jak, jak drogi oddechowe normalnie ono ochrania podczas łykania unikać dążenie, i to wpływa podczas dysphagia, bez potrzeby dla operaci lub intubaci."

Według Dr. Sejdic, pacjenci z cichym dysphagia mogą przechodzić tradycyjnego przesiewanie który wzrasta potencjał dla dławić i suffocation., Analizujący wibracje od szyi i dźwięki nie tylko zmniejszał padanie cichy dążenie ale także potrzebę dla konserwatywnych rekomendacj które ograniczają łasowanie i pić dla jednostek z neurologicznymi kalectwami tak jak stwardnienie rozsiane lub ALS.,

W dodatku do rozwijać technologię nagroda pozwoli Dr. Sejdic kolaborować z mowa językowymi patologami rozwijać online uczenie moduł dalszy edukacja i zasięg przez cały USA. Także polubił utylizowywać dane analizę projektować urządzenie przenośne który pomóc pacjentów ale zauważa podczas gdy jedzący, że możliwość jest kilka rok w przyszłości.

"endoskopia i fluoroscopy jesteśmy wciąż wartość pieniądza w stosunku do złota dla wykrywać dysphagia," Dr. Sejdic powiedział. "Na razie no jesteśmy przyglądający zamieniający ono, uwydatniający proces sortowania ale ulepszający raczej."

Źródło: Uniwersytet Pittsburgh

Advertisement