Badacze badają skutki preeclampsia na ryzyku rozwijać ROP w przedwczesnych niemowlakach

Mary Elizabeth Hartnett, MD, koledzy i dział, przy John A. Moran centrum pediatrie przy uniwersytetem Utah i Children szpital Wisconsin, był przyglądający dla sposobu dokuczać oddzielnie skutki preeclampsia na ryzyku rozwijać retinopathy prematurity (ROP), oko choroba znajdująca w przedwczesnych niemowlakach. Ich rezultaty i model, 2017, w Naukowych raportach. rozwijali, publikowali Luty 14

W ROP, naczynia krwionośne w siatkówce r na zewnątrz ich normalnej przestrzeni. To może prowadzić ślepota. W dodatku, tam  jest silny połączenie przedwczesny narodziny--przedwczesność więcej niemowlak prawdopodobny jest rozwijać ROP niemowlak i surowy być może ROP. Poprzedzający badanie także znajdował skojarzenia między przedwczesnym narodziny i preeclampsia. Powiązanie między i między przedwczesnym narodziny i ROP, przedwczesnym narodziny i preeclampsia, robi mię trudny dokuczać oddzielnie skutek preeclampsia na ryzyku dla ROP.

Preeclampsia jest wysokiego ciśnienia krwi warunkiem w kobieta w ciąży które mogą prowadzić zmniejszony przepływ krwi placenta. Hence, preeclampsia i ROP łączymy przedwczesny narodziny, i raporty w literaturze wskazują wzrastającego ryzyko lub pozornych ochronnych skutki na ROP preeclampsia lub. Tym samym, badacze pytali co był pod nieobecność przedwczesnego narodziny skojarzenie między preeclampsia i ROP.

W ten raporcie, badacze zmniejszali przepływ krwi placenta w niektóre ciężarni szczury tworzyć warunek dzwoniącego uteroplacental niedomiar który jest teraźniejszy w macierzyńskim preeclampsia., (UPI) Inni ciężarni szczury kontrola, przechodzili podrabianą procedurę która no powodował UPI. UPI w matka szczurach powodował potomstwa mieć biednego przyrosta. Wszystkie ciężarnych szczurów pełnej kadenci dostarczać ciucie. Ciucie urodzone macierzyści szczury z UPI i tamto urodzeni kontrola wystawiali zmienny tlen, symuluje przedwczesnego niemowlaka zagrożonego dla ROP.

Badacze wtedy patrzejący widzieć jeżeli ograniczony przepływ krwi powodować preeclampsia i zmianami w tlenowych poziomach jakaś skutek na ciężaru zysku lub rozwoju anormalny siatkówkowy naczynie krwionośne przyrost.

Przewidywali że ciucie urodzone matkować szczury z UPI m surowego retinopathy. Jakkolwiek, zakładają opposite--te ciucie mniej surowego retinopathy i więcej normalnego siatkówkowego naczyniastego rozwój niż ciucie urodzone kontrolować macierzystych szczury i umieszczają w urozmaiconych tlenowych poziomy. Ciucie z mniej surowego retinopathy także zyskiwali ta sama kwota porównującego ciężar kontrolne ciucie w zmiennym tlenie. Tym samym, badacze zakładają że kombinacja preeclampsia i tlen fluktuacj właściwie zmniejszać cechy ROP w siatkówce. podczas gdy oczekiwali widzieć przykłady retinopathy przedstawiciel surowy ROP,

Badacze także patrzejący lub produkowali ciuciami. czy, jeżeli wzrostowi czynniki potrzebujący dla siatkówka rozwoju przychodzili od matki Wzrostowego czynnika poziomy byli to samo, no wyrównywali z poziomami w ciuciach i. preeclampsia i kontrola w żeńskich szczurach Ale ciucie od preeclampsia matkują nadplanowe wielkie kwoty pewni wzrostowi czynniki erythropoietin, szczególnie.

Te znalezienia wspierają pomysł że tamte ciucie które są silne dosyć ximpx nakłaniającego preeclampsia mogą stresujący się dosyć nakłaniać wzrostowych czynników koniecznych wzrastać normalnego siatkówkowego naczynie krwionośne rozwój i zmniejszać ROP dotkliwość.

"Ten model usuwa przedwczesnego narodziny--co wysoce łączy preeclampsia w matkach i ROP w przedwczesnych niemowlakach--od równania i pozwoli my widzieć skutek preeclampsia na ROP," Hartnett wyjaśniał. "wpływ właściwie jest że tlenowe fluktuacje w ograniczać ciuciach które ximpx prowadzenie wzrostowa przewaga obniżony retinopathy i.

Dalszy badanie potrzebuje ustalać poziomy rozprowadzać wzrostowych czynników w przedwczesnych niemowlakach przerafinowywać ROP traktowanie i utożsamiać. jeżeli wzrostowi czynniki przenoszący od matki płód wpływają siatkówkowego rozwój w modelach bez nakłaniającego preeclampsia

Źródło: Uniwersytet Utah zdrowie nauki

Advertisement