Postępy w optogenetics

Thought LeadersKarl Deisseroth, M.D., Ph.D.D.H. Chen Professor of Bioengineering, Psychiatry
and Behavioral Sciences, Stanford University

Investigator of the Howard Hughes Medical Institute
Wywiad z Dr. Karl Deisseroth, M.D., Ph.D., prowadził Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Zadawalam może dawać wprowadzeniu optogenetics ty? Dlaczego ten technologia inspirował psychiatrią?

Optogenetics jest sposobem przedstawiać informację w móżdżkowego używa światło, ono celuje odmianowe komórki lub związki przez mózg. Ja jest szybki, jak móżdżkowy sygnalizować i pomoce, ty komunikujesz z neural circuitry w języku jednakowym co normalnie używa wśród mózg.

mózg sygnalizować

Ja może niosący out, wyrównywał ogólnospołecznego zachowanie i pamięć, w zachowywać się ssaków niesie out powikłanych zadania, i to wtedy otwiera drzwi rozumieć przy głębokim poziomem, nie tylko jak, jak rzeczy pracują, ale mogą nie udać się pracować w psychologii i neurologii.

Kontrolować neurony z światłem od AZoNetwork na Vimeo.

Ja powszechnie myśleć wśród psychiatra i neurologów że tam  no jest głęboki dosyć rozumieć mózg budować rodzaje nowi traktowania z specyficznością potrzebującymi być pomyślny precyzją i. Ja czuje w całej społeczności, czy ty robisz rozmowy terapii dla pacjentów, dajesz lekarstwom w postaci pigułek lub dajesz móżdżkowym pobudzeń traktowaniom.

Na szczęście cel budować precyzyjnych sposoby interfacing z mózg no jest właśnie znacząco dla psychiatrii, ale ja jest także znacząco dla podstawowego neuroscience zbyt, i to jest jeden podniecający zastosowania optogenetics. Mój lab jest pierwotnie podstawowym laboratorium naukowym, prowadzi dochodzenie czemu robić pod względem posuwać się naprzód nasz fundamentalnego zrozumienie mózg możemy.

Dlaczego optogenetics dysponowany w szerokiego kontekst eksperymenty w neuroscience?

Optogenetics zostać całkiem standardowym techniką, tam  są tysiące i tysiące dookoła świata labs i papiery które wyłaniali się używać je. Ja jest częścią kauzalna ręka toolkit używać badać na przykład czy coś jest konieczny lub wystarczający proces, czy aktywność wzór w szczegół komórce jakby jest konieczny lub wystarczający dla fizjologii lub zachowania.

tam  jest mnóstwo inny cudowny technologia w neuroscience, tam  są bardzo potężni genetyczni i anatomia narzędzia na przykład. Dokąd optogenetics napady wewnątrz są to jest jak ty możesz badać czy aktywność jest causally znacząco.

Jaki wyzwania pokonywać pozwoli my optogenetics?

Dla wiele rok, neuroscientists efektywnie studiowali korelacje. Optogenetics bierze ciebie zdala od, bierze ciebie przyczynowość i. obserwaci i korelacj

Ten ograniczenie jest coś który optogenetics adresujący dla pola, i jest bardzo współdziałający z wszystkie inną piękną i foundational pracą w neuroscience. Ja także zapewnia komórka typ specyficzność i prędkość który zupełnie zapewniać no mogli uprzedni podejścia.

Jaki aspekt optogenetics zakrywasz w ty twój Wallace H. radlica wykładzie przy Pittcon 2017?

Opowiadać o wyłaniać się wgląd w jak optogenetic proteiny themselves pracują. Jestem właściwie chemikiem i biochemikiem, poświęcać mnóstwo czas nad past osiem rok lub więc rozumieć te skierowywa lekki aktywowany jon. przedtem

Te są proteiny któremu robić ono odpowiadać światło stawiamy w komórki po to, aby, one są piękni proteiny wyrównujący oddzielającymi od ich optogenetic zastosowań. Przychodzą od alg i innych mikroorganizmów pozwolić zwierzęta odpowiadać światło, więc przy Pittcon opowiadać o, jak te proteiny które będą szczególne zainteresowanie cząsteczkowy typ oficer śledczy. pracują,

Także opowiadać o jak nasz głęboki zrozumienie tamte proteiny pozwolił my budować nowych optogenetic podejścia. Byliśmy sprawnie robić mutantom i nowym wersjom te proteiny ponieważ głębokiego formalnie i mechanistycznego zrozumienie proteina. To prowadził my kompletnie nowi rodzaje optogenetics eksperymenty. Opowiadać o jak ten podstawowa chemia prowadził nowi postępy w neuroscience.

Jaki innego dyskutować w twój rozmowie ty? Ty dyskutować klarowności metodę?

Ostatnio, tam, są mnóstwo praca na klarowności i wszystkie metody który przychodzili od go i więc opowiadałem to także. Czemu robią mnóstwo ludzie, wliczając mój swój lab, wciela techniki w pospolitego obieg.

Jak tylko ty ustanawiałeś szczególna komórka może wtedy uzyskiwać sieci tamte ten sam komórki używa klarowność. typ jest znacząco w zachowaniu zwierzęcy używa optogenetics, ty To umożliwia ciebie widzieć łączliwość obwodu diagram tamte ten sam komórki które znasz ty jesteś znacząco w aktywności powoduje zachowanie., To jest duży krok naprzód i mnóstwo labs używają ten technikę, ja pomagali my zaczynać ruszać się w kierunku integrative zrozumienia z jak neural circuitry daje wzrostowi powikłani zachowania.

Który techniki byli znacząco twój praca?

W dzisiejszych czasach, używamy mnóstwo optyka, zobrazowanie, elektrofizjologia i obliczeń one i analiza zostać szczególnie znacząco tworzyć pięknych ale powikłanych dane strumienie które nawet wyobrażać sobie przedtem no mogliśmy.

Od pojedynczej myszy dostajemy terabajty formalnie i aktywność dane i wtedy gdy zaczynamy robić mnogim eksperymentom i badać mnóstwo populacj dynamika studiować przez wiele zwierzęta, to więc potrzebujemy bardzo postępowe obliczenia metody, dostaje zupełnie rzucać wyzwanie, i które byli znacząco zbyt.

Dlaczego w technologii postępy wywierali wpływ twój badanie?

Pomagaliśmy pchnięciu naprzód mnóstwo rzeczy, ale mnóstwo ono budował na torowanie pracie laser w innych dyscyplinach, na przykład. Postępy w laserze i DOWODZONEJ technologii byli bardzo ważny dla optogenetics.

Wysoki prędkości obliczać, GPU przyrząda, obłoczny obliczać, i wtedy posuwamy się naprzód w genetyka także. Podstawowa wirologia także był bardzo wartościowa.

Mnóstwo czemu robić sprawnie byliśmy, nawet jeśli chciał, my no mógł robić mię 20 rok temu ponieważ te inni zachęcań pola no dosięgali ich stanu obecnego.

Jaki dalszy rozwoje ty lubisz widzieć?

Dostajemy lepiej przy dopasowywaniem lub dokładnie zmieniamy naturalnie - zdarzać się wzory aktywność. Możemy bawić się w jakaś wzorze aktywność które przypominają naturalnego wzór? chcemy, ale pytanie jest jak blisko robi

Odpowiadać ten pytanie widzieć wykrywać naturalnych wzory najpierw dostawali, wy co naturalnie zdarza się. Dostawaliśmy dużo lepiej przy to, i w ten sposób w dzisiejszych czasach teraz dopasowywać naturalnie możesz ty - występujący aktywność wzory używać optogenetics i to są coś polubiłem widzieć więcej.

To wymaga mimo to inny zjednoczenie pola łączy zobrazowanie, kolekcja światło, z bawić się wewnątrz, providing światło lub robić, że wszystko przez ten sam przyrządu i ten sam systemu, przy wysoką prędkością, i wyrównuje w zamkniętej pętli modzie która jest bardzo potężna.

Co jesteś przyglądający Pittcon 2017 przy naprzód ty?

Lubię szerokich, interdyscyplinarnych, ilościowych spotkania nie coś, być może dokąd mogę uczyć się różne rzeczy że jestem przyglądający dla specyficznie. Patrzeję naprzód to więcej niż cokolwiek, właśnie dostawać wystawiający coś który no był w mój normalnej ścieżce.

Jaki Pittcon Może robić dla Ciebie od AZoNetwork na Vimeo.

Co są twój przyszłościowymi badawczymi planami?

Chcemy utrzymywać posuwanie klarowność, optogenetics i używać one wraz z celem zrozumienie i, jak przetwórczy i maladaptive zachowania powstają od obwód aktywności wzorów. Tam  jest o wiele więcej robić.

Gdy psychiatra Ja mieć nadzieję że możemy kontynuować rozumiejący te głęboko pytania o niepokoju, depresja, narkomania, i dostaje poziom dokąd możemy dostawać natura pacjent problemowy bardzo dokładnie. Wtedy podążać to ale to z zindywidualizowanymi traktowaniami, może być target788_0_ opóźniony dalej.

Chcemy być sprawnie ruszać się za dwuznacznikiem i być sprawnie dokładnie określać dokładnie biologię za jaki pacjentów od intensywnie cierpi. To będzie duży krok dla pacjentów, rodzin i społeczeństwa naprzód.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Pittcon

Pittcon® jest rejestrowym znakiem firmowym Pittsburgh konferencja na Analytical chemii i Stosować spektroskopii, Pennsylwania niedochodowa organizacja. Współfinansuje spektroskopii społeczeństwem Pittsburgh i społeczeństwem dla Analytical chemików Pittsburgh, Pittcon jest najważniejszym ekspozycją na laboranckiej nauce i coroczną konferencją.

Dochody od Pittcon funduszu nauki zasięg i edukaci poziomów wcale, dzieciniec przez dorosłego. Pittcon daruje więcej niż milion dolarów rok zapewniać pieniężnego, administracyjnego poparcie i, nagrody nauczyciele i profesorzy, jawni nauk centra, biblioteki i muzea. nauki wyposażenia dotacj, badawczych dotacje, stypendia, staże dla uczni i dotacje dla różnorodnych nauka zasięg aktywność wliczając

Wizyta pittcon.org dla więcej informaci.