Odśrodkowi concentrators dla biologicznych zastosowań

insights from industryAlison WakeProduct & Marketing ManagerGenevac

Wywiad z Alison kilwaterem, produktem & kierownik ds. marketingu, Genevac, prowadził Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

W nauk przyrodniczych labs dookoła świata powszechnie dokonuje zadanie koncentracja solute w rozwiązaniu używać ewaporator technologię. Taki technologie są także powszechnie używany w koncentraci farmaceutycznego, naturalnego produktu przygotowania/używać ekstrakcję, precypitację i osuszkę surowy aktywnego agenta protokół.

Jaki biologicznych zastosowań dla powszechnie używany odśrodkowi concentrators są?

Odśrodkowi concentrators używają usuwać ciecz który mógł być wodą lub organicznie rozpuszczalnikiem od rozwiązania celu materiał, opuszcza ten materiał w skoncentrowanym rozwiązaniu lub jako wysuszony produkt lub., Tam  jest wiele i zróżnicowani zastosowania dla ten technologii, tak jak:

  • Cząsteczkowa biologia lub PCR puryfikacja, dokąd małe pojemność woda i etanol potrzebują usuwającym od DNA po precypitaci,
  • Proteiny i peptide synteza która może używać rozpuszczalniki dla proteinowego rozszczepienia,
  • Analytical próbki przygotowanie dla diagnostyka, sądowego i metabolicznego testowanie,

Gdy celu analyte jest teraźniejszy w prawdziwej niskiej koncentraci, i.e pod poziomem wykrycie analytical wyposażenie, koncentracja potrzebuje, then. To może znaczyć koncentrację rozpuszczalnik po ciecza, stałej ślad ekstrakcja lub faktyczna bezpośrednia koncentracja materiał ono badać, tak jak wody lub ciała fluidy.

Dlaczego odśrodkowi concentrators pracują?

Odśrodkowi concentrators pracują usuwać rozpuszczalnika pod próżnią, więc efektywnie gotują się rozpuszczalnika przy bardzo niską temperaturą. Gdy nacisk w systemu zmniejsza wrzący punkt rozpuszczalnika także zmniejszania, pozwolić rozpuszczalnika gotować się i obracać gaz przy bardzo niską temperaturą. Wypłacalny opary wtedy pompuje daleko od przez próżniowej pompy, kondensuje lub łapać w pułapkę w zimnym oklepu lub.

Po prostu stosować próżnię rozpuszczalnik w tubce może prowadzić benzynowi bąble tworzy gdziekolwiek wśród tubki. Myśl parowi bąble które tworzą w cieczu gdy ty ogrzewasz je w mikrofali. To gulgotać i wynikającego ` wypłacalny plucie' dzwonimy wpadać na siebie i ono może prowadzić pobierać próbki stratę lub kontaminowanie.

Zapobiegać ten niekontrolowanego gotowanie w concentrator odśrodkowych próbkach, umieszcza w wirówkę i wiruje, to tworzy ciśnieniowego gradient wśród rozpuszczalnika i ten kontroluje gotowanie bardzo odgórny tubka, zapobiegać wpadać na siebie.

Możesz zadawalać ty dajesz krótkiemu przeglądowi nowy mivac pasmo od Genevac?

Mivac odśrodkowi concentrators są sposobni usuwać rozpuszczalniki od różnorodność próbka formatów wliczając tubk, microplates i buteleczek. miVac concentrators mogą także używać marznąć suche wodniste próbki.

miVac wirówka

miVac systemy mogą używać z szerokim zakresem rozpuszczalniki, od lotnych organicznie typ i wiele średnich wrzącego punktu rozpuszczalników nawadniać. Tam  jest wybór trzy środek wysokie próżniowe pompy i oddany DNA system z obmurowaną pompą.

Unikalny mivac concentrators jest speedTrap - nowatorski bezpłatny, schładzający zimny oklepiec który bagatelizuje tradycyjnego czas wymagającego dispose usuwający rozpuszczalnik.,

miVac concentrators uwypuklają obmurowane specjalne metody, i. ulepszać występ i optymalizować koncentracyjnych czasy dla pracować z alkoholami, wodą, wod miksturami

miVac odśrodkowi concentrators są niezwykle spokojni gdy w użyciu i typowi rezultaty z wodnym przedstawieniem niż inni typ biologiczni próbek concentrators. że są up to 40% szybkim

Czym przy celuje pasmo?

Pasmo jest stosowny dla jakaś naukowa który chce usuwać rozpuszczalniki od liczby próbki w paraleli. MiVac concentrator może pomieszczać pasmo próbka formaty od microtitre talerzy microcentrifuge tubki i próbne tubki przez różnorodnych rozmiarów buteleczki do maksimumu 50 ml.

Podczas gdy mivac no ma wszystkie cech Genevac specyfikaci wysocy systemy tak jak EZ-2 serie lub HT serie, ono i no mogą pomieszczać wielkie pojemność które rakiety puszka, ono oferuje przy hasłowego pozioma ceną - precyzyjna temperaturowa kontrola gacenie próbki podczas koncentracyjnej i łatwej intuicyjnie operaci.

MiVac jest szczególnie well - nadaje się biologiczni zastosowania, dokąd mniej agresywni rozpuszczalniki są często używany i próbki pojemność miewa skłonność być mała.

W jaki sposobach mivac pasmo ostatnio aktualizował?

Pasmo zręczny nowy wygląd z wyróżniającą śmietanką czarnym koloru planem i. Także przedstawialiśmy nowego ciśnieniowego kontrolera który jest łatwy programować i graficznego pokazu próżniowy poziom podczas bieg., Ciśnieniowy kontroler pozwoli wysokiego specyfikaci quattro kontrolującym przy stosownym naciskiem wydajnie usuwającym dla lotnego rozpuszczalnika super pomp opcje i.

Ramped próbka programował dalej zmniejszać ryzyko wpadać na siebie, szczególnie koncentracyjni protokoły konserwują teraz także gdy wypłacalne mikstury używają. Pożytecznie teraz także programujący suszyć wodniste HPLC frakcje szybkie bez marznąć wodę w one niż przedtem może system.

Dlaczego mivac porównuje konkurentów produkty pod względem prędkości i kombinezonu występu?

Zdolność zapewniać próbki z wystarczającą energią jechać odparowywanie proces jest kluczowa wysoki prędkości odparowywanie. Unikalny hasłowego pozioma concentrator - mivac systemy stałych aluminium strumienia rotory które umożliwiają skutecznego termicznego przeniesienie. Energia ximpx jako upał od gorącej wirówki sala ściany która wydajnie absorbuje stałymi Dżetowymi rotorami i przenoszący w próbki przez powierzchnia kontaktu z tubką izoluje.,

Wirówka

Inny concentrators use rotorów otwarty spojrzenie jak colanders i tubki wtykamy out przez one raczej niż siedzimy w faktycznym rotorze. Otwarci rotory no zapewniają nawierzchniowego kontaktu stały rotor i polypropylene rotory mogą aktywnie izolować próbki od upał energii., które są pospolici w konkurentów systemach, Oba te projekty wynikają w wolnym odparowywaniu.

Dalszy wzrost prędkość, mivac concentrators specjalnych programy które są notorycznie trudni wyparowywać szybko. dla wody i mniej lotnych rozpuszczalników Te programy okresowo pozwolą troszkę powietrze w system pomagać konwekcję upał od sala ściany rotor i próbka ostatecznie.

W streszczeniu kombinacja stali aluminiowi rotory, specjalne metody i skuteczny zimny oklepiec utrzymywać próżnia sposoby mivac odparowywania tempa może być up to 200% konkurenta szybki niż równoznacznymi systemami.

Ja jest znacząco zauważać chociaż opowiadaliśmy skutecznego upału przelewanie próbki próbki themselves właściwie no dostaje gorącym ponieważ rozpuszczalnik wyparowywa przy bardzo niską temperaturą należną próżnia i upał energia natychmiast używa w odparowywanie procesie. W ten sposób właściwie no ogrzewają up faktyczne próbki themselves.

Biologiczni naukowowie są bardzo świadomi o upale i ja jest często problemem gdy próbujemy wyjaśniać jak te systemy pracują. Jakaś upał który dostaje próbki które są mokre i wyparowywający po prostu jedzie odparowywanie, ja natychmiast wziąć w górę obracać rozpuszczalnika w wypłacalnego opary, then ono brał daleko od i kondensował w zimnym oklepu. To jest dokąd upał kończy up, ja kończy up brać daleko od zimnym oklepem i no przedstawia w próbki.

Jaki projekt cechy robią mivac łatwy używać?

MiVac concentrators projektują być bardzo prości używać - właśnie dostawali jeden obrotową kontrola i minimum guziki, klucze/. Concentrator kontroluje pompę automatycznie więc ty no musisz martwić się o zmianie, który znaczy system może ustawiający zatrzymywać automatycznie. która przy poprawnym mną i momentem dalej dostać timed bieg

Vapours i mivac prędkości oklepa zimny oklepiec jest bardzo łatwy używać. Ja jest unikalnym projektem niósł używać je budował w rękojeści i rozpuszczalniku bezpiecznie disposed., który zapewnia że rozpuszczalniki zbierają gdy ciecz w zbierackim dzbanku który może wtedy usuwający, MiVac Speedtrap także przerywanego odszranianie ustawiać dla wodnego usunięcia który znaczy że oklepiec no potrzebuje odszraniania przy końcówką proces i tam  jest żadny przestój.

Jaki informacje zwrotne otrzymywałeś od biologicznego rynku na mivac pasmie ty?

Użytkownik informacje zwrotne był niezwykle pozytywem i pospolity komentarz jest że mivac jest bardzo łatwym systemem używać. Wiele użytkownicy donoszą że ja ulepszał ich obieg należnego narosli odparowywań tempa i prosta obsługa.

W analytical zastosowaniach szczególnie, znajdowali mivac zapewniają wyraźnie ulepszającego wyzdrowienie lotni analytes. gdy labs porównywali mivac z systemami używać blowdown odparowywania metodę, Co ciekawe niektóre labs które początkowo oczekiwali mivac być wolni niż blowdown system w praktyce, zakładają odparowywań tempa być porównywalni. Liczbę techniczni papiery które napisali mivac użytkownikami które ilustrują, jak system ulepszał ich wzrastającego próbki wyzdrowienie i obieg.

Co są niektóre kluczowe korzyści używać mivac?

Naukowowie zawsze patrzeją dostawać najwięcej z jakaś wyposażenia nabywają i elastyczność jest znacząco. Być sprawnie używać kawałek wyposażenie dla wieloskładnikowych funkcj jest zawsze mile widziany. Klienci mówją my fact że mivac może konfigurujący suszyć, koncentrować i także marznąć suche próbki w jeden systemu jest zdecydowanie ogromnym korzyścią.

Naukowa czas jest także prawdziwym kosztownością i więc być sprawnie opuszczać koncentracyjnego system bezpiecznie działać porzuconego, sposoby mogą iść robić innym zadaniom niż musieć po prostu siedzieć próbki i monitorować raczej gdy koncentrują.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Alison kilwaterze

ALISON kilwateru DUŻY wizerunek

Gdy Genevac kierownik ds. marketingu i Ja jesteśmy odpowiedzialni dla rozwoju produktu i globalnego marketingu Genevac pasmo.

Oryginalnie od medycznego laboratorium tła, z MSc w Stosować nauce od Sheffield Uniwersytecki UK ruszałem się od lab w handlowego sektor w 1999.

Pracowałem w kilka biotechnologii i laboranckiego wyposażenia dostawy firmy w Naukowych i sprzedaży rola, przed łączyć Genevac 11 rok temu dokąd pozycje zawierali sprzedaż konsultanta i dystrybucja kierownika.

Genevac jest globalnym liderem w odśrodkowych odparowywanie systemach i jest częścią Naukowym SP, wiodący wytwórca specjalności wyposażenie dla środka farmaceutycznego, biotechnologia i przemysł.