Dlaczego zawsze no dyskutują przecukrzenia z ich lekarką pacjenci?

Wywiad z Dr Saravanan prowadzący Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Jesteśmy przecukrzeniem co, co i są główni objawy?

Przecukrzenie zdarza się gdy pacjent wysoki niż normalnych krwionośnego cukieru poziomy. Jeżeli poziomy są bardzo wysocy, zgodnie 13-14 lub above pacjent zaczyna czuć i czuć pilenie iść toaleta dobrowolnie przechodzić urynę zmęczonego, spragnionego, (micturition).

Jeżeli tam  jest wysoka liczba cukieru rozprowadza w krwi ty czujesz jakby ty żadny energię. Ponieważ twój mózg no dostaje dosyć energii ty także czujesz śpiącego, szczególnie podążać posiłek. Pacjentów także doświadczenia biedna zdolność koncentrować i w ten sposób doświadczać redukcję w ich produktywności.

hypoglycemia i przecukrzenia objawy

Jest w ten sposób znacząco dobra jedzeniowa kontrola ryzyko dlaczego, jaki komplikacje wzrastać może i miarowy przecukrzenie po tym jak posiłki?

Prandial przecukrzenie łączy wysoki ryzyko macrovascular choroba (który prowadzi choroba sercowo-naczyniowa tak jak ataki serca). Jak najwięcej komplikacj w cukrzycach te szkodliwi skutki są reversible., jeżeli interweniujący w wczesnych fazach W późniejszych fazach, jakkolwiek, zostać nieodwracalnymi i rezultatami w długoterminowy szkodzie pacjent.

Gdy jemy, różni typ foods uwalniają ich cukier przy różnymi tempami. To znaczy w zależności od karmowego typ. że maksymalna glikoza równa w krwi dosięga przy różnymi czasami podąża posiłek, Na przykład, twój krwionośnego cukieru poziomy mogą strzelać w górę bardzo szybko, wśród godziny jeżeli ty jesz prawdziwego bogatego węglowodanowego posiłek, ty możesz prawie dosięgać kopię kwota którą mieć możesz ty zanim ty posiłek. Przez ten nagłego wzrosta w krwionośnego cukieru poziomie, ja wynika w szeregu reakcj które zawierają wysokiego ryzyko atak serca. wśród ciała i może powstawać, jeżeli to powtarza dla długiego okresu czasu czas komplikacje

Wysocy cukrowi poziomy mogą także mieć skutek z tyłu twój oczu i na cynaderkach, uszkadzający ono także. Tamto są wszystkie długoterminowy uszkadzają zgodnie wysocy cukrowi poziomy. Jak tylko ty zaczynasz mieć tamte rodzaje problemy wtedy ja zostać trudnym odwracać one.

Co znajdował odnośnie liczby ludzi z cukrzycami które dyskutują przecukrzenie z ich opieka zdrowotna profesjonalistą? niedawna ankieta

Ankieta pokazywał że tercja no dyskutują wysokich krwionośnego cukieru poziomów z ich opieka zdrowotna profesjonalistą. Ja jest tylko pacjentami które naprawdę wysokich krwionośnego cukieru poziomy podczas nocy, gdy budzą się up to iść przechodzić urynę podczas ich sen, dyskutował to z ich lekarkami.

Ja no jest until budzą się up kilka czasy przechodzić mnóstwo urynę po środku nocy robią pacjenta odczuciu często potrzeba wyrażać koncern z ich lekarką i kojarzyć je z cukrzycami. Podczas gdy gdy ja zdarza się w dniu, pacjenci często no robią ten skojarzenia z niekontrolowanymi krwionośnego cukieru poziomami.

W UK tradycjonalnie, i przez świat także, patrzejemy kontrolującymi krwionośnego cukieru poziomy, czym są zanim ty jesz. Na przykład, zachęcamy pacjentów sprawdzać ich poziom pierwszy rzecz w ranku, ponieważ jeżeli ty zaczynasz dzień dobrze, then dzień jest prawdopodobny być lepszy pod względem cukier kontrola.

Przez ten naciska monitorować krwionośnego cukieru poziomy przy linią końcową, wzdłuż linii gdzieś zatrzymywaliśmy uwydatniać ważność (przed posiłkami) jaki pacjenci są poziomy po tym jak jedzenie. To powoduje pacjentów często przegapiać objawy nużenie, biedna koncentracja lub częsty omijanie uryna w dniu, i więc no informują ich lekarki te objawy.

glucometer i testa lampas

Kiedy są najlepszy czasu testa krwionośnego cukieru poziomy?

W dodatku do zamocowanie poziomami, zazwyczaj mówimy krwionośnego cukieru pozioma test musi brać wokoło dwa godziny jadłeś posiłek po tym jak ty, ale tam  są debata lub dwa godziny półtora godzin. czy ja jest jeden godziną,

tam  jest jeden sytuacja dokąd ten debata osiedlał i to jest kiedy kobieta cukrzyce zostać ciężarną. W tym wypadku, aktywnie robimy kobiety dostawać testowi dokładnie godzinę po tym jak jedli each posiłek. To jest ponieważ znamy tam  jest silny połączenie z cukrzycami ryzyko mieć z nadwagą dzieci i matki; podczas gdy jeśli chodzi o ciężarne kobiety i mężczyzna, tam  jest debata jeśli chodzi gdy badanie krwi musi brać.

To jest, zależy na jaki typ jedzenie jesz właśnie ty i rama czasowa podąża posiłek. ponieważ, jako I wspominał wczesnej, krwionośnej glikozy poziomy podąża posiłek Na przykład, śniadanie jak najwięcej my który jest bogaty w węglowodanach, je zboża lub kilka kawałki grzanka która zrobi up prawie 80%-90% węglowodan lub skrobiowy jedzenie., Taki śniadanie wynika w maksymalnym glikoza wzroscie jeden godzina podąża spożycie. Podczas gdy właściwy mieszany lunchu posiłek może brać długiego czas, na przykład półtora, dwa godzin zanim dosięgający maksymalnego wzrost w glikoza poziomie.

HbA1c test jest średnim kosztorysem całkowici poprzedzający dwa, trzy miesiące glikozy kontrola. W ten sposób gdy widziimy pacjentów z dobrą kontrola gdy poścący, ich hbA1c może być wysoki jeżeli ich postprandial glikoza poziomy no kontrolują. To jest powód do obaw i musimy skupiać się na postprandial glikoza poziomach. Dla ciężarnych dorosłych możemy typowo badać dwa godziny podąża posiłek próbować test i standaryzować, po to, aby. To jest dlaczego jeżeli ty jesteś pacjentem i ty martwisz się o jak wysoko iść twój krwionośnego cukieru poziomy, zawsze polecałem próbować utrzymywać konsystencję i.

Pacjenci konserwują także porównują i, więc znają ile cukieru uwalnia od szczególnych posiłków. Ja jest także znacząco znać jeden tym samym uwalniać cukier w trochę inny tempie może że wszystko reagujemy inaczej ten sam jedzenie, jeżeli dwa ludzie ten sam rozmiar plasterek pizza, jak inny uwalniał.

Dlaczego pacjenci wybierali no dyskutować ich objawów? Czemu dać głownym powodom?

Niektóre akceptują szczególnie że to jest nieodłączna część mieć cukrzyce, jeżeli pacjent cierpiał od cukrzyc przez długi czas. Znaczący inny no łączą objawów wysocy glikoza poziomy (gdy zazwyczaj no oczekują badać ich krwionośnej glikozy poziomy po tym jak posiłki) i niektóre który mówją dost `' brać/kieruje ich insulinę regularnie. martwią się

Gdy opieka zdrowotna profesjonalista jest hypoglycemia, co martwię się wokoło w cukrzyca pacjentach szczególnie gdy są na pewnym traktowaniu który może zmniejszać ich glikozę zrównuje za niski. Hence jest duży nacisk na opowiadać o hypoglycemia tam. Ale przecukrzenie no uwydatnia dosyć.

Niektóre pacjenci właściwie czuli że można dostawać mówili daleko ich lekarką jeżeli wchodzić na górę z objawami i można mówić was, dobrze, jedzą mylnego typ jedzenie etc., jednakże zupełnie jest puszkiem no być świadomy ono mnóstwo ja i łączący wysocy glikoza poziomy tamte objawy są dwa głównymi kategoriami.

Czemu robić pomagać dyskusję przecukrzenie mogą opieka zdrowotna profesjonaliści?

Opieka zdrowotna profesjonaliści muszą zawsze enquire proaktywnie o przecukrzeniu, zachęcać one przynosić up te objawy, patrzeć out dla one ourselves w tym samym czasie co rutynowy czek i kształcić pacjentów patrzeć out dla te objawów themselves.

Ja jest znacząco ponieważ pacjenci no są koniecznie świadomi przecukrzenie i ono powoduje wolną szkodę nad długim okresem czasu czas. Dominujący objawy lubią nużenie, thirstiness i omijanie mnóstwo woda mogliśmy zarysowywający w prostej ulotce dla pacjentów i pomagać dawać one więcej informaci o przecukrzeniu.

Ulotka jest dobrym metodą kształcić pacjentów ponieważ ono no bierze dużo profesjonalisty czas i może dawać liczbą zdrowie zawody tak jak GP, pielęgniarka lub szpitalny opieka zdrowotna profesjonalista.

Czemu robić kształcić ludzi z cukrzycami o przecukrzeniu potrzebuje więcej? Jaki aktualni zasoby są dostępni?

No myśleć nas dosyć ewidencyjnego specyfika ten warunek, informacja zawsze zawija w górę problemów cukrzyce i objawów. Jako I wspominający poprzednio, tam  potrzebuje być wprowadzeniem odmianowy ` przecukrzenie' ulotki które pomagają w skupiać się nasz edukację nasz pacjenci i konsultacje.,

Tam  są udziały odmianowe ewidencyjne ulotki o hypoglycemia, ponieważ jeżeli pacjenci są na pewnym lekarstwie który może powodować hypoglycaemia musi informować DVLA gdy to jest wymóg prawny dla pacjentów o hypoglycemia. Hence są ulotki specyficznie projektujący dla hypoglycemia tam. Żadny taki wymaganie jest konieczny dla ` hyperglycaemia i hence no dostaje ten sam uwagi'.

Ten ankieta podkreśla pacjentów no zna dosyć. Tak, ten informacja prawdopodobnie provided one ale no może być w skupiającym się sposobie. Jeżeli, jeżeli ty odmianową krótką ewidencyjną ulotkę rysować uwagę pacjent trochę ostrożnie, i wtedy doświadczają te rzeczy będą prawdopodobni przynosić je up z ich opieka zdrowotna profesjonalistami.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla dyrekcyjnych cukrzyc i pomniejszania przecukrzenia ty?

Przyszłość jest podniecająca, gdy naukowiec Ja robi badaniu wewnątrz znajdować nowych sposoby rozumieć chorobę i sposoby zapobieganie. Tam  są o wiele więcej opcje dostępni dla kierować warunek nowadays, pomagać pacjentów diagnozujących kontrolować je i ograniczać długoterminowy szkodę. Znamy jeśli nie bardziej. jeżeli zapewniamy całościowego podejście możemy zmniejszać komplikacje up to 60%-70%,

W przeszłości używał być właśnie kilka pastylek grupy, insulina tam  i, pod względem terapii opcj siedem różnych grup które są dostępni dla taktować cukrzyce z trochę inny mechanizmami akcja. terapia, podczas gdy teraz sześć,

Wielka rozmaitość terapii opcje daje wielkiej elastyczności indywidualizować prawego leka i wybierać dla opieka zdrowotna profesjonalistów prawa insulina dato che ten szczególny pacjent opierający się na ich odmianowych potrzebach. W ten sensie, myśleć przyszłość jestem podniecający, i ten pole r wartko, więc o wiele więcej terapii opcje w przyszłości.

Sposób zobaczyłem ja pozwalać cukrzycy regułę jest niż lub kontrolować ich życie. jeżeli pacjenci biorą ładunek wtedy mogą kontrolować cukrzyce dużo lepiej

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Cukrzyce UK udział ewidencyjny dostępny dla pacjentów w ich stronie internetowej. W dodatku, cukrzyce zespalają się, Warwick szkoła medyczna i George Eliot szpital, Zjednoczone Królestwo.

O Dr Saravanan

Ponnusamy SaravananDr Saravanan jest Stowarzyszonym Klinicznym profesorem przy Warwick szkołą medyczną Honorowym konsultanta lekarzem w i, Zjednoczone Królestwo. cukrzycach, endokrynologia, metabolizm, uniwersytet Warwick & George Eliot szpital

Zrobił jego badaniu w Bristol i jego specjalisty szkoleniu w Bristol & Exeter. Dla jego PhD, prowadził świat wielką próbę kliniczną na skutkach łączący T4/T3 (tarczycowego hormonu zastępstwo). Jego tarczycowa praca był instrumentalna w zmieniać łączących wytyczna wydających Amerykańskim skojarzeniem Kliniczni Endocrinologists & Amerykańskim Tarczycowym skojarzeniem.

Obecnie, Dr Saravanan dąży jego długookresowego interes w cukrzycach wewnątrz mechanizmy etniczne różnicy. Żarliwie wierzy w i hence skupia się na zdrowie "primordial zapobieganiu" metaboliczni nieład młode kobiety i Gestational cukrzyce.

Obecnie prowadzi 3 wielonarodowego studia; wszystkie otrzymywający prestiżowy finansowanie od badania medyczne rada, UK (MRC). Te projekty wymagają współpracę z renomowanymi instytucjami w UK, India, Kenja i Malezja. Te projekty rekrutują 4500, 3500, 4000 i 5000 kobiet w, odpowiednio.

Silnie wierzy w zmniejszać różnicy w zarządzaniu cukrzyce w UK. Jest akademickim prowadzeniem drużyna która wygrywał kilka nagrody wliczając prestiżowej NHS innowaci nagrody warty £100,000 dla zintegrowanej opieki w BME populaci z cukrzycami.

Advertisement