Badacze rozwijają nowego sposób unaoczniać dystrybucję cholesterol w komórkach, tkanki

Badacze od UCLA i uniwersyteta zachodnia australia rozwijali nowego sposób unaoczniać dystrybucję cholesterol w komórkach i tkankach. Ich badanie zapewnia wgląd w ruch łączy cholesterol wieńcowej arterii choroba cholesterol, mógł ostatecznie utożsamiać mechanizmy i. w komórki i z

Używać nowego o dużej zdolności zobrazowania masowego spectrometry podejście dzwoniącego nanoSIMS zobrazowanie drużyna był sprawnie unaoczniać i określać ilościowo basenu cholesterol dzwonił "dostępnego cholesterol" na powierzchni komórki.

Cholesterol jest istotnym lipid i jest krytyczny dla utrzymywać prawość osocze błona w każdy komórce w ciele. Ale wynoszący poziomy cholesterol w krwi reprezentują współczynnika ryzyka dla wieńcowej arterii choroby.

Dostępny basen cholesterol na osocze błonie myśleć bawić się rola w regulacyjnej produkci cholesterol komórkami i prawdopodobnymi sztukami rola w zdolności rozładowywać nadwyżkowego cholesterol komórki. "Dostępny cholesterol" na powierzchni komórki może wykrywający z oprawy proteiną od bakterii.

Brać przewagę bakteryjna proteina wraz z nanoSIMS zobrazowaniem, badacze pokazywali ale zamiast wysoce bogacą na specjalizować się projekcjach od osocze błony dzwoniącej microvilli. że dostępny basen cholesterol równo no zakłóca na komórki osocza błonie

"W przeszłości, inni naukowowie spekulowali ten bawić się rola w poruszającym cholesterolu w microvilli i z komórek," powiedział nauka współautora, Dr. Stephen Potomstwo, wybitnego profesora medycyny i ludzkich genetyka, przy David Geffen szkołą medyczną przy UCLA. "odkrycie który" wysoce bogacą w microvilli" dostępnemu cholesterolowi" pożycza poparcie ten pomysł.

Znalezienia ostatnio publikowali w czasopism postępowaniach narodowa akademia nauk.

Dr. Haibo Jiang, nauka współautor, zauważający robi mię ewentualny oceniać mechanizmy że nanoSIMS zobrazowanie zapewnia unikalnych wgląd w cholesterol dystrybucję na osocze błonie przyszłościowych studiach i którymi dispose nadmierny cholesterol komórki.

"polubiliśmy zyskiwać lepszy zrozumienie mechanizmy cholesterolu ruch w komórkach i tkanki," powiedział Jiang, wykładowca od uniwersyteta zachodniej australii Centre dla mikroskopii, Characterisation i analizy. "wierzymy że nanoSIMS zobrazowanie mógł poddawać się nowe strategie dla obniżać cholesterol poziomy w krwi lub przynajmniej narkotyzują nowe strategie dla optymalizować skutki istnieć obniżanie."

Dodający potomstwa: "plan teraz jest używać nanoSIMS, prowadzić dochodzenie, wraz z nowatorskimi biochemicznymi podejściami, cholesterol dystrybucję i ruchu w wieloskładnikowych komórka typ."

Źródło: https://www.uclahealth.org/researchers-explore-a-new-method-to-study-cholesterol-distribution-on-cells

Advertisement