Nauka łączy gastrointestinal awantury GWI z zmianami w jelitowym microbiota

Nowa nauka od uniwersyteta Południowa Karolina znajdował gastrointestinal połączenie który mógł pomagać wyjaśniać dużo zdrowie zagadnienia stawia czoło tamto z wojny zatokowej chorobą (GWI) as well as otwiera nowe drogi przemian traktowanie opcje które mogą ulepszać gastrointestinal i neurologicznych objawy kojarzących z nieładem.

Badanie jest pierwszy nauką łączyć gastrointestinal awantury GWI z zmianami w jelitowym microbiota. Ten związek potencjalnie wyjaśnia gastrointestinal rozognienie i neurologiczne anormalność który definiują GWI. (e.g., nadszarpnięcia poznawanie, pamięć uczy się,)

GWI ujawnienia zmieniają microbiome i afektowane endotoksyny które przechodzą przez cieniejącej futrówki żyłka w krew i, microbiota, produkt spożywczy then, (i.e., bakteryjna zawartość w żyłce) (i.e., przeciekająca żyłka) dokąd rozprowadzają przez cały ciała. Te mieszanki wywołują podżegającą odpowiedź która, z kolei, zapoczątkowywa kilka neurologiczne anormalność powszechnie obserwować w GWI.

Znalezienia publikowali PLOSO JEDEN i prowadzili Saurabh Chatterjee, profesor nadzwyczajny environmental health nauki przy USC'S Arnold szkołą zdrowie publiczne. Nauka patrzejąca jak różnorodni ujawnienia doświadczający wojna zatokowa weteranami można zmieniać microbiome. "istoty ludzkie i zwierzęta odmianowych typ bakterie które pomagają pomagać różnorodnych fizjologicznych procesy wliczając przetrawienia, absorbowania, odporności i żyłki prawości, i gdy zewnętrznie czynniki zmieniają bakteryjnego skład w nasz trawiennych systemach, problemy," mówi Chatterjee. "otyłość, metaboliczny syndrom, podżegający kiszka syndrom i wątrobowa choroba, już łączyliśmy z zmianami w bakteryjnym składzie żyłka."

Charakteryzują objawami tak jak chroniczna migrena, poznawcze szykany, osłabiający zmęczenie, rozlewny ból, oddechowi problemy, sen problemy, gastrointestinal problemy i inne niewytłumaczone medyczne anormalność, GWI kontynuują wpływać 25-32 procent 700.000 Usa weteranów które słuzyć w 1990-1991 wojna w zatoce perskiej. Dwadzieścia rok badanie naukowe tropili te objawy i leki brać podczas rozmieszczenia które znaczyli zapobiegać te ujawnienia lub przeciwdziałać. wojn zatokowych chemiczni ujawnienia Jakkolwiek, dla większości te studia skupiali się na neurologicznych skutkach, (raczej niż gastrointestinal) i nikt one pomyślnie wyjawiali drogi przemian przez których wpływa mózg GWI.

Nauka która nie tylko także ujawnienia podejrzany GWI agentów prowadzenie rozognienie w jelitach neuroinflammation ale. pokazywał "Zazwyczaj żyłka jest bardzo selekcyjna o pozwalać tylko pewnych elementy od co pijemy w nasz krew i jemy--dzięki dobre bakterie," wyjaśniają Chatterjee. "Ale to powoduje zakłócenie mucosal futrówka jelitowe ściany gdy skład zmienia opłatę wzrost w pewnych złych bakteriach,--prowadzić jelitowe zawartość przepuszczać w krew."

Once w krwi podróżują przez cały ciała wpływać różnych organowych systemy toksyny. Ja jest przez ten ścieżki że toksyny dosięgają móżdżkowego, powodować neuroinflammation i korespondujący neurologicznych objawy które obszernie łączyli GWI poprzedzający studia. Teraz gdy naukowowie mogą wyjaśniać neurologicznych objawy które charakteryzują GWI, nowy paradygmat badanie otwierał--jeden odnosić sie traktowanie opcje.

"znamy że wiele choroby lubią otyłość, wątrobowa choroba, i podżegający kiszka syndrom może leczący lub przynajmniej zmniejszający spożywać dobre bakterie jak probiotics," mówi Chatterjee. "Teraz gdy ten związek ustanawiał, ono otwiera drzwi nowi studia dokąd GWI pacjenci biorą probiotics dla długiego okresu czasu i widzią ulepszenie w objawach łączących z, z nadzieją, metabolicznym syndromem, gastrointestinal awanturami i być może parzysty, równy neuroinflammation."

Źródło: Uniwersytet Południowa Karolina

Advertisement