Trądzik wpływa dufność wiele nastolatkowie, ankiet znaleziska

Narastający up może być ciężki dla jakaś nastolatka bez dodającego stresu trądzik. Z przykrością starzeli się 13-18 rok przy niektóre punktem trądzików afekty wokoło 80% nastolatkowie. Trzy z pięć nastolatków przeglądających Brytyjską skóry podstawą powiedzieli że duży wpływu trądzik na ich życiach jest spadkiem w dufności.

Dr Anjali Mahto, konsultanta dermatolog & Brytyjski skóry Fundacyjny rzecznik wyjaśnia:

Trądzik jest nieładem pilosebaceous jednostka w skórze która komponuje łojowy gruczoł, włosiany follicle i włosy., (produkujący ropę gruczoł) Trądzik rozwija opłatę powikłana interakcja między nadmierną produkcją ropy naftowej, bakteryjnym rozprzestrzenianiem i komórkami skóry wykłada włosianego follicle które prowadzą rozognienie., "kleistymi",

Trądzik może mieć liczbę pojawienia. Ja może przedstawiać jako kombinacja lub zgłębiać bolesne czerwone cysty comedones, wypełniający punkty. (zaskórniki i whiteheads) (pustules) Swój dotkliwość może zmieniać od few punkty na twarzy, szyi, plecy i klatce piersiowej, znaczący problem który może powodować straszenie i dogłębnego wpływ na dufności.

Pomimo trądzika jest w ten sposób pospolity, tam  są wciąż wiele błędne mniemania które otaczają je. Mity zawierają że, że, że trądzików cierpiący są brudni lub no myją stosownie, ich dieta jest biedna lub ` rosną z go'. Te mity bawić się ogromną część w piętnie otacza warunek i postrzeganie ono cierpiącymi.

W rzeczywistości, Brytyjskiej skóry Fundacyjne statystyki pokazują, rodzina i ludzie nawet że nastolatkowie z trądzikiem mogą często znęcać się przyjaciółmi no znają.

Nasz ankieta 10-18 roczniaków z trądzikiem zakłada to

  • 62% donoszącym słownie nadużywający przyjaciółmi, rodzina lub osoba, znają przez ich trądzika
  • 40% donoszącym słownie nadużywający członkiem jawny należny ich trądzik
  • 46% donosił być znęcać się regularnie opłatą ich trądzik

Worryingly, to może prowadzić myśli krzywda albo nawet samobójstwo.

  • 19% kontemplowali samobójstwo należnego ich trądzik z innym 4% właściwie próbuje samobójstwem,
  • 19% rozważali krzywda i dalszy 16% właściwie krzywdził

Pozytywnie, nasz ankieta odkrywał że prawie polega na ich rodzinie dla poparcia dla ich trądzika połówka 10-18 roczniaków przeglądających. (48%)

Ja także wyjawiał to nad połówką tamto przeglądający próbował pięć lub więcej traktowania dla ich trądzika. (52%)

Brytyjski skóry podstawy Dr Anjali Mahto wyjaśnia:

Trądzik dato che większość ludzie, jesteśmy treatable skóry nieładem, i cierpiący z nim myself, naprawdę czuję że nikt musi właśnie musieć żyć z nim. Dobry dermatolog może oferować ogromną liczbę potencjalni traktowania które mogą dostosowywający jednostka. Niestety skóra jest taki widocznym organem, że ja jest tylko naturalny że poczucie własnej wartości w ten sposób blisko wiąże ono.

Ludzie nie doceniać trądzika i wpływ ono na tamto cierpienie z nim. Myśleć te rezultatów główną atrakcję że trądzik musi brać daleko poważnie. Ja jest znacząco aport rada i pomoc wcześnie zanim okaleczać rozwija dermatolog i prośby skierowanie (jest że umysłowy lub fizyczny) jeżeli traktowania no pracują. Także potrzebujemy prowadzić dochodzenie psychologicznego ciężar ten dalszy.

Wierzchołek porady dla zwalczać trądzika Dr Mahto zawierają:

  • Czyści twój twarz dwa razy dzień z twarzy obmyciem projektującym dla skorej skóry. Produkty które zawierają salicylowego kwas i cynk mogą być korzystni. Exfoliate twój skóra tygodnika - to usuwa górną warstwę komórki skóry i pomaga zmniejszać zaskórniki, wynikający w jaskrawej cerze
  • Próba stosować bezpośrednio na punktach nad odpierającymi trądzików traktowaniami tak jak benzoyl nadtlenek lub salicylowy kwas
  • Unika ciężkich kosmetyki i produkty które blokują pores i wybierają rzeczy które są bezpłatne i comedogenic
  • Widzii twój GP lub dermatologa jeżeli twój trądzik nie udać się odpowiadać te miary lub ono zaczyna wpływać twój poczucie własnej wartości, jeżeli ty zauważasz straszenie,

Źródło: http://www.britishskinfoundation.org.uk/