Nauka porównuje alkoholu spożycie podczas brzemienności przez kraje europejskich

Nauka nad wśród 7000 kobiet w 11 kraju europejskiego przedstawieniu proporcja kobiety które piją alkohol w Europa są ciężarni są niski w Norwegia i wysoki w UK. gdy znają Kraje z wysoką proporcją kobiety które donosili alkoholu spożycie podczas brzemienności byli UK, Rosja i Szwajcaria, (28.5%) (26.5%) (20.9%).

To jest pierwszy nauka który porównuje alkoholu spożycie podczas brzemienności przez 11 kraj europejskiego. Nauka używa ten sam metodę dla zbierać dane, w ten sposób robi rezultatom porównywalni między krajami.

Rezultaty
Na średnia, 16% kobiety w 11 kraju europejskim donosił że pili alkohol po tym jak znali że byli ciężarni.

  • Kraje z wysoką proporcją kobiety które donosili alkoholu spożycie podczas brzemienności byli UK, Rosja i Szwajcaria, (28.5%) (26.5%) (20.9%).
  • Kraje z niską proporcją kobiety które donosili alkoholu spożycie byli Norwegia, Szwecja i Polska, (4.1%) (7.2%) (9.7%).
  • Kobiety które donosili alkoholu spożycie podczas brzemienności byli prawdopodobne być, dymili, w zatrudnieniu, i zanim brzemienność niż kobiety które no donosili ten spożycia.

Dlaczego więc few kobiety w Norwegia piją podczas brzemienności porównującej UK?

Chociaż Brytyjski populacja napój ogólnie więcej niż norwegi (ref: Raport: Leki w Norwegia w 2016, figa. 2.6.2, p. 30) nauka znajdująca że kraje z porównywalną pije kulturą UK stosunkowo niskie proporcje kobiety pije podczas brzemienności. - jak Polska i Francja -  Tym samym pije kultura w całkowitej populaci no może koniecznie stosować tamto które są ciężarni.

"różnicy w kobieta w ciąży pije zachowaniu między krajami mogą mieć wiele wyjaśnienia oprócz różnic w chęci zapewniać informację o ich alkoholu spożyciu podczas brzemienności kobiety. Tam  mógł być różnicy w, różnicy w lub kombinacja wszystkie te czynniki podczas brzemienności krajowych wytyczna lub edukacyjnych kampaniach o pić, prenatal opiece i postawach w kierunku alkoholu use w brzemienności," saysprofessor Hedvig Nordeng od Norweskiego instytutu zdrowie publiczne który jest głównym oficerem śledczym nauka w Norwegia.,

Co pije najwięcej?

Tamte kobiety które powiedzieli pili alkohol podczas brzemienności, 39% spożywali przynajmniej jeden jednostkę alkohol na miesiąc. Tamto które pili dobrowolnie (więcej niż jeden, dwa jednostki na tydzień) byli w Włochy i UK (7.8% kobiety powiedział one pił podczas brzemienności) (2.8%).

Tamto które pili małego (1-2 jednostek podczas całej brzemienności) byli w Norwegia, Szwecja, Francja, Polska, Finlandia i Rosja (nad 80% kobiety które powiedzieli je pił podczas brzemienności), (70- 80%).

Tym samym, porównują inni kraje właściwie no piją to dużo. nawet jeśli wielka proporcja Rosyjskie kobiety kontynuuje pić podczas brzemienności, Kobiety niż kobiety w innych krajach które piją podczas brzemienności w Włochy wydają się pić o wiele więcej. Znowu, to może być należny kombinacja czynniki.

Wysyła doc Angela Lupattelli od uniwersyteta Oslo wyjaśnia, który coordinated naukę w Norwegia i Włochy,

"możemy spekulować że ogólnospołeczni i kulturalni czynniki bawić się rola. Kobiet postawy z jednej strony, obywatel odnosić sie polisy na inny i wytyczna, i, mogą wpływać kobiety pije zachowanie podczas brzemienności," sayslupattelli.

Palacze i bardzo wykształcony kobiety piją najwięcej
Skojarzenie między dymieniem zanim brzemienność i alkoholu use podczas brzemienności obserwujemy w wczesnym badaniu. Przekonywująco wyjaśnienie dla ten skojarzenia jest leżeć u podłoża bierze zdrowia zachowaniem wśród te kobiet.

Ja wydaje się jak paradoks który pić podczas brzemienności byli prawdopodobne stare i bardzo wykształcony kobiety, która także potwierdza przeora badanie na temacie.

Ten nauka no patrzał związku między edukacją częstotliwością pić i kwotą podczas brzemienności lub.

Nauka autory spekulują czy stare, wykształcone kobiety, można być krytyczne w kierunku wytyczna które polecają zupełną abstynencję od alkoholu podczas brzemienności. Autory zastanawiają się czy stare kobiety mniej wystawiają niż młode kobiety zdrowie kampanie które ostrzegają przeciw alkoholu use podczas brzemienności, szczególnie jeżeli pili troszkę podczas poprzedzających brzemienność i zdrowych dzieci.

Nauka autory wierzą mnie są znacząco dla krajowych kampanii celować wszystkie kobiety childbearing wiek:

"Tam  jest żadny definiujący bezpieczny minimalny kwota alkohol napój podczas brzemienności. Tym samym polecamy" mówimy Nordeng. że wszystkie kobieta w ciąży muszą przylegać wytyczna dla sumarycznego alkoholu abstynenci podczas brzemienności,

Dane
Nauka składać się z 7905 kobiet, 53% był ciężarna, i 46% byli nowymi matkami (z dzieckiem do jednolatka).

Kraje zawierać byli Chorwacja, Finlandia, Francja, Włochy, Norwegia, Polska, Rosja, Serbia, Szwecja, Szwajcaria i UK.

Kobiety uzupełniali anonimowego online kwestionariusz który był dostępny na wybranych stronach internetowych zamierzać dla kobieta w ciąży w poszczególnych krajach., Ponieważ kwestionariusz był anonimowy autory wierzą że underreporting był minimalny.

Źródło: https://www.fhi.no/en/news/2017/pregnant-women-drink-least/

Advertisement