Nowy app ofert poparcie klinicyści na rehabilitacj strategiach dla uderzenie pacjentów

Nowy, pierwszy tego rodzaju app jest teraz dostępny wspierać klinicystów z decyzjami na najlepsza praktyka rehabilitaci strategiach dla pacjentów z ręki nadszarpnięciem należnym uderzenie.

ViaTherapy app, rozwijać przez współpracy uderzenia rehab badacze prowadzący Drs na całym świecie. Zaznacza Bayley, Medyczny dyrektor, mózg i rdzenia kręgowego Rehab program Toronto Rehab i Steven Emory uniwersytet wilk, jest rezultatem pięcioletni proces który celował robić uderzenie rehabilitaci wytyczna dostępni klinicyści.

viaTherapy tłumaczy wytyczna podejmowanie decyzji algorytm dla okupacyjnych terapeuta i physiotherapists używać z ich pacjentami.

"prawy traktowanie dla pacjenta dzisiaj być prawego traktowania dla one w trzy tygodniach no może," mówi Dr. Bayley. "W sportach ustawia zawsze rozwija się szkolenie, dobry trener gdy gracz dostaje lepiej. Próbowaliśmy chwytać jak klinicysta musi także rozwijać terapię wymagać nowych traktowania w zależności od jak daleko wzdłuż pacjenta jest w ich wyzdrowieniu."

App wewnętrzny algorytm rozważa informację inputted klinicystą: ja był od pacjenta uderzenia, surowy ich nadszarpnięcie jest jak długo, jak, czy i jakaś dodatkowych stany medycznych. Opiera się na te czynnikach, ja oferuje listę propozycje z czego rehabilitacj ćwiczenia best promowali postęp dla pacjenta tak jak oceny pewni ruchy i elektryczny pobudzenie dla motorowego wyzdrowienia.

Według Dr. Bayley, wczesny badanie pokazywał lub koniecznie no miał zaufania oceniać istniejącego badanie samodzielnie. że ponieważ klinicyści popełniają wielką porcję ich dni roboczy opieka nad pacjentem, często no mają pojemności szukać literaturę dla opierać się terapii,

"Po przerobowych olbrzymich ilości rehab literatura tworzyliśmy ten app który zamykał ten przerwę," mówimy Dr. Steven Wilk, profesor, dział rehabilitaci medycyna, Emory uniwersyteta szkoła medyczna. "viaTherapy pomaga klinicystów w przywoływać ustanawiać terapie i uczyć się o nowych."

Z doświadczenia używać app osobiście i z Okupacyjnej terapii uczniami, Debbie Hebert, kliniki prowadzenie dla Rakietowej Rodzinnej Górnego skraju kliniki przy Toronto Rehab, mówi to jest wielki narzędzie dla klinicystów wszystkie doświadczenie poziomy.

"Ja ratuje ci kroka - zamiast patrzeć przez dowodu przynosi ciebie ono który pozwoli ciebie iść w techniki, ono natychmiast" mówi Hebert który jest także praktyki prowadzeniem w Okupacyjnej terapii przy Toronto Rehab.,

"Ja no bierze sztuki fizjoterapia lub okupacyjna terapia daleko od w jakaś sposobie," mówi. "wybór jest wciąż do klinicysty. Ten słuszne pomoce considering wszystko traktowanie opcje dla twój szczególnego pacjenta." ty upewniałeś się ciebie

Podczas gdy app jest tylko dostępny dla uderzenie pacjentów z górnego skraju ruchu stratą, Dr. Bayley widzii sposobność jeden dzień rozszerzać je różnorodni tereny rehabilitaci medycyna.

"Ten typ zastosowanie potencjał wspierać klinicystów które pracują z pacjentami z stwardnieniem rozsianym, rdzenia kręgowego uraz i wiele inni warunki które ograniczają ruchu," mówi. "Po to, aby dawać pacjentowi najlepszy traktowaniu dostępnemu, to jest jak rehabilitaci medycyna musi przedstawiać swój wytyczna."

Źródło: http://www.uhn.ca/corporate/News/PressReleases/Pages/First_of_its_kind_app_offers_personalized_rehab_therapy_for_stroke_patients.aspx

Advertisement