Nauka: Ludzie z pieniężną piśmiennością mniej prawdopodobny gryźć o życiu w starości

Ludzie które posiadają wielkiego zrozumienie finanse są mniej prawdopodobny gryźć o życiu w ich mrocznych rok.

Ja wydaje się pieniężnym piśmiennością - zdolność rozumieć i więc wzrosta zaufanie dla rok naprzód. jak pieniądze pracy, umożliwiają ludzi akumulować więcej dochód i wartości podczas ich życia,

Dodatkowo, pieniężna piśmienność pozornie umożliwia tamto które je stawiać czoło daleko życie dylematy łatwo. i

Te znalezienia od profesora nadzwyczajnego Yoshihiko Kadoya Hiroszima uniwersytet i Mostafa Saidur Rahim Khan Nagoya uniwersytet, wywodzili się naukę rozumieć wycena zachowanie i pieniężne ochrony tak jak która pytał ludzi ocenia ich kalkulacyjne umiejętności z naprzeciw Japonia odpowiadać pytania, więzi i zapasy.

Pozwani także pytali o bogactwie, wartościach i stylu życia ich akumulujących, - i oszacowywać poziom niepokój czuli o życiu poza 65.

Gdy pierwszy nauka prowadzić dochodzenie pieniężną piśmienność jako przyczynia się czynnik niepokój o starości, ja musi udowadniać pożytecznie polisa producenci w Japonia i innych krajach rozwiniętych dokąd populaci starzenie się jest narastającym koncernem.

Nauka zrzucony up kilka intrygujący znalezienia dla ekonomicznych gurus rozmyślać. Ja sugeruje że pieniężna piśmienność no jest szczególnie wysoka przez cały Japońskiego społeczeństwa, i że mężczyzna, i tamto z wyższego szczebla edukacja są finansowo niż kobiety w, i tamto z mniej edukaci odpowiednio.

Być ważniejszym strącać jest że finansowo piśmienny zarabia więcej, akumuluje podczas ich życia i tak martwi się mniej o rosnąć stary -.

Ja także pojawiać się że pieniężne piśmienność pomoce kształtują osoby postrzeganie w kierunku ryzyka i niepewności - robić one sposobni i ufny w brać się do co rzuca przy one problemu życie.

Profesor Kadoya mówi że pieniężna piśmienność wzrasta nasz świadomość o pieniężnych produktach, buduje pojemność porównywać wszystkie dostępne pieniężne opcje i zmienia nasz pieniężnego zachowanie, wszystko i faktyczni doświadczenia nasz postrzegań który dla bodes dobrze, - podczas nasz starszeństwa.

Podczas gdy pieniężna piśmienność brać samotnie zobaczył zmniejszać niepokój - swój afekt dalej wzmagał innymi czynnikami.

Zamężni pozwani wyrównywali niższych poziomy niepokój o rosnąć stary niż finansowo piśmiennych syngieltony. To mógł być puszek par małżeńskich wpólnie planować więcej dla przyszłości należnej rodzinne odpowiedzialność.

Starzeje się także bawić się znaczącego rola z niepokojów poziomami osiąga szczyt wokoło 40. Badacze sugerują z mniej pieniądze wspierać ale czasu i, - i podróż naprzód. że ludzie przy ten wiekiem najwięcej domowych i miejsce pracy odpowiedzialność, one, wzrastający niepokój o

Co ciekawe gdy ludzie dostają starymi ich niepokojów poziomy opuszczają daleko na zyskiwać dostęp ubezpieczenie społeczne, rząd fundować emerytura, opieka zdrowotna, i - wszystko brać żądło z emerytura błękitów.

Mieć zależnych dzieci na innych ręka wzrastających niepokojów poziomach as well as ich swój. - przypuszczalnie opłata pozwanego zmartwienie dla ich children wellbeing -

Znalezienia muszą mieć następstwa dla Japonia i innych krajów dokąd emeryci uzasadniali wartko rosnąć część populacja i ampułę.

Chociaż Japonia ogólnoludzkiego emerytalnego system, swój korzyści zależą na jednostki zdolności płacić przez cały ich życia zawodowego. Jak wewnątrz dużo rozwijać świat, ja rosnąco spostrzega że emerytura jest niedostateczna dla dziennych kosztów bez pomocniczego basenu savings i wartości - stawiać finansowo piśmiennego przy odrębną przewagą.

Ale musimy martwić się o nasz finansach w starości wcale? Profesor Kadoya no myśleć w ten sposób i no mówi rząd potrzeby rozwijać strategie wywodzić się niepokój pandemię:

"ludzie martwi się o przyszłości no muszą wydawać czas. To jest dlaczego rzędy zapewniają emerytura, budynek mieszkalny i medycznych plany. Jeżeli postrzeganie jest rzędami i dostawcy potrzebują patrzeć robić one dostępni - ludzie są nami wciąż martwią się wtedy potrzebują patrzeć kształcącymi ludzi o te usługa które ximpx dla ich potrzeb." że, jeżeli te no peł ich purpose wtedy

Źródło: https://www.hiroshima-u.ac.jp/en/

Advertisement