Drugi nowotwory są daleko deadlier w młodych ludziach niż starzy dorosli

Drugi nowotwory w dzieciach, nastolatkach i potomstwo dorosłych (AYA) są daleko deadlier niż są w starych dorosłych i mogą stronniczo uzasadniali stosunkowo biednych wyniki pacjent z nowotworem wieków 15-39 kombinezon UC Davis badaczami, nowa nauka znajdowali.

Nauka także zakłada że przetrwanie i te przetrwanie różnicy, jesteśmy ogłoszony w pacjentach niepełnoletni 40. po tym jak prawie są target48_0_ wysocy wszystkie typ nowotwór gdy nowotwór zdarza się jako początkowy malignancy niż jeżeli ja jest drugi nowotworem Artykuł, tytułujący "Drugi Początkowe Złe neoplazma i przetrwanie w nowotworów ocalały "Dorastających i Dorosłych, publikuje dzisiaj w JAMA onkologii.

Opiera się na analizie więcej niż 1 milion pacjent z nowotworem wszystkie wieki przez cały od Usa nauka jest pierwszy porównywać przetrwanie po drugi nowotworu przetrwanie ten sam nowotwór który zdarza się jako pierwszy początkowy malignancy, wiekiem. Badacze mieć nadzieję znalezienia pomagają prowadzić klinicystów w providing specyfik rekomendacje na nowotworu zapobieganiu, przesiewaniu, traktowaniu i survivorship wśród AYA populaci, szczególnie dla której no ulepszali ten sam zakres przetrwań tempa który dla dzieci i starych dorosłych.

"Chociaż narosły padanie drugi nowotwory jest słynny wśród nowotworów ocalały, less zna o wynikach te nowotwory lub oddziaływanie wiek," powiedział Theresa Keegan, nowotworu epidemiolog i nauka wiodący autor, przy UC Davis nowotworu Całościowym centrum. "Drugi nowotwory są poważnym opóźnionym skutkiem mieć uprzedniego nowotwór dla najwięcej nowotworów i pokaźnego wpływ na przetrwaniu."

Keegan i koledzy przy UC Davis, uniwersytet i John Wayne nowotworu instytut, Oregon zdrowie i nauki utożsamialiśmy wszystkie pacjentów diagnozujących z tylko jeden podczas lub malignancy pierwszy i drugi 1992, 2008 programów dane zbierających od 13 nowotworów archiwów przez używa inwigilaci, epidemiologii i ostatecznych wyników. (SEER) Badacze byli ostrożni no chwytać recydyw ten sam nowotwór gdy utożsamiający drugorzędnych malignancies.

Autory zbierali dane na 14 pospolitych nowotworów typ które wpływają AYAs: żeńska pierś, tarczyca, testicular, Hodgkin lymphoma, non-Hodgkin lymphoma, ostra lymphoblastic białaczka, ostra myeloid białaczka, miękki tkankowy mięsak, kość mięsak, colorectal, środkowi karkowy, układ nerwowy, i rak jajnika.

Kombinezon, dzieci i AYAs, 80 procentów szansę ximpx pięć rok po diagnozy pierwszy nowotwór. Ale jeżeli ten sam nowotwór zdarzał się jako drugorzędny malignancy, 5-letni przetrwanie opuszczał 47 procentów dla dzieci i 60 procentów dla AYA populaci. Różnicy zaznaczać w starego dorosłego populaci w przetrwaniu no byli prawie jak drugi malignancy., która 70 procentów szansę ximpx pięć rok całkowitych dla pierwszy nowotworu i 61 procentu dla nowego,

Gdy badacze patrzejący 5-letni przetrwanie pełnoletnim i indywidualnym nowotworem pisać na maszynie, zakładają uderzające różnicy w zależności od czy ja był pierwszy, drugorzędnym malignancy lub 14 nowotworu. typ, testes i czerniaka oprócz dwa w wszystko

"Dla każdy typ nowotwór prawie AYA populacja zrobił złemu z drugorzędnym nowotworem," powiedział Melanie Goldfarb, dokrewny chirurg i współautor na nauce, przy John Wayne nowotworu instytutem. "Co uderzał my był że drugi nowotwór powodował taki narosłego ryzyko śmierć."

Na przykład, AYA pacjenci diagnozujący z ostrą myeloid białaczką ale to, opuszczali 29 procentów gdy pierwszy nowotwór 57 procentów szansę ximpx dla pięć rok jeżeli ja był drugi nowotworem. Dla AYA pacjentów diagnozujących z nowotworem piersi 5-letni przetrwanie był 81 procentem dla pierwszy nowotworu ale 63 procentami jeżeli ja był drugi nowotworem.

Dlaczego młodzi pacjenci miewają skłonność radzić sobie zły niż starzy pacjenci z ten sam drugi nowotworami w pełni no rozumieją lub specyficznie no adresują w aktualnej nauce autory powiedzieli.

Keegan powiedział wyjaśnienie dla złych wyników może być że tamto które wywierają wpływ ich zdolność tolerować traktowanie. z drugorzędnym nowotworem złą odpowiedź traktowanie, ograniczenia na lub uszkadzać fizjologiczne rezerwy dawkach traktowania które otrzymywać jako rezultat ich uprzedniego leczenia raka mogą lub typ

Goldfarb dodawał lub łączy z innymi czynnikami tak jak zasadniczy biologiczny warunek który predysponuje someone nowotwór. że psychosocial zagadnienia mogą bawić się znacząco rola,

Te młodzi ludzie no mają wszystkie poparcia lub zasoby, "potrzebują" powiedział. "no mogą mieć odpowiedniego ubezpieczenie, lub mogą dostawać przegranymi w systemu. Mogą cierpieć od depresji która może przyczyniać się ich całkowici zdrowie i pogarszać się ich nowotworu wynika.",

I typ traktowanie dla pierwszy nowotworu wpływa wynika drugi nowotwór. jak, czy czas między dostawać pierwszy i drugi nowotwór wpływa przetrwanie autora plan obok egzamininuje

Źródło: http://www.ucdmc.ucdavis.edu/cancer/

Advertisement