Zobowiązanie z naturą przyczynia się całkowita życie satysfakcja

Patrzeć ulepszać twój całkowitą życie satysfakcję? Próbuje regularnie wycieczkować w lesie lub inaczej angażować z naturalnym środowiskiem.

I wtedy, na dobre miara, szukał sposoby budować twój zaufanie w naukowach wymagających w kierować las decydentach i dokąd ty lubisz wycieczkować.

Nowy badanie przy Oregon stanu uniwersytetem empirically demonstruje że różnorodność mechanizmy dla angażować naturę znamiennie przyczyniają się osoby całkowita pomyślność.

Szef wśród tamto nauka znajdująca, był czy ludzie wierzyli ich otaczających środowiska one kierowali dobrze -- podwaliny dla kulturalne praktyki dla pogoni odtwarzanie as well as.

"ludzie czują jak rzeczy jest uczciwy i głos w trakcie robić decyzi Czy, czy i zarządzanie jest przejrzysty -- tamto są podstawy" powiedzieli wiodącego autora Kelly Biedenweg OSU'S szkoła wyższa Rolnicze nauki. dlaczego ludzie wyrównujący mogą oddziałać wzajemnie z naturą,

Biedenweg, asystent profesora w dziale rybołówstwa, przyroda i kolaboranci od, Kolorado stanu uniwersyteta i uniwersyteta Gruzja analizował rezultaty od więcej niż 4.400 pozwanych online ankieta prowadząca w Puget Sound regionie stan washington.

Badacze używali 13 różnej metryki ilustrować związek między całkowitą życie satysfakcją i angażować z naturalnym środowiskiem. Wśród tamte metryka byli, przystępują społeczności aktywność, dzicy zasoby, stres łagodzący czasem outdoors i zaufanie w decydentach.

"Jedenaście 13 pozytywną korelację całkowita życie satysfakcja," powiedział Biedenweg, badacz nauk społecznych który studiuje oba jak istoty ludzkie korzystają od naturalnego środowiska i wpływ ludzkie akcje na nim. "połączenia między ekologicznymi warunkami jak woda pitna, jakość powietrza i związek między różnorodnymi aspektami angażować, i obiektywna pomyślność studiował zupełnie trochę naturalnego środowisko całkowitą podmiotową pomyślność i rzadko patrzeli."

"chcieliśmy utożsamiać względną ważność różnorodny, ukierunkowywaliśmy doświadczenia na osoby życia satysfakci całkowitej ocenie i statystycznie udowadniamy związek między, szczęściem, życie satysfakcją w wiele innych sposobach i angażować z naturą/."

Badacze określali ilościowo związek między pomyślnością i sześć pospolitymi mechanizmami którym skutki na pomyślności natura: socjalny i imprezy kulturalne; zaufanie w zarządzaniu; dostęp lokalni dzicy zasoby; sens miejsce; plenerowy odtwarzanie; i psychologiczne korzyści od czasu outdoors.

"Kontrolujący dla demografii, wszystko znamiennie odnosić sie życie satysfakcja," Biedenweg powiedział. "fact był znaczącym predictor życie satysfakcja który ufa w zarządzaniu -- w rzeczywistości statystycznie znaczący predictor ones patrzeliśmy - ja który wynikał badanie. był ładny widzieć Sposób jest bramą zaludniać być sprawnie dostawać livelihoods i satysfakcję od natury." kierujemy

Źródło: Oregon stanu uniwersytet

Advertisement