Gracz w hokeja z wieloskładnikowymi wstrząsami mózgu mogą mieć innych urazy w ich mózg, badanie wyjawiają

Związek między obrażeniami głowy cierpiącymi podczas kontaktowego sporta i chorobą alzhaimera teraz ono dzwoni w pytań dzięki badanie Sahlgrenska akademią która wyjawiał, że gracz w hokeja z wieloskładnikowymi wstrząsami mózgu prawdopodobnie innych urazy w ich mózg.

"Tam  wydaje się być dwa oddzielnymi warunkami i patologie wymagać tutaj," mówi Pashtun Shahim, lekarka i badacz, neurologia i fizjologia.

Himself spotykał 28 sportów ludzi które byli tematami badanie większość który był elita lodowymi gracz w hokeja od Szwecja (samiec i kobieta).

Doświadczali długookresowych problemy. wszystko one i problemy po cierpieć wstrząs mózgu na wieloskładnikowych okazjach z skargami wliczając wrażliwości, gniewliwość, hałas i światło, depresja, trudność koncentruje pamięci

Żadny plakiety formacja

"Ty możesz doświadczać mnóstwo problemy podąża wstrząs mózgu, ale te zazwyczaj rozwiązują wśród few tygodnie lub dni; ten grupa, chociaż, doświadczająca problemy dla więcej niż trzy miesięcy," Pashtun Shahim mówi my.

Badanie wskazuje że tam  jest ogólny zmiana w przerobie proteina dzwoniąca skrobiowata prekursor proteina (APP) lub metabolizmu, od której excreted w komórka związkach Odnosić sie amyloids. (synapses)

Ten skutek na skrobiowatej proteinie mógł wskazywać że tam  jest synaptic szkoda, nawet jeśli ono całkowicie no rozumie dlaczego. Badanie wskazuje że tam  jest element wymagający także rozognienie.

W tym samym czasie, jakkolwiek rezultaty no wskazują że tam  jest jakaś plakiety patologia na przykład, Alzheimer" mówi Pashtun Shahim. "jakby ty zobaczyłeś wewnątrz, który jest bardzo znacząco odkryciem,"

Zmiany głownie wpływali gracz w hokeja które cierpieli odnosić sie skargi dla prawdziwego długiego czasu, i.e bardziej niż rok, i jak taki no byli sprawnie wracać sport. Inni gracze no produkowali ten sam rezultatów, nor 19 zdrowych jednostek które zrobili up grupy kontrolnej.

uzupełnienie Przewidujący

Pashtun Shahim chciał uwydatniać nie na materiale od autopsja że badanie na próbkach od żywych istot ludzkich i fluidu znajdującego w zagłębieniu mózg opierał się, - CSF - jak był skrzynka w poprzedzających studiach które opierali się na mózg boksery które przechodzili daleko od., (na przykład)

"Te znalezienia wskazują że tam  jest związek między długookresowymi skargami cierpieć po wstrząs mózgu i nerw komórki szkodą które łączący mogli te dwa z dowodem znajdującym w żyć kontaktowego sporta atlety - the first time. To znaczy że możemy podążać up na te ludziach w latach i widzieć pięć lub dziesięć jak ich problemy rozwijali. Tam  są obecnie żadny leki na rynku zwalczać skargi, ledwo taktujemy one symptomatically, ale znalezienia badanie mogą pomagać my rozumieć lepiej zasadniczego pathophysiology i z nadzieją odpłacać się w rozwija lepszy lecznictwach w przyszłości," mówi Pashtun Shahim.

Źródło: http://sahlgrenska.gu.se/english/research/news-events/news-article//new-findings-from-research-into-multiple-concussions-in-hockey-players.cid1434335

Advertisement