Badanie pokazuje potencjalnego sposób ograniczać szkodę mózg powodować schwytanie nieładem

Malutcy vesicles odizolowywający od dorosłych mezenchymatycznych komórek macierzystych i zarządzający intranasally mogą ograniczać szkodę mózg zwierzęcy modele powodować schwytanie nieładem dzwoniącym statusu epilepticus, według badania publikującego ten tydzień w postępowaniach narodowa akademia nauk (PNAS).

Statusu epilepticus jest formalnym imieniem dla pojedynczego schwytanie trwa długi niż 30 minut lub serie schwytanie w których no odzyskuje świadomości między one osoba. Jeżeli ja szybko no zatrzymuje, wyrównywał jeden epizod może powodować uszkodzenie mózgu, stratę poznawcza funkcja i pamięci stratę.

"Ratować mózg od urazu i choroby jest pewny jeden święci graale medycyna," powiedział Darwin J, MD, PhD Stearman krzesło, profesor i seniora artykuł autor w Genomic medycynie. Prockop, przy Teksas A&M szkołą wyższa medycyna. "Nasz papier sugeruje jeden sposób nie procedurą która wymaga móżdżkową operację albo nawet zastrzyka w żyłę: i że to można robić, Wszystko który wymagał jest nosowym kiścią który otrzymywać w lekarki biurze można pacjent."

Mieszanka w nosowej kiści jest podżegającymi exosomes lub pozakomórkowymi vesicles które zespalamy się odosobnionego od kultur mezenchymatyczne komórki macierzyste Prockop i jego, typ dorosła komórka macierzysta.

Ashok K, PhD, profesor, stowarzyszony dyrektor przy działem Cząsteczkowa i Komórkowa medycyna przy Teksas A&M szkołą wyższa medycyna. Shetty instytut dla Regeneracyjnej medycyny, badawczy kariera naukowiec przy i jego Olin E. Teague weterana seniora i centrum medycznego autorem papier, drużyna badał wydajność te exosomes w statusu epilepticus modelu z szkodą od okresu ostrzy schwytanie. Co jest wybitny jest" Prockop powiedział. "że zwierzęcy modele ratowali od długookresowych skutków nakłaniający uszkodzenie mózgu nosową kiścią exosomes," Ja był sprawnie łagodzić rozognienie neurony, zapobiegać dysfunkcja i zatrzymywać anormalnego neurogenesis w hippocampus, poznawczego i pamięci, zasadnicza część mózg odpowiedzialny dla pamięci.

"dać intranasal vesicle kiści nad 24 godzinami dwa razy pierwszy jeden przy dwa godzinami po początku statusu epilepticus epizod, i taki traktowanie był wydajny przy zmniejszać wieloskładnikowych niekorzystnych skutki na hippocampus," powiedział Shetty. "W rzeczywistości vesicles byli sprawnie ruszać się hippocampus w sześć godzinach, i ich neuroprotection był dosyć zapobiegać stratę normalna funkcja as well as anormalnego neurogenesis poznawcza i pamięć, jeden substraty wymagający w formaci nowi wspominki."

Narkotyzuje jak benzodiazepines które są tranquilizers, i glikolilomoczniki, typ anticonvulsant, używają zatrzymywać statusu epilepticus epizody, ale są często niedostępni; szczególnie jeżeli osoba poprzednio no diagnozował z epilepsją która jest skrzynką 75 procentów czas,i są nieskuteczni jak 30 procentów czas być może równie dużo. "Tam  naprawdę no był cokolwiek nieinwazyjny jak to zatrzymywać kaskadę rozognienie i anormalny neuronal drutowanie lub epileptogenesis który zdarzają się po statusu epilepticus wydarzenia," Shetty powiedział. Te vesicles wydają się sprawnie ochraniać mózg po schwytanie, zatrzymywać neuroinflammation i zapobiegać rozwój chroniczna epilepsja która często wynika bez ten traktowania. ","

Chociaż znalezienia są obiecujący badacza pilenia ostrożność przed skakać wnioski o traktowaniu dla istot ludzkich z schwytanie.

"Zanim ten terapia może bezpiecznie badająca w pacjentach, potrzebujemy robić wielkiej transakci dalszy praca," powiedział Prockop który jest także dyrektorem Teksas A&M szkoła wyższa medycyna instytut dla Regeneracyjnej medycyny., "Ale rozognienie w mózg powodować ostrymi schwytanie jest jednakowy rozognienie widzieć w opóźnionych scenach inne móżdżkowe choroby wliczając choroby alzhaimera, parkinsonism, stwardnienie rozsiane i pourazowi urazy," Shetty dodawali. "Tym samym obietnica ten nowa terapia jest ogromna."

Źródło: https://www.tamu.edu/

Advertisement