Badacza use faga nowatorska terapia taktować pacjenta infekującego z odporną bakterią

Naukowowie i lekarzi przy uniwersyteta kalifornijskiego San Diego szkołą medyczną, pracuje z kolegami przy Usa marynarki wojennej badania medyczne centrum - Biologiczny obrony badania dyrektoriat, Teksas A&M uniwersytet, San Opierający się Biotech i gdzie indziej, pomyślnie używaliśmy terapii zwijania eksperymentalnych bakteriofagi (NMRC-BDRD) -- wirusy które celują odmianowych napięcia bakterie i spożywają -- taktować cierpliwą pobliską śmierć od odpornej bakterii.

Leczniczy podejście planuje uwypuklającym w oralnej prezentaci jutro przy Centennial świętowaniem bakteriofaga badanie przy Instytuckim Pasteur w Paryż Biswajit Biswas, MD, jeden badanie przypadków autory i szef faga podział w Wydziałowym Genomics i Bioinformatics przy NMRC-BDRD., który przedkładał przeglądający czasopismo, Kwiecień 27 jest Ludzkim fag terapii dniem, wyznaczającym zaznaczać 100 rok wszczynających Felix d'herelle kliniczny badanie, Francuski mikrobiolog przy Instytuckim Pasteur który kredytują z odkrywa bakteriofagami z Brytyjskim bakteriologiem Frederick Twort.

Autory mówją badanie przypadków mógł być innym katalizatorem rozwijać nowych remedia narastający globalny zagrożenie który zabijać przynajmniej 50 milionów ludzi na rok 2050 światowa organizacja zdrowia kosztorysy. antimicrobial opór, Opiera się na sukcesie ten skrzynka, we współpracy z NMRC, UC San Diego bada opcje posuwać się naprzód badanie i rozwój opierać się terapie dla nowego centrum.

"Gdy ja zostać jasnym że każdy antybiotyk nie udać się, ten Tom mógł umierać, szukaliśmy przeciwawaryjnego investigational nowego leka zastosowanie próbować bakteriofagi od FDA," powiedział wiodącego autora Robert "układ scalony" Schooley, MD, profesor medycyny, szef podział zaraźliwe choroby w UC San Diego szkole medycznej prasmoła lekarzie na skrzynce i.

"nasz wiedza jest pierwszy pacjentem w Stany Zjednoczone z przytłaczać, systemowa infekcja taktować z ten podejściem używać śródżylnych bakteriofagi. Od być w śpiączce blisko śmierci, odzyskiwał iść z powrotem pracować dobrze dosyć. Oczywiście, to jest właśnie jeden pacjent, jeden skrzynka. Mimo to w pełni no rozumiemy potencjału -- i ograniczenia -- kliniczna bakteriofag terapia ale ono, jest bezprecedensowa i wybitna opowieść, i daje globalnemu zdrowia zagrożeniu odporni organizmy, jeden który dążyć musimy."

Infekcja na wakacje

Opowieść zaczyna w late-2015. Tom Patterson, PhD, 69 roczniaka i jego żona profesor w dziale psychiatria przy UC San Diego szkołą medyczną, Steffanie Strathdee, PhD, szef podział Globalni zdrowie publiczne w dziale medycyna, wydawał święto dziękczynienia w Egipt gdy Patterson zostać chorym, niszczy brzusznym bólem, febrą, mdłością, buchaniem i bieżnym biciem serca. Miejscowy lekarki diagnozowali pancreatitis -- rozognienie trzustka -- ale standardowy traktowanie no pomóc.

Patterson warunek pogarszał się i medevacked Frankfurt, Niemcy Dec. 3, 2015, kolekcja fluid wokoło trzustki. dokąd lekarki odkrywali trzustkowego pseudocyst, Fluid drenował i zawartość cultured. Patterson zostać infekującym z odpornym napięciem Acinetobacter baumannii, patogen, koniunkturalny i często śmiertelny. Bakteria udowadniał szczególnie problemayczny w szpitalnych położeniach i w Środkowy Wschód, z weteranami wraca Usa z wytrwałymi infekcjami zdradzonymi żołnierzami i.

Początkowo jedyni antybiotyki z żadny wykonują być kombinacją meropenem, tigecycline i colistin sprawdzony, lek ostateczność wśród strona przeciwna skutków. ponieważ ono często powoduje cynaderki szkodę, Patterson warunek stabilizował wystarczająco dla on przewozić samolotem Dec. 12, 2015, od Niemcy oddział intensywnej opieki (ICU) przy Thornton szpitalem przy UC San Diego zdrowie. Na przyjazd, ja odkrywał że jego bakteryjny odizolowywa zostać odpornym wszystko te antybiotyki.

Przy Thornton szpitalem, teraz część Jacobs centrum medyczne, Patterson zaczynał odzyskiwać, ruszający się od ICU miarowy oddział. Ale dzień przed dołączony zwalnia długookresowa ostra opieki łatwość, wewnętrzny odciek projektujący lokalizować jego infekcję i utrzymywać je osaczony wśliznąć, rozlewający bakterię w jego bloodstream i podbrzusze. Patterson natychmiast doświadczony septyczny szok. Jego serce zaczynał ścigać się. No mógł oddychać. Zostać rozgorączkowanym i następnie spadał w śpiączkę która trwa dla najwięcej następny dwa miesiąca. W istocie, umierał.

"Który jest okresem mój życie no pamiętam," przywołujący Patterson. "Tam  był tak dużo bólowy że ono jest prawie poza twój zdolność podołać. Jestem szczęśliwy no pamiętać."

Strathdee, jego żona, jest żadny nieznajomym terrory choroba. Jako zaraźliwa choroba epidemiolog dyrektor UC San Diego zdrowie Globalny instytut i, pracował dookoła świata, od India Afganistan Meksyk, próbujący obniżać zakażenie wirusem hiv i wskaźniki śmiertelności.

"Tam  przychodził punkt gdy dostawał słabym i słabym, i no chciałem gubić on. No przygotowywałem pozwalać on iść i więc trzymałem jego rękę i powiedziałem, "miód, robią everything mogą i tam  jest nic który może zabijać ten pluskwy, więc jeżeli ty chcesz walczyć, ty potrzebujesz walczyć. Ty chcesz ja znajdować niektóre alternatywne terapie? Możemy opuszczać żadny kamień unturned. "

Tom przywoływał moment: "trochę pamiętam ciebie mówi, "ty chcesz ja próbować lub nie ponieważ ja iść być twardym czasem i ja no jest pewny że ono pracuje. "pamiętam gnieść twój rękę, ale ja był właśnie błyskiem w całości proces."

Strathdee zaczynał robić badaniu. Kolega wspominał przyjaciela podróżował Tblisi, Gruzja przechodzić "fag terapię" dla trudnego warunku i "miraculously leczył." Strathdee uczył się bakteriofagi podczas gdy był uczniem, ale no byli części główny nurt medyczna doktryna. Obracał nieznajomi w fag badawczej społeczności i jej kolegi układ scalony Schooley dla pomocy.

Bakteriofagi są wszędobylskimi wirusami, znajdującymi gdziekolwiek bakterie istnieją. Ja oszacowywał tam  jest więcej niż 1031 bakteriofagami na planecie. To jest dziesięć milion trylionu trylion, więcej niż każdy inny organizm na ziemi, wliczając bakterii, łączyć. Each rozwija infekować odmianowego bakteryjnego gospodarza replikować po to, aby -- bez wpływać inne komórki w organizmu.

Pomysł używać one therapeutically no jest nowy. Opisywał wiek temu, fag terapia był popularna w 1930s, 1920s taktować wieloskładnikowych typ i, infekcje i warunki ale rezultaty byli niekonsekwentnym i brakującym naukowym uzasadnieniem. Pojawienie się antybiotyki w 1940s pchał fag terapię oprócz części Europa Wschodnia i były związek radziecki na boku, w, dokąd ono zostawał temat aktywnego badanie.

Z maleć opcje, Strathdee, Schooley i koledzy, pójść patrzeć dla pomocy. Zakładają wiele badaczów determinuje pomagać. Trzy drużyny posiadali stosownych fagi które byli aktywni przeciw Patterson szczególnej bakteryjnej infekci: biologiczny obrony badania dyrektoriat NMRC w Frederick, MD; centrum dla fag technologii przy Teksas A&M uniwersytetem; i ampliPhi, San Opierający się Biotech firmy specjalizowanie w opierać się terapiach. Zespół badaniowy przy San Diego stanu uniwersytetem, przewodzącym drobnoustrojowym ekologiem Lasowy Rowher, PhD, purified fag próbki dla klinicznego use.

Z przeciwawaryjnym zatwierdzeniem od Food And Drug Administration, each źródło provided fagów napięcia UC San Diego lekarki taktować Patterson, bez gwaranci którą właściwie pracowali jakikolwiek napięcia. "Który jest jeden wybitne rzeczy wynikał ten całego doświadczenie," powiedział Schooley, "nieprawdopodobny i błyskawiczny współpraca wśród lud rozpraszających dookoła świata. Ja był desperackim czasem i ludzie naprawdę kroczyli up."

Fag terapia typowo zarządza topically lub orally. W Patterson skrzynce fagi przedstawiali przez cewników w jego brzusznego zagłębienie i intravenously adresować szeroką, systemową infekcję, powiedział Schooley., która no zrobił w antybiotycznej erze w Usa "Która robi one wydajni," "akcja jest przy interfejsem pacjent i organizm."

Z szczypaniem i dostosowaniami -- jego lekarzi uczyli się dalej komarnicy - - -- Patterson zaczynał ulepszać. Wyłaniał się od jego śpiączki wśród trzy dni początek fag terapia IV. "Tom budził się up, obracał jego córka i powiedział, "Ja kocha ciebie"," przywołujący Schooley. Patterson wkrótce odzwyczajał daleko ciśnienie krwi leki i respirator.

"Jako częstowanie lekarka, ja był wyzwaniem," powiedział Schooley. "Zazwyczaj znasz ty co być musi dosage, jak taktować często. Udoskonalający zasadniczy znaki są dobrym sposobem znać że ty rozwijasz się, ale gdy ty robisz mu pierwszy raz, ty no masz cokolwiek porównywać je.

"Dużo naprawdę pracował out, łączący poprzedzającą literaturę, nasz swój intuicja o gdy pójść along jak te fagi rozprowadzali i pracowali i rada od ludzi które myśleć o to przez długi czas."

Traktowanie szczegóły

Zanim Patterson przewoził samolotem Thornton szpital przy UC San Diego zdrowie, był w być w tarapatach. Jego podbrzusze nabrzmiewał, distended pseudocyst obfituje z leka A odpornym. baumaunnii. Jego biały komórki krwi obliczenie wznosił się -- znak nieokiełznana infekcja.

Lekarki próbowali różnorodne kombinacje antybiotyki. Rozwijał oddechowego niepowodzenia i podciśnienia który wymagali wentylację i nawrotnego przeciwawaryjnego traktowanie. Zostać rosnąco bredzącym. Gdy upływał w śpiączkę w połowie stycznia, żywy na życia poparciu w zasadzie ono utrzymywał. Ostatecznie powiedział Schooley tam  byli żadny antimicrobial agenci opuszczać próbować. Strathdee przywoływał kolegów zastanawia się głośno jeżeli przygotowywał dla Tom umierać.

No był. Bakteriofag terapia zaczynał Marzec 15, 2016, z koktajlem cztery faga provided Teksas A&M ampliPhi i San Opierająca się Biotech firma, pompujący przez cewników w pseudocyst. Jeżeli traktowanie no zabił on, Patterson zaopatrzenie medyczne planujący wstrzykiwać marynarka wojenna fagi intravenously, zalewający jego bloodstream dosięgać infekcję wścieka się przez cały jego ciała. Tak daleko jak Patterson lekarki znali, taki traktowanie nigdy próbował przedtem.

Na Marzec 17 marynarka wojenna fagi wstrzykiwali intravenously. Tam  byli strachy o endotoksynach naturalnie produkować fagami. Nikt znał co oczekiwać ale Patterson, tolerował traktowanie dobrze -- naprawdę tam  byli żadny niekorzystni efekty uboczni -- i na Marzec 19 nagle budził jego córki, rozpoznawał, i.

"Jeden NMRC'S cele pod względem bakteriofag nauki providing militarnych członków infekujących z odpornych organizmów dodatkowymi antimicrobial opcjami więc doświadczaliśmy i ustawiający zapewniać wydajnego faga koktajl dla Dr. Patterson," powiedział Theron Hamilton, PhD, głowa Genomics i Bioinformatics, przy marynarki wojennej obrony badania Biologicznym dyrektoriatem. "Oczywiście, ekscytujemy z wynikiem i mieć nadzieję ten skrzynka wzrostów świadomość możliwość stosować fag terapię twarde skrzynki jak ten jeden."

Natępny traktowanie, jakkolwiek no był łatwy. Krzywa uczenia się był stroma i anonimowa. Tam  byli ataki septyka -- zagrażający życiu komplikacja powodować masywną infekcją. Pomimo ulepszenia, Patterson warunek zostawał niepewnym. Lekarki odkrywali że bakteria ostatecznie rozwijał opór fagi, jaki Schooley charakteryzował jak "powracającego Darwinistycznego tana" ale drużyna kompensująca nieustannie pociąga traktowaniem z nowymi fagów napięciami "," -- niektóre który czerpał od ścieku NMRC -- i antybiotyki.

W wczesnym Maju, Patterson wziąć daleko antybiotyki. Po Czerwa 6, tam  był żadny dowód A. baumannii w jego ciele. Zwalniał domowy Sierpień 12, 2016.

Traktowanie i beyond

Wyzdrowienie no był zupełnie równomierny i gładki. Tam  byli niepowodzenia niepowiązani fagi. Poprzedni krzepko mężczyzna, Patterson karmił intravenously dla miesięcy w szpitalu i gubił 100 funtów ono, dużo mięsień. Wymagał intensywną fizyczną rehabilitację odzyskiwać siłę i ruchu. "Ja no jest jak filmy w dokąd ty właśnie budziłeś się od śpiączki, spojrzenie, wokoło wystrzał z łóżka i," Patterson powiedział. "Ty odkrywasz że twój ciało no pracuje dobrze już nie." Powiedział mógł czuć części jego móżdżkowy przybycie plecy żywy.

Nonetheless, Patterson opisywał doświadczenie cudowny jak. Nawet śpiączkowy, przywoływał przesłuchanie gdy często mocował się z wyobrażonymi demonami, i rozpoznający głos i uświadamiający sobie to poza jego ciemność, tam  był życie i nadzieja.

I poza on mieć nadzieję, jego doświadczenie tłumaczy w nowych traktowania dla inny: "fag terapia naprawdę był cudem dla ja, i dla czego znaczyć że można ja millions ludzie które mogą leczący od odpornych infekcj w przyszłości. Ja był przywilejem poniekąd."

Schooley powiedział Patterson był szczęsliwy. Jego żona był wyszkolonym naukowem i ustala znajdować remedium -- i oba pracowali przy UC San Diego szkołą medyczną: "był szczęśliwy być w miejscu który wszystko zasoby konieczni wspierać on odwaga i podczas gdy ten nowatorska terapia która był w zasadzie domu parzenia koktajlem wirusy dawać desperacko chora jednostka. rozwijał, Myśleć mnóstwo innych miejsca ja wahałem się. Myśleć odpowiedź który clinically był bardzo nagradzający i mówi siła wielowymiarowy centrum medyczne z wszystko kawałki ty potrzebujesz."

Wciąż, Schooley powiedział jakaś szerokiego, przyszłość zatwierdzający zastosowanie fag terapia stawia czoło fundamentalnych wyzwań unlike past traktowania. "Co używają mówić FDA jest "To jest antybiotyk. Swój struktura jest i ty możesz dawać mię wieloskładnikowi ludzie. znamy co, jak"Z bakteriofag terapią rozdawał z podejściem FDA w którym rozwijać fagów koktajle dla each pacjenta dostosowywającego ich infekowanie organizmy musieli lekarki. Ja jest ostatecznym uosobionym medycyną."

Dobre wieści, Schooley, powiedział, jest że nowi cząsteczkowi narzędzia, robotyka i inni postępy, robią uosobionej medycynie ewentualny w sposobie mię no był 10 lub 15 rok temu. "Wtedy, ja był niemożliwy kontemplować. Tam  jest wciąż dużo badawczy robić, ale myśleć tam  będę mnóstwo klinicznymi zastosowaniami dokąd ten podejście może być bardzo korzystny pacjenci."

Więcej o bakteriofagach

Czerpią od Greckich słów znaczy "bakteria zjadacza," bakteriofagi są antyczni i obfici -- znajdujący na ziemi, w wodzie, wśród jakaś formy ukrywa ich cel życie. Według Rowher przy San Diego stanu kolegami w ich książkowym życiu w Nasz faga świacie i uniwersytetem, fagi powodują trylionu trylionowi pomyślne infekcje na sekunde i niszczą up to 40 procentów wszystkie bakteryjne komórki w oceanie każdy dzień.

Tysiące rozmaitość fag istnieją, each rozwijający infekować tylko jeden typ lub few typ bakterie. Jak inni wirusy, no mogą replikować one ale muszą rekwirować odtwórczą maszynerię bakterie. Robić w ten sposób dołączają bakteria i wkładają ich materiał genetycznego. Lityczni fagi wtedy niszczą komórkę, rozszczepia mnie otwartego uwalniać nowe wirusowe cząsteczki kontynuować proces. Jak taki, fagi mogli rozważający jedyny "lek" sposobny mnożyć '; gdy ich praca zrobi, excreted ciałem.

Źródło: https://health.ucsd.edu/news/releases/Pages/2017-04-25-novel-phage-therapy-saves-patient-with-multidrug-resistant-bacterial-infection.aspx

Advertisement