Naukowowie kartografują genetyczne zmiany które pomagają prowadnikowemu agresywnemu rakowi mózgu

Uniwersytet Pólnocna Karolina Lineberger nowotworu centrum Całościowi badacze i kolaboranci kartografowaliśmy genetyczne zmiany które pomagają agresywnemu bolakowi prowadnikowy gdy ono rozwija w mózg - pomagać kłaść podstawę dla celującego traktowania choroba.

W parze przedkliniczni studia publikujący w czasopismo onkologii, badaczach od UNC Lineberger i Opierającym się Translacyjnym Genomics instytutu badawyczy raporcie na genetycznej ewoluci glioblastoma, gdy ono rozwija się w dotkliwości i potencjalnej strategii taktować ten często szybko rozwijający się móżdżkowego nowotworu typ. Podczas gdy traktowanie strategia pokazywał obietnicę precyzi medycyna w przedklinicznych modelach, ich znalezienia także podkreślali dwa ograniczenia ten podejście - zdolność dosięgać ich cel w mózg i siłę ich skutek leki jak tylko dosięgają je.

Znać mutacje które jadą bolaka przez czas mógł pomagać my przepowiadać genetycznego kurs choroba" powiedział nauka starszego autora C, MD, PhD, członek UNC Lineberger nowotworu Całościowy centrum i profesor nadzwyczajny w UNC szkole medycznej. Ryan Miller. ", tak, że możemy interweniować w więcej odmianowej modzie,"

Pierwszy nauka pokazywał że mutacje wpływają jak nowotwór zaczyna w glial komórkach -; komórki mózgowe które zapewniają poparcie i izolację dla neuronów -; i jak tamte mutacje wpływają sposobu nowotwór rozwija od stopni glejaków na wielką skalę wysokogatunkowi glioblastomas śmiertelny początkowi móżdżkowi nowotwory i.

Inny nauka, poprowadzona w przedklinicznych modelach, badał kombinację celujący leki jako potencjalna wydajna terapia przeciw glioblastoma hamować PI3K i MAPK komórkowe drogi przemian.

"rezultaty oba studia pomagają my kontynuować malować definiującego obrazek rozwijają i zwłoka, jak glioblastoma zaczyna, i jak można znajdować sposób zwalniać je i ostatecznie zatrzymywać je puszek," powiedział TGen profesora Michael Berens i zastępcy dyrektora Dr., jeden nauka autory. Berens jest także dyrektorem biologia podział i głowa glejaka laboratorium badawcze przy TGen nowotworu i komórki.

Klucz oba studia był genetycznie konstruującymi modelami choroba.

Gdy nowotwór rozwija się. rozwijał modelów egzamininować oddziaływanie mutacje, jak które promuje nowotworu rozwój na progresi glejaki i inicjaci, dla pierwszy nauka badaczów i bolaków genomic profile rozwijają

Rezultaty sugerują równoczesną aktywację pewne cząsteczkowe sygnalizacyjne drogi przemian -; szczególnie MAPK i PI3K komórkowe drogi przemian -- wywołująca bolak inicjacja i produkujący rosnąco zwarci stopni glejaki która szybko rozwijali się glioblastoma (GBM).

Mutacje które powstawali w dużym stopniu ograniczali "i tamto, są drogami przemian które rządzą komórka cyklu kontrola, komórkowego sygnalizować i odpowiedź DNA szkoda," Miller powiedzieli. "co dzwonimy trzy sedno drogi przemian glioblastoma Zakładamy mutacje w wszystko tamte drogi przemian ale wzór ich rozwój zależący na początkowych mutacjach które jechali bolaka. ","

W drugi nauce, badacze badali traktowania które specyficznie celują PI3K i MAPK drogi przemian, dwa powszechnie mutować "sedno drogi przemian" w ten nowotworu typ. Podczas gdy traktowania pokonywali opór w przedklinicznych studiach robić w modelach na zewnątrz mózg, no dosięgali koncentracj być wydajni wysoko dosyć gdy bolaki byli w mózg.

Te rezultaty demonstrują ważność oceniać lek skuteczność w kontekście rodzimego bolaka środowiska i podkreślają potencjał celować sedna glioblastoma drogi przemian dla kombinacj terapii," powiedzieli "jeżeli penetrance kinase inhibitory środkowy układ nerwowy może ulepszający," nauka najpierw pisze Robbie mcNeill, magisterski badawczy asystent w UNC szkoły medycznej dziale patologia & laboratorium medycyna.

Jeden fundamentalni wyzwania w taktować móżdżkowego nowotwór z lekami pokonuje mózg barierę, błona która oddziela cyrkulacyjną krew od pozakomórkowego fluidu w środkowym układzie nerwowym. Ten bariera pracuje ochraniać mózg od toksyn pozwolić tylko małe molekuły przechodzić. Jakkolwiek, ten system bezpieczeństwa jest w ten sposób wydajny przy ochraniać mózg że ono zapobiega wiele ratowanie leki od dosięgać nowotwór.

Traktowanie no opiera się na cząsteczkowych anormalność które prowadnikowa rak mózgu formacja, "gdy ono stoi teraz" Miller powiedział. "Jeden powody jest że bolak rozwija genomically gdy ono kontynuuje rosnąć. Także znajdowaliśmy że gdy te leki używają w kombinacjach, no dosięgają koncentracj wśród raka mózgu być wydajni wysoko dosyć. We've dostać genetycznego projekt dlaczego atakować te bolaki, ale tam  są wieloskładnikowi przeszkody które zapobiegają urzeczywistnienie jadąca uosobiona medycyna."

Ich nauka wnioskuje że kombinaci traktowanie z możnymi penetrant inhibitorami wymagał ulepszać wyniki dla pacjentów. Więcej studia potrzebują zanim znalezienia mogli stosować w klinicznym położeniu.

Źródło: http://www.unchealthcare.org/

Advertisement