Nauka znajduje żadny połączenie między ryzykiem w ludziach glutenu naborem i kierową chorobą bez celiac choroby

Nauka więcej niż 100.000 kobiet i mężczyzna wyjawiał że żywienioniowy gluten no kojarzy z kierowej choroby ryzykiem w ludziach bez celiac choroby. Znalezienia także sugerują to ogranicza całe adra jako część gluten diety mogą wzrastać ryzyko kierowa choroba w ludziach które no mają celiac choroby.

Nauka, dowodzona badaczami przy uniwersyteta columbia centrum medycznym, Massachusetts szpitalem ogólnym i Harvard szkołą medyczną/, publikowaliśmy online today w BMJ.

"gluten jest wyraźnie szkodliwy dla ludzi z celiac chorobą," powiedział wiodącego autora Benjamin Lebwohl, MD, MS, asystent profesora medycyna i epidemiologia, przy CUMC, dyrektor kliniczny badanie w Celiac choroby centrum przy uniwersytetem columbia i gastroenterologist przy prezbiterianina, uniwersyteta columbia centrum medycznym/. "Ale popularne diet książki, zasadzone na anegdotycznym i poszlaki, pchali pojęcie że gluten dieta jest zdrowa dla everyone. Nasz znalezienia pokazują że glutenu ograniczenie żadny korzyść pod względem kierowych zdrowie dla ludzi, przynajmniej, bez celiac choroby. W rzeczywistości, ja może powodować niektóre krzywda jeżeli podążają gluten dietę która jest szczególnie niska w całych adra ponieważ tamte adra pojawiać się mają ochronnego skutek przeciw kierowej chorobie."

Celiac choroba jest autoimmune nieładem dokąd ingestion gluten, proteina znajdująca w banatce, żyto i jęczmień, przyczyn mały jelito rozognienie, zapobiega absorbowanie odżywki. Przez czas, celiac choroba może prowadzić inni zdrowie zagadnienia wliczając kierowej choroby, anemii i osteoporosis. Celiac choroba może efektywnie taktująca z bezpłatną dietą.

Celiac choroba oszacowywa wpływać wokoło 1 w 100 amerykanach. Inny segment populacja warunek dzwoniącego celiac gluten wrażliwość, w której wywołuje niektóre objawy pod nieobecność celiac choroby gluten. Jakkolwiek, kosztorysy liczba amerykanie z celiac gluten wrażliwością zmieniają szeroko. Pomimo stosunkowo niskiego rozpowszechniania celiac choroba i celiac gluten wrażliwość, ankiety sugerujemy" mówimy Dr. Lebwohl. "że wokoło jedna trzecia amerykanie próbuje ciąć puszek na glutenie," "To pewny korzysta firmy które sprzedają bezpłatnych produkty. Ale ja korzysta społeczeństwa? To jest pytanie chcieliśmy odpowiadać."

Oceniać skutki gluten dieta na kierowych zdrowie analizowaliśmy dietę, Dr. Lebwohl i jego koledzy i wieńcowi kierowej choroby dane na 65.000 kobietach w pielęgniarek zdrowie Studiują i 45.000 mężczyzna w pracowników służby zdrowia uzupełnienia nauce z wyjątkiem anyone który diagnozował z celiac chorobą., Each uczestnik wypełniał out wyszczególniających dieta kwestionariusze każdy cztery roku, od 1986, 2010. Uczestnicy dzielili w pięć poziomów obliczony glutenu spożycie.

"decydowaliśmy patrzeć kierową chorobę ponieważ, ponieważ ja jest wiodącym zabójcą, i ja ogólny rozumie że kierowi zdrowie mogą wpływający dietą," powiedzieliśmy Dr. Lebwohl.

Badacze zakładają że tam  był żadny skojarzenie między glutenu naborem i ryzykiem wieńcowa kierowa choroba definiującymi jak ataki serca, śmiertelni lub śmiertelni. Wyrównywaliśmy tamto z niską kwotą glutenu spożycie doświadczaliśmy ten sam tempo który tamto które spożywali najwięcej glutenu, "kierowa choroba" powiedzieliśmy starszego oficera śledczego Andrew Chan, MD, MPH, gastroenterologist i szef epidemiologii jednostka w Massachusetts szpitala ogólnego podziale Gastroenterology i profesor nadzwyczajny medycyna Kliniczna i Translacyjna, Harvard szkoła medyczna. "Opiera się na nasz dane, polecać gluten dietę dla promoci hearth zdrowie wyłącznie no pojawiać się ręczącym."

W natępnych studiach badacza planie patrzeć skutek glutenu nabór na innych zdrowie wynikach wliczając nowotworu i autoimmune choroby.

Źródło: http://www.cumc.columbia.edu/

Advertisement