Poznawczy dysfunkcja w nowotworów piersi pacjentach łączył pourazowy stres

Subtelny poznawczy dysfunkcja i spadek w nowotworów piersi pacjentach byliśmy w dużym stopniu bezpartyjnikiem chemoterapia ale kojarzącym z odnosić sie pourazowym stresem w Niemieckiej multisite nauce.

Wiele nowotworów piersi pacjentów raportowi problemy poznawczy funkcjonować i niektóre, znacznie obarczają one. Te objawy głownie przypisywali neurotoxic skutki chemoterapia, jak odzwierciedlone w colloquial terminu "chemobrain". Teraz podłużna nauka w niedawno diagnozujących nowotworów piersi pacjentach od sześć instytucj w terenie Monachium, Niemcy, prowadził dochodzenie rola pourazowy stres w causation odnosić sie poznawczy nadszarpnięcie. Projekt fundował Deutsche Krebshilfe i prowadził psychologiem Kerstin Hermelink dział, CCC LMU Uniwersytecki szpital Monachium (Gynecology i położnictwo,). W pierwszy roku po diagnozy, nowotworów piersi pacjenci taktujący z i bez chemoterapii które kojarzyli z pourazową stres opłatą mieć nowotwór. pokazywali minimalnego poznawczego dysfunkcja i spadek, Ja jest uznany" Hermelink mówi. "że pourazowy stres destrukcyjnych skutki na mózg, - wprawiać w zakłopotanie z codziennymi stresami -" "Dla wiele pacjentów diagnozujący z nowotworem piersi jest, pourazowy doświadczenie. Hipoteza wydawał się tym samym warty dążyć." że poznawczy dysfunkcja w nowotworów piersi pacjentach powoduje pourazowym stresem

Sto sześćdziesiąt sześć niedawno diagnozujących nowotworów piersi pacjentów i 60 kobiet które przechodzili rutynowego piersi zobrazowanie z negatywnymi rezultatami uczestniczyli w Cognicares (poznawanie w nowotworów piersi pacjentach: Wpływ odnosić sie stresu) nauka. W wszystkie uczestnikach, pourazowi objawy oceniali z klinicznym wywiadem, i poznawcza funkcja oceniał z grupa ołówek i opierający się neuropsychological testy trzy czasu nad kursem jeden rok.

W porównaniu z grupą kontrolną pacjenci pokazywali minimalnego całkowitego poznawczego spadek i demonstrowali mniej dokładności na jeden kilka testy uwaga przed rozpoczęciem opóźneni traktowania i jeden rok. Wszystkie te niedobory kojarzyli z objawami pourazowy stresu nieład (PTSD), i skutek mieć nowotwór piersi na uwadze gubił statystycznego znaczenie jeżeli skutek pourazowy stres wziąć w konto. W kontrascie, tylko pokazywali długich reakcja czasy niż inni uczestnicy na tescie czujność przy jeden rokiem pacjenci które otrzymywali chemoterapię. Próbny wymagany odciskanie i rezultaty mysz guzik, byliśmy niepowiązani PTSD objawy. za każdym razem, gdy krzyż pojawiać się na monitorze "różnica w występie był minimalna - 19 milliseconds na średnia, - i ono może przynajmniej częsciowo być należny peryferyjna neuropatia, szkoda nerwy palce powodować pewnymi cytostatic agentami," Hermelink wyjaśnia.

Znalezienia Cognicares nauka sugerują że psychologiczni czynniki mogą przyczyniać się znacząco odnosić sie poznawczy nadszarpnięcie niż neurotoxic skutki traktowanie. "mózg no jest komputeru który dostarcza ten sam poziom występ nieważne co. Swój struktura i funkcja jesteśmy w stałym upłynnieniu" Hermelink punkty out., gdy ono reaguje i adaptuje nasz akcje i doświadczenia, "Naprawdę, ja zaskakiwał jeżeli psychologiczne konsekwencje i życia zakłócenie przynoszący wokoło mieć nowotwór i swój funkcjonować no wywierali wpływ mózg. Nasz nauka skupiał się na skutkach pourazowy stres. Dalszy czynniki jak bezsenność, niepokój, depresja i brak powodować długotrwałym chorym urlopem poznawczy szkolenie, mogą także wpływać poznawczą funkcję., które są wysoce przeważajace w nowotworów piersi pacjentach, Rola psychologiczni czynniki, jakkolwiek rzadko prowadził dochodzenie. W wszystkie studiach praktycznie, tylko oceniali z raportu przesiewania kwestionariuszami. No dają małym skutkom precyzyjny dosyć." dotyczymy z, te miary Cognicares nauka zapewnia niektóre reasekurację dla nowotworów piersi pacjentów. Subtelny poznawczy nadszarpnięcie no wydają się jest i możliwie wspomagać czynników nieuchronnego neurotoxic efekta ubocznego chemoterapia ale konsekwenci pourazowy stres treatable i modifiable. mogą doświadczać

Źródło: http://www.en.uni-muenchen.de/news/newsarchiv/2017/hermelink_cognicares.html

Advertisement