Dlaczego trądzik wpływa dufność?

Thought LeadersDr. Anjali MahtoConsultant Dermatologist & Britishs Skin Foundation spokesperson

Wywiad z Dr. Anjali Mahto, konsultanta dermatolog & Brytyjski skóry fundacyjny rzecznik, prowadził Kwietniem Cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Według niedawnej ankiety brytyjską skóry podstawą, jaki wpływ ma na dufności trądzik?

Trzy w pięć nastolatkach przeglądających brytyjską skóry podstawą donosili ` spadek w dufności' jako duży wpływ który na ich życiach trądzik.

Od mój doświadczenia jako dermatolog znajduję że tamto z trądzikiem mogą często czuć niepoparty, społecznie zostać wycofujący i odosobniony.

Ten spadek w dufności może wpływać wszystkie aspekty ich życie wliczając związków z rodziną, przyjaciółmi i rówieśnikami.

Co i dlaczego są głównymi błędnymi mniemaniami o trądziku są piętno otacza warunek tam?

Pomimo trądzika jest w ten sposób pospolity, tam  są wciąż wiele błędne mniemania które otaczają je.

Mity zawierają trądzików cierpiący są dirty/do nie obmyciem stosownie, ich dieta jest biedna (one tylko je szybkie żarcie) że, że, że lub ` rosną z go'.

Te mity bawić się ogromną część w piętno otaczającym trądziku i ja jest postrzeganiem cierpiącymi.

Ile nastolatków donosili słownie nadużywającego przez ich trądzika?

Brytyjskiej skóry fundacyjna ankieta która jest disappointingly wysoka. zakłada lub ono przygląda się że 62% nastolatkowie słownie nadużywał ludźmi rodziny, znali tak jak przyjaciele

Niektóre 40% także donoszący no znał. że słownie nadużywali ludźmi one Ten traktowanie jakby naprawdę wywierać wpływ osoby prowadzenie depresja i worth może.

Dlaczego ty myśleć poczucie własnej wartości w ten sposób blisko wiążesz trądzik i skóra?

W today społeczeństwa ogólnospołecznych środkach, telewizja, film i magazyny, wszystko stawiamy naciska patrzeć ` perfect na młodzi ludzie'. Ja jest tym samym łatwy rozumieć dlaczego nastolatkowie doświadczają niskiego poczucie własnej wartości jeżeli cierpią od trądzika.

Twarz jest zawsze dalej pokazem i ja jest trudny chować punkty od ich rówieśników. Nastolatkowie mogą kończyć up czuć tak jakby no są normalni lub brzydcy jeżeli są niezdolni żyć do osobistości i ich przyjaciół.

Co jest naprawdę smutny o nim, jest że trądzik dato che większość ludzie, jesteśmy treatable skóry nieładem, i cierpiący z nim myself, naprawdę czuję że nikt musi właśnie musieć żyć z nim.

Dobry dermatolog może oferować ogromną liczbę potencjalni traktowania które mogą dostosowywający jednostka.  Niestety skóra jest taki widocznym organem, że ja jest tylko naturalny że poczucie własnej wartości w ten sposób blisko wiąże ono.

Jaki dalszy badanie potrzebuje prowadzić dochodzenie psychologicznego ciężar trądzik?

Szczegółowi mechanizmy interakcja między trądzikiem i psychologicznym stresem no studiowali.  Tam  jest dane zazębiania trądzik epidemiological psychologiczny stan i.

Wielcy studia porównuje skutki trądzik w różnych grupach wiekowych są niedostępni.  No mamy dane dalej i interwencja) (czy, który psychologiczna interwencja może być najlepszy dla tamto z trądzikiem.

Badawcze możliwości są niekończący się ale te dotyk na few potencjalnych terenach.

Co są twój odgórnymi poradami dla zwalczać trądzika?

  • Myje twój skórę dwa razy dzień - ranek i wieczór.
  • Wybiera cleanser szczególnie formułującego dla trądzika - te produkty często zawierają salicylowego kwas lub benzoyl nadtlenek
  • Używa światła opierających się moisturisers które są "comedogenic" i.e zapobiegają formację zaskórniki
  • Jeżeli ty jesteś ubranym makijaż, then optował bezpłatną podstawę
  • No podnosi twój punktów lub no gniesie gdy twój skóra bierze rozjaśniać długi i ty możesz kończyć up z trądzik bliznami
  • Widzii lekarkę nie udać się rozjaśniać z traktowaniami lub opuszcza na twój skórze, blizny lub zmrok oceny jeżeli twój trądzik wpływa twój poczucie własnej wartości ty próbowałeś nad kontuarem (hyperpigmentation)

Jaki poparcie jest dostępny dla ludzi z trądzikiem?
 

Brytyjska skóry podstawa Talkhealth forum dla ludzi które cierpią od wszystkie rodzajów skóra warunki wliczając trądzika tutaj.

Tam  jest nadchodzący ` także pyta i pyta bsf ekspertom ich trądzików pytania biegłą' klinikę na trądziku. co pozwoli użytkowników logował się

Tam  jest incjatywa dzwoniący uczy kogoś Derma czas który zawiera do pobrania zasoby dla szkół.

Znacząco widzii, pyta dla pomocy i. Dermatolodzy są jedynymi lekarzami medycyny, będą sprawnie dawać szczegółowym traktowanie planom dla i trądzika i psychologicznego poparcia. zdrowie i chorobie skóry funkcja w z głęboką wiedzą

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Dr. Anjali Mahto

Dr Anjali Mahto jest trenującym konsultanta dermatologiem. Jej medyczny szkolenie wziąć miejsce w południowych waliach, dokąd także intercalated w klinicznej farmakologii. Uzupełniał wysokiego specjalisty szkolenie w dermatologii w konkurencyjnym londyńskim obracaniu. Podczas ten czasu, zyskiwał doświadczenie w niektóre UK nauczania wiodący szpitale wliczając cesarskiej szkoły wyższa opieki zdrowotnej i królewskiego bezpłatnego szpitala, Hampstead.

Dr Mahto aktywnie wymagał w medycznym edukacja i trening.  Przedstawiał obszernie przy obywatelem i konferencjami międzynarodowa. Jej nagradzali brytyjskiego społeczeństwa Paediatric dermatologii skrzynki nagroda podczas jej szkolenia i publikował oryginalnych raporty w naukowej literaturze. (bspd)

Dr Mahto pracuje jako konsultanta dermatolog w północno zachodni londyńskim szpitali NHS zaufaniu dokąd jest także prowadzeniem dla paediatric dermatologii usługa. Jest szczęśliwa konsultować dorosłych i dzieci z skórą, włosy, gwóźdź ona i nieład, i kwalifikują kierować wszystkie skóra warunki w dorosłych i dzieciach.

April Cashin-Garbutt

Written by

April Cashin-Garbutt

April graduated with a first-class honours degree in Natural Sciences from Pembroke College, University of Cambridge. During her time as Editor-in-Chief, News-Medical (2012-2017), she kickstarted the content production process and helped to grow the website readership to over 60 million visitors per year. Through interviewing global thought leaders in medicine and life sciences, including Nobel laureates, April developed a passion for neuroscience and now works at the Sainsbury Wellcome Centre for Neural Circuits and Behaviour, located within UCL.

Advertisement