Depresja w elita atletach

Thought LeadersDr. Paul GorczynskiSenior LecturerUniversity of Portsmouth

Wywiadu Dr. Paul Gorczynski prowadził Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Twój niedawny badanie porównywał objawy depresja w elita i atletach. Co byli twój głównymi znalezieniami?

Nasz główni znalezienia pokazywali że wydajne atlety byli właśnie równie prawdopodobne jak atlety donosić łagodnych lub surowych depressive objawy.

Ty zaskakiwałeś te znalezieniami?

No byliśmy to zaskakującego głównymi znalezieniami ponieważ niedawny badanie Simon Rice i koledzy pokazywał szeroko jednakowych tempa zdrowie psychiczne problemy między elita atletami i atletami. (2016)

Ich gawędziarski przegląd który jest nie łączny rezultaty wieloskładnikowi studia, czym robić nasz analiza unikalna.

Jaki zdziwionego my byliśmy że gdy prowadziliśmy nasz podgrupa analizuje płcią, elita atlety i atlety jednakowych rozpowszechniań tempa depressive objawy z kobietami jest dwa razy równie prawdopodobni jak mężczyzna donosić objawy.

Nasz rezultaty pokazywali że kobiety są przy pokaźnym ryzykiem depressive objawy.  

Co są niektóre głowni powody dlaczego elita atlety mogą cierpieć od depresji?

Elita atlety są pod pokaźną kwotą stres z potrzebą wykonywać dobrze zgodnie. Często dokładnie badać społeczeństwem, oba dla ich fachowego zachowania i czemu robią w ich okresach więzienia.

Elita atlety także liczbę żądania umieszczający na one as well as aspekty otacza emerytura, wliczając stażowych reżimów, dostawać wraz z trenerami i członkowie zaspołu, rozdający z ryzyko uraz i wyzdrowienie, oczekiwał i niespodziewany i gubjący sportowa tożsamość.  

Jaki wpływ mieć na elita atletach mogą ciało wizerunku zagadnienia?

Ciało wizerunek może mieć olbrzymiego wpływ na elita atletach. Ja często łączy z ciężaru naciskiem stawiającym dalej trenerami i drużyna szturmany as well as ogólnospołeczni oczekiwania mieć szczegółu ciała rozmiary. Ja może prowadzić ciała niezadowolenie, use, wprowadzający nieporządek zaburzenia odżywania i łasowanie, ciężaru straty, zysku nadprogramy/, lub.

Czemu robić podnosić świadomość zdrowie psychiczne zagadnienia w elita atletach potrzebuje więcej?

Wielka transakcja praca potrzebuje pomagać także adresować piętno wokoło zdrowie psychiczne zagadnień w sporcie. Atlety, trenery, urzędnicy, fan, wszystko rola bawić się adresować choroby psychicznej piętno i eliminować.

Zmieniać nasz postawy w kierunku choroby psychicznej i pomocy szukać jest znacząco i konieczny zapewniać tamto które potrzebują pomoc, szuka je out.

Twój badanie znajdował wysokiego reportaż depressive objawy żeńskimi atletami porównywać męskie atlety? Dlaczego to porównuje atlety?

Tak, i w elita i elita populacjach. Kobiety byli dwa razy równie prawdopodobne donosić depressive objawy niż samiec.

Co są głównymi wyzwaniami z donoszącymi dane?

Raportów dane mogą iść na kompromis ludźmi w pełni rozumie kwestionariusze wypełniają lub w ogólnospołecznym desirability, lub zaludnia plombowanie w pytaniach w sposobie który przegląda korzystnie.

Który krajów od wziąć dane i ty zobaczyłeś jakaś różnicę w znalezieniach między geographical regionami?

Dane uzyskiwał od studiów prowadzących w Niemcy, Iran, Szwajcaria i usa.

Szeroko mówjący, rozpowszechniań tempa pojawiać się byli wysocy dla elita atlet w Niemcy i Iran w Szwajcaria i usa niż.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla brać się do depresję w elita i atletach ty?

Potrzebujemy wysokiej jakości badanie który ocenia depressive objawy w atletach i zapewnia dowód opierającego się traktowanie. Bada że pomocy atlety, trenery i urzędnicy, znają więcej o zdrowie psychiczne potrzebuje i dlaczego szukać pomoc. Rozwija całkowita zdrowie psychiczne piśmienność wśród wszystkie jednostek w sporcie jest kluczowa.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Zachęcam czytelników sprawdzać out Brytyjskiego czasopismo sport medycyna dla opóźnionych wysokiej jakości zdrowie psychiczne badawczych dotyczy atlet.

O Dr. Paul Gorczynski

Jestem Starszym wykładowcą przy uniwersytetem Portsmouth. Mój badanie bada wpływ fizyczna aktywność, ćwiczenie i sport na zdrowie psychiczne.

Advertisement