Alkohol może zmieniać osobowość mniej niż myśleć, mówimy, badaczów

Sally Robertson, BSc

Alkoholu spożycie może mieć mniej skutka na osobowości niż ludzie powszechnie wierzyć, mówją badaczów.

Zaludnia typowo donoszący osobowości zmiana między ich stanem mimo to obserwatorzy ogląda od outside zauważającego less zmiana z jedynym wyjątkiem jest wzrastającym extraversion wśród pijących trzeźwym i chmielnym w nauce publikującej w Klinicznej Psychologicznej nauce.

Pomysł ale dowód naukowy dla ten zmiany, brakujemy że osoby osobowość zmienia jest popularny jeden gdy nietrzeźwy i nauka za pojęciem "pijąca osobowość" jest niejasna.

Prowadzić dochodzenie rekrutowaliśmy 156 uczestników i ocenialiśmy, Rachel Winograd i koledzy czy ten osobowości zmiana naprawdę istnieje (Missouri zdrowie psychiczne, uniwersytet Missouri instytut, Kolumbia) jak porównujący z jak spostrzegali ich osobowości zmieniać po pić, badacze ogląda od outside zobaczyli one.

Dwa tygodnia przed angażować w laboranckiej nauce donosili na uczestnicy jak spostrzegają ich osobowość być kiedy, kiedy trzeźwy i opiły używać Pięć czynników modela osobowość.

Once w lab dać różnorodnym alkoholicznym napojom projektującym przynosić ich krwionośnego alkoholu poziom wokoło .09, połówce uczestnicy i ostatkowi dać bezalkoholowym napojom. Uczestnicy angażowali w szeregu grupowych aktywność wymaga łamigłówki i dyskusj pytania projektujących przynosić out ich osobowości po 15 minut. Podczas sesi uczestnicy uzupełniali osobowości miary znowu na dwa okazjach podczas gdy one nagrywali na wideo.

Obserwatorzy które oglądali nagrania także na zewnątrz lab uzupełniali znormalizowane oceny uczestnik osobowości zachowania i znamiona.

Uczestnicy które pili donosić zmiany w pięć ważnych osobowość czynnikach doświadczać, mianowicie, niższy poziomy sumienność, agreeableness, otwartość i wysocy poziomy, extraversion i emocjonalna stabilność.

Jakkolwiek, dla obserwatorów był stopniem extraversion jedyna krzepko różnica która był odczuwalna od outside. Obserwatorzy oszacowywali pijących wysokich na trzy fasetach extraversion: gregariousness, asertywnościa i aktywności poziom.

Zaskakiwaliśmy znajdować taki sprzeczność między pijących postrzeganiami ich swój nakłaniać osobowości i" powiedzieliśmy Winograd. "jak obserwatorzy spostrzegali one,"

Badacze mówją powód jest prawdopodobnie należny extraversion jest outwardly widocznym osobowości czynnikiem. oba przyjęcia donosili różnicę w extraversion

Winograd mówi drużyna polubił widzieć znalezienia replikujących w położeniach na zewnątrz laboratorium tak jak puby przy obiadowymi przyjęciami lub w, bary, dokąd ludzie zazwyczaj piją.

Znacząco, potrzebujemy widzieć" wnioskujemy Winograd. "jak ten praca jest istotny w klinicznym królestwo; l10a:dziedzina i może być efektywnie zawrzeć w interwencjach pomagać zmniejszać jakaś negatywnego wpływ alkohol na peoples życiach,"

Źródła

  1. https://www.eurekalert.org/pub_releases/2017-05/afps-pmc051217.php
  2. http://www.telegraph.co.uk/science/2017/05/15/alcohol-does-not-alter-personality-say-scientists-debunk-myth/
  3. http://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2167702616689780
Advertisement