Spermy plenność i epigenetics

insights from industryAlan Horsager, PhDCEOEpisona

Wywiad z Alan Horsager, PhD, CEO, Episona, prowadził Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Jesteśmy spermy epigenetics co, jaki rola bawić się w plenności i ono?

Epigenetics jest systemem informacja która kłama na DNA kontrolować który geny są dostępni, aktywni i nieaktywni. Each komórka w twój ciele w zasadzie identycznego DNA, ale różnych wzory wyrażenie. Patrzeją różnymi, ich fenotyp jest różny i powód jest epigenetics.

W niektóre komórkach, gen "a" obraca dalej, podczas gdy w inny obracał daleko ono. Tam  jest wyrażeniowy wzór przez genom który jest, co epigenetics.  

Powodu epigenetics jest znacząco w plenności jest że myśleć je zapewniamy biomarker dla potencjalnych problemów z spermy funkcją i wczesnym płodu rozwojem.

Dlaczego błonie jest nieurodzajnością męski czynnik?

Nieurodzajność jako para problem jest całkiem pospolita: ja wpływa wokoło jeden w siedem parach który jest wokoło 15% populacja., W USA, to prowadzi wokoło 1,2 milion pary szuka plenności opiekę.

Ogólna jednomyślność, pod względem, jest 30% samiec wyłącznie czego jest odpowiedzialni dla nieurodzajności że ja jest wokoło 30% kobietą wyłącznie, i dla wokoło jedna trzecia pary jest samiec i kobietą, ja.

Jaki wyjaśnienia zapewniać może semen analiza?

Semen analizy spojrzenia przy obliczeniem, morfologią i motility, (ty spermy (kształt sperma) (jak well spermy pływanie). czy, co i)

Informacja ogranicza, ale ważny czynnik który ustalać może test jest, i.e czy sperma jest teraźniejsza lub nie czy someone którym w zdarza się nieznacznie mniej niż 10% nieurodzajność skrzynki w mężczyzna. jest azoospermic,

Morfologia jest troszeczkę murkier, ale ogólna jednomyślność jest że wrażliwość jest całkiem niska w azoospermic skrzynkach szczególnie., podczas gdy specyficzność może być zupełnie wysoka,

Dlaczego no może zawsze zapewniać odpowiedź męska nieurodzajność semen analiza?

Semen analiza no informuje jak sperma spermy DNA, szczególnie, pomaga płodu rozwojowi i wpływa. Pod względem spermy funkci semen analiza naprawdę no informuje na rzeczach jakby chemotaksja która jest jak well który znajdować jajko sprawnie być iść sperma.,

Po drugie, semen analiza no może mówić my o penetraci zaczynać tworzyć może proces i. jajko więc płód dostawać ten spermy, swój DNA w Płodu rozwój także widzieć z semen analizą no może.

Jaki innowacje biorą miejsce w męskiej czynnik nieurodzajności?

Niektóre ludzie szturchają wokoło w genetyka, ale któremu ruszają się strasznie szybkiego lub wściekle. no powiedziałem Myśleć duże innowacje jestem sposobnościami dla domowy testowanie.

Tam  jest firma dzwoniący YO który technologię która rozwijał przy Harvard., Podstawowy pomysł jest nimi mikroskopijnego kamera system który może dołączać twój iphone, ja może używać patrzeć semen próbkę i dawać ci hrabiowskiej informaci i niektóre informaci o motility.

Tak daleko jak podstawowa semen analiza target311_0_, myśleć nas jestem przy punktem dokąd mnóstwo informacja którą myśleć jestem ciekawy i pewny pomocniczo. może zbierająca w domu, Jakkolwiek problem od nasz perspektywy która wciąż istnieje, jest ten semen analizą jest limitowany use pod względem informaci ono może zapewniać.

No jesteśmy świadomi anyone inny który robi cokolwiek pod względem epigenetics i sperma i tam  jest ograniczającym dane w genetyka.

W przypadkach azoospermii, niektóre genetyczni czynniki mogą być przy sztuką. Tam  może być microdeletions w chromosomu i używać genetycznego test może informować czy to jest przyczyna, lub przynajmniej częsciowo dlaczego ty jesteś azoospermic. Poza to, ja naprawdę no pomaga informować o plenność problemach w mężczyzna.

Co jest Episona's wzrokiem?

Próbujemy ulepszać odtwórczych wyniki dawać lepszy informaci. Patrzejemy epigenetycznego profil DNA metylowania które są metyl grupami które oprawiają DNA., specyficznie,

Wzór DNA metylowanie może być normalny lub niszczył. Patrzejemy zakłócenia i korelujemy one narosły ryzyko męski czynnik i narosły ryzyko biedny płodu rozwój. Pokazywaliśmy że epigenetyczny profil lub DNA metylowanie profil, możemy informować tamte dwa rzeczy znamiennie.

Możesz zadawalać kontur ty nauka za Episona's ziarnem?

Zanim zaczynaliśmy, tam  był prawdopodobnie nad dwadzieścia akademickimi grupami i nad sto rówieśnikami przeglądał naukowe publikacje które patrzeli zmiany w DNA metylowaniu w spermie i korelowali to z problemami z nieurodzajnością w mężczyzna.

Dostać wraz z jeden najważniejsi badacze w stanach, Douglas Carrell, od uniwersyteta który jest jeden założyciele firma. Utah, Myśleć czas był prawy czy, czy pytaliśmy on i nauka był dojrzała dosyć rozwijać test dla nieurodzajności która patrzał to.  Myśleć w ten sposób, w ten sposób wcielał przy końcówką 2013 my.

Publikowaliśmy wielką pojęcie naukę w plenności i bezpłodności udowadnia, że pojęcie przesiewanie test dla męskiej nieurodzajności był wykonalny. Wtedy zrobiliśmy wielkiej spodziewanej nauce i że jesteśmy teraz w trakcie writing up i nakładowego. To był konsekwentny z co zakładamy w oryginalnej pojęcie nauce.

Kombinezon, jako firma, my prawdopodobnie patrzeli dobrze nad siedemset epigenetycznymi profilami w nieurodzajnych mężczyzna robić nasz ocenie i tam  są prawdopodobnie sto rówieśników przeglądający publikacje które wspierają dyplomówkę. poza nasz swój praca, znowu,

Jaki sceną rozwój przy jesteś obecnie ty?

Zaczynaliśmy działający test w Październiku ostatni rok który ogłaszał przy Amerykańskim społeczeństwem dla Odtwórczej medycyny., Zaczynaliśmy sprzedawać przy ten punktem i jesteśmy oferujący test który tłumaczy wokoło 5% plenność rynek w USA. w wokoło 25 klinikach providing i,

Jest at the moment test tylko dostępny w USA?

Ja jest w USA i także jeden lub dwa klinikę w Kanada. Mamy rozmowy o międzynarodowym use, ale to jest mniej naglący dla my at the moment.

Jaki dalszy badanie potrzebuje w pełni rozumieć rola spermy epigenetics w plenności?

Myśleć nas które wspierają użyteczność w pewnych aspektach. dobrą informację i dane Pod względem w pełni rozumieć, myśleć to w społeczności naukowa, ja jestem trwającym procesem.

Szeroko mówjący, możemy rozpoznawać męskiego czynnika, gdy ty no mogłeś z innym assay i możemy rozpoznawać problemy płodu rozwój.

Tereny chcemy ruszać się w i zapewniać więcej użyteczność wewnątrz jest tamto tak jak aktualna ciążowa strata i jak to informuje rzeczy jak varicocele i urologia. Myśleć tam  jestem udziałami inni odnosić sie przejawy który w rozgałęziać się mogliśmy.

We've dostać punkt dokąd dane jest ciekawy i zapewnia użyteczność w niektorych przypadkach, ale tam  są wciąż udziały pokój rozszerzać. Nieustannie rozwijamy nasz badanie zbyt i ciągle analizujemy nasz dane widzieć jak inaczej możemy używać je.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

https://www.episona.com/

O Alan Horsager, PhD

Alan Horsager jest obecnie prezydentem CEO Episona &, epigenetics dane firma skupiająca się na udoskonalających wynikach w zdrowie rozmnażania.

Ostatnio, był założycielem i szefem nauka oficera Eos Neuroscience, firma która kontynuuje konstruować optogenetic gen terapie dla ślepoty i chronicznego bólu.

Przed Eos i podczas gdy przy uniwersytet południowo-kalifornijski, pracował blisko z Drugi widoku Medycznymi produktami produkować pierwszego traktowanie neurologiczna ślepota, urządzenie medyczne który teraz zatwierdza FDA dla traktowania retinitis pigmentosa.

Przed łączyć USC, był badaczem i kierownikiem projektu przy vivoMetrics, urządzenia medycznego rozpoczęcie który rozwijał noszonego ambita system monitorującego który stale zbierał cardiopulmonary dane.

Alan otrzymywał jego B.A w psychologii dla university of washington i jego ph.D w Neuroscience od uniwersytet południowo-kalifornijski dokąd obecnie jest odwiedza Badawczym asystentem profesora w dziale okulistyka.

Otrzymywał kilka karier nagrody wliczając Burroughs Wellcome funduszu CASI nagrody, i. mnogie naukowe publikacje i wydających patenty