Niwecznika lek koniuguje mógł trzymać obietnicę WSZYSTKO w udoskonalającym traktowaniu dla dzieciństwa

Badacze przy uniwersytetem Machester odkrywali że proteina znajdująca na powierzchni komórki przyczynia się chemoterapia opór w pospolitym typ dzieciństwo białaczka. (5T4) Używać nowatorskiego podejście, wczesny testowanie pokazuje to celuje proteinę z niwecznika lekiem koniuguje (ADC) mógł trzymać obietnicę w udoskonalającym traktowaniu.

Badanie który fundował krwionośnego nowotworu dobroczynnością, Bloodwise, publikuje w Haematologica.

Przetrwań tempa dla dzieciństwo ostrej lymphoblastic białaczki (ALL) ulepszali znacznie przez lata. Teraz, wokoło dziewięć w 10 dzieciach mogą patrzeć naprzód leczący, ale aktualny traktowanie jest wyczerpujący i może opuszczać dzieci z długimi efektami ubocznymi tak jak nieurodzajność i nawet drugorzędni nowotwory. - zazwyczaj intensywny chemoterapia kurs - Tam  jest także szansa krwionośnego nowotworu oddawanie jeżeli wysocy poziomy białaczki inicjowania komórki zostają po tym jak pierwszy cykle intensywny traktowanie. Jeżeli nowotworu komes z powrotem, ja jest trudny taktować.

W nauce prowadzącej profesorami Vaskar Saha i Peter Stern, badacze analizowali próbki od dzieci które ustalali być przy niskim lub wysokiego ryzyka relapse opierający się na liczbach leukaemic komórki zostaje po ich pierwszy round chemoterapia lub.

Badacze zakładają wysokiego wskaźnika 5T4 białaczki pozytywne komórki w pacjentach z wysokiego ryzyka relapse, podczas gdy ten markier no wykrywał w próbkach brać od dzieci które odpowiadali dobrze początkowy traktowanie.

5T4 białaczki pozytywne komórki są clonogenic. To znaczy że choroba może powtarzać się od few pozostałościowych komórek bardzo. Badacze odkrywali że 5T4 pomocy białaczki proteinowe komórki macierzyste migrują od naczyń krwionośnych bezpieczeństwo szpik kostny podczas traktowania który oferuje ochronę od chemoterapii i robi te komórkom dużo ciężkie eliminować.,

Używać wzorcowego system engrafted ludzka białaczka w myszach, ADC rozwijać Pfizer Inc., a1mcMMAF który dostarczają leka który jest toksyczny dla komórek, cel komórki z 5T4 molekułami na powierzchni i pokazywali być bardzo wydajne w traktowaniu., W dodatku, gdy używać w połączeniu z dexamethasone, standardowy składnik indukci terapia, tam  był znamiennie ulepszający przetrwanie myszy.

Profesor Vaskar Saha powiedział, który prowadził badanie z profesora Peter Stern przy uniwersytetem Machester,

Chociaż to jest wczesna praca, nasz znalezienia sugerują że leukaemic inicjowanie komórki które 5T4 są lepszy przy wchodzić do miejscami w ciele który ochrania one od standardowej chemoterapii, powodować leka opór i relapse. Celować 5T4 w myszach, pokazywaliśmy że możemy wybiórczo atakować odporne białaczek komórki.

Dr Alasdair Rankin, kierownik badań przy Bloodwise, powiedział:

Chemoterapia obecnie używać taktować dzieciństwo WSZYSTKO no jest zawsze wydajna i może powodować długich efekty ubocznych. Używać celować terapie ten brus wewnątrz na odmianowych właściwościach komórki nowotworowe, mógł ostatecznie robić terapiom gentler i wydajny. - samotnie lub w kombinaci - Te wcześni znalezienia są obiecujący i otwierali w górę przyszłościowej możliwości WSZYSTKO nowy celujący traktowanie dla dzieciństwa.

Źródło: http://www.manchester.ac.uk/discover/news/new-antibody-drug-conjugate-could-be-used-to-target-treatment-resistant-childhood-leukaemia/

Advertisement