Badacze odkrywają jak tau niszczy funkcjonować nerw komórki even before tworzący czochra

Tau proteiny wymagają w więcej niż dwadzieścia neurodegenerative chorobach wliczając różnorodnych form demencja. Te protein kępa wpólnie w pacjentów mózg tworzyć neuronal gmatwaniny: proteinowa agregacja która ostatecznie pokrywa się z śmiercią komórki mózgowe. Prof. Patrik Verstreken's zespół badaniowy teraz odkrywał, (VIB-KU Leuven) jak tau niszczy funkcjonować nerw komórki even before ono zaczyna tworzyć gmatwaniny. Natychmiast sugerują sposób interweniować w ten procesie.

Tau proteiny są najbardziej znany jako proteiny które brogują tworzyć neuronal "gmatwaniny" w Alzheimer pacjentów mózg, ale także bawić się rola w wiele innych móżdżkowych nieład tak jak Parkinson i Huntington choroba. W zdrowych okoliczność, tau proteiny łączą cytoskeleton nerw komórki, dokąd wspierają komórki formalnie stabilność. W nerw komórkach pacjenci, jakkolwiek, tau usuwa od cytoskeleton i ostatecznie czochra wpólnie tworzyć proteinowe akumulacje które niszczą nerw komórki funkcjonować.

Wczesny spoilsport
Ale even before te proteinowe akumulacje tworzą usuwający tau zakłóca komunikację między nerw komórkami. VIB'S zespół badaniowy opisywał nowego mechanizm dla to w czasopismo natury komunikacjach.

Profesor Patrik Verstreken wyjaśnia: (VIB-KU Leuven) "demonstrowaliśmy że gdy mutanta tau usuwa od cytoskeleton, ono głownie osiedla przy synapses nerw komórki. To był nie tylko skrzynka także w komórkach mózgowych ludzcy pacjenci ale w owocowych komarnicach i szczurach. Vesicles zawiera substancje chemiczne uwalniają przy te synapses które słuzyć jako sposoby komunikacja między dwa różnymi nerw komórkami., Gdy tau osiedla przy synapse, ono blokuje na vesicles, hamuje synaptic przekaz."

Podstawy badanie z perspektywami dla leczniczych zastosowań
Te nowi wgląd są rezultatem zamknięty współpraca między różnymi laboratoriami przy VIB uniwersytety z badaczami od Janssen Pharmaceutica i Leuven i Edynburg, los angeles. (w Belgia) (UK) Brukują sposób dla ewentualnego traktowania.

"Teraz gdy znamy jak tau hamuje synaptic przekaz, możemy szukaliśmy sposoby zapobiegać je." Patrik Verstreken już provided dowód zasada: "Jeżeli zatrzymujemy tau od zatrzaskiwania na vesicles w nerw komórkach szczury i owocowe komarnicy, możemy zapobiegać inhibicję synaptic przekaz i także śmierć nerw komórki." Dalszy badanie musi wyjawiać czy ten strategia także będzie pożytecznie dla pacjentów.

Źródło: http://www.vib.be/en/news/Pages/Tau-prevents-synaptic-transmission-at-early-stage-of-neurodegeneration.aspx

Advertisement