Nauk znalezienia zrzucają nowego światło na coinfection z chikungunya, dengą lub Zika wirusami,

Nowa nauka prowadząca Kolorado stanu uniwersyteta badaczami zakłada ten Aedes aegypti początkowy komar który niesie Zika wirusa, można także transmitować chikungunya i dengi wirusy z jeden kąskiem. Znalezienia zrzucają nowego światło na czym zna jako coinfection który powiedzieli naukowowie doświadcza wybuchy całkiem pospolici w terenach i mogą być mimo to w pełni no rozumieją.,

"komar, w teorii, mogłeś dawać ci wieloskładnikowych wirusy przy once," powiedział Claudia Ruckert, doktorski badacz i zaraźliwe choroby Laboranckie w CSU'S Znoszących.

Ruckert przedstawiał początkowych znalezienia od nauki kopyto_szewski spadku przy corocznym spotkaniem Amerykański społeczeństwo Tropikalna medycyna & higiena w Atlanta, Gruzja. Zespołu badaniowy papier publikował Maj 19 w natur komunikacjach.

CSU zespalają się infekujących komarów w lab z wieloskładnikowymi rodzajami uczyć się więcej o przekazie więcej niż jeden infekcja od pojedynczego komara kąska wirusy. Podczas gdy opisywali lab wynika jako zaskakiwanie, badacze powiedzieli tam  jest żadny powód wierzyć że te coinfections infekujący z jeden wirusem na raz są surowi niż. Istniejący badanie na coinfections jest rzadki, i znalezienia są sprzeczni.

Jeden, dwa, trzy wirusa w jeden komarze

Chikungunya, denga i Zika wirusy, transmitujemy istoty ludzkie Aedes aegypti komarami i w niektóre temperate klimatach., które żyją w tropikalnym, podzwrotnikowy, Gdy wirusy kontynuują wyłaniać się w nowych regiony prawdopodobieństwo coinfection wieloskładnikowymi wirusami może być wzrastający. W tym samym czasie częstotliwość coinfection i swój następstwa kliniczni i epidemiologic biednie rozumiemy.

Pierwszy raport chikungunya i dengi wirusa coinfection zdarzał się w 1967, według nauki. Ostatnio, coinfections, Zika, chikungunya, wszystkie trzy wirusa, i, i donosili podczas różnorodnych wybuchów wliczając niedawnego wybuchu Zika wirus w północ i południe Ameryka. Zika i denga wirusy

Ruckert powiedział zespołu badaniowy znajdującego że komary w lab mogą transmitować wszystkie trzy wirusa równocześnie, chociaż to jest prawdopodobny być bardzo żadki w naturze.

"Podwójne infekcje w istotach ludzkich, jakkolwiek, są całkiem pospolite lub pospolite, niż myśleć," powiedział.

CSU badacze oczekiwali znajdować że jeden wirus udowadnia być dominujący i outcompete inny w midgut komar dokąd infekcje ustanawiają i replikują przed transmitującym istoty ludzkie.

Ja jest ciekawy" Ruckert powiedział. "że wszystkie trzy replikują w małym obszarze w komara ciele naprawdę," "Gdy te komary dostają infekującymi z dwa lub trzy różnymi wirusami, tam  jest prawie żadny skutek który na each inny w ten sam komarze wirusy."

Greg Ebel dyrektor laboratorium nauka i współautor, Znoszący i zaraźliwe choroby, powiedział rezultaty zaskakiwali.

Opieram się na myśleć" go "," powiedziałem. "co znam jako wirusolog, epidemiolog i entomolog, że wirusy lub współzawodniczyli each inny w niektóre sposobie lub uwydatniali," "Z jednej strony, wszystko te wirusy mechanizmy tłumić komar odporność która mógł prowadzić synergia., Na innej ręce, wszystkie prawdopodobny wymagają jednakowych zasoby wśród infekować komórek które mogli prowadzić rywalizacja., No zobaczyliśmy dużo dowodu także jeden te rzeczy w komarach które infekowali w lab wieloskładnikowymi wirusami."

Trzy wirusa, jednakowi objawy

Zika wirus typowo może towarzyszący skóry wysypką i. W zeszłym roku, jakkolwiek, koncerny o wirusie szybko wzrastać podążać połączenie z microcephaly w Brazylia między Zika wirusową infekcją. Microcephaly jest kiedy dziecko jest urodzony z małą głową niezupełnym móżdżkowym rozwojem i.

Koncerny o Zika wirusie także wzmagali po wiadomość że wirus mógł transmitujący seksualnie w dodatku do rozprzestrzeniającym komarami. Brian Foy, CSU profesor nadzwyczajny w Znoszącego i zaraźliwych chorob laboratorium, zrobił ten związkowi w 2008.

Dengi i chikungunya wirusowi objawy są jednakowi infekcja z Zika wirusem i mogą także zawierać, ból, nos, gumowego krwawienie lub siniaczyć złącza i kości.

Żadny solidnego dowodu coinfection pozuje poważną groźbą istoty ludzkie

Co jest zagrożeniem dla ludzi diagnozujących z coinfection?

"Tam  jest żadny solidny dowód że coinfection istoty ludzkie wynika w infekcjach które są clinically surowe," Ruckert powiedział.

Ale znalezienia są sprzeczni. Drużyna w Nikaragua patrzał ogromną liczbę coinfection skrzynki w jeden nauce ale zobaczył żadny zmiany w, hospitalizaci lub klinicznej opiece. Ale inny studiuje zakłada ewentualnego połączenie między neurologicznymi komplikacjami i coinfection.

Tam  można być niektóre przejawy, ale ja jest nieznane wciąż całkiem" powiedział Ruckert. "czym jest od coinfection skutek,"

Ja jest także prawdopodobny że coinfections w istotach ludzkich znamiennie underdiagnosed.

W zależności od w zależności od zauważać tam  no można, są innego wirusa," Ruckert powiedział. "jaki diagnostycy i co myśleć klinicyści używają" "Ja mógł zdecydowanie prowadzić błędna interpretacja choroby dotkliwość."

Kolejni kroki dla coinfection badania

Ruckert i drużyna w Ebel Lab teraz bierzemy zamkniętego spojrzenie przy czym zdarza się gdy komary infekują z wieloskładnikowymi wirusami. Badają jak coinfection wpływa ewolucję wirusy wśród komara.

"studiujemy jak te komar interakcje zmieniają, co dostaje przepuszczonym od coinfected komara, gdy tam  są dwa wirusa i jak to odróżnia się od komara infekującego z jeden wirusem," Ruckert powiedział.

Drużyna jest także zainteresowana w uczyć się więcej potencjalnie egzamininować żółtą febrę i o, wirus który niosą Aedes aegypti, jako możliwość dla coinfection z chikungunya, dengą lub Zika wirusami. fourth dokąd wirusy replikują w komarach,

Żółtej febry wirus znajdują w tropikalnych, podzwrotnikowych terenach w i. Ameryka Południowa i Afryka Brazylijski ministerstwo zdrowia donosił trwającego wybuch w Grudniu 2016.

Ja jest bardzo rzadkim przyczyną choroba w Usa podróżnikach, według centrum kontroli i prewencji chorób. Ale między 20 procentami i 50 procentami ludzie które rozwijają umierać może surowa choroba odnosić sie żółtej febry wirus.

"wielki miastowy wybuch żółtej febry wirus w tropikalnym megacity jest przerażającym perspektywą," powiedział Ebel.

Źródło: Kolorado stanu uniwersytet

Advertisement