Nauka: Edukacyjny sesyjny wydajny przy zmniejszać cierpienie w raków prostaty pacjentach i kobieta partnerach

Rakiem prostaty i ich partnerami.

Obecność partner przy sesją no wpływał pacjentów przy załagadzać cierpienie pre- lub sesja cierpienie lub sukces 
 sesja. Także, sociodemographic 
 i kliniczne właściwości nieznacznego efekt na cierpienia 
 poziomach.

71 pacjent i 48 partnerów uczęszczali sesi konsultować z równocześnie as well as sposobności która provided informację na raków prostaty traktowaniach i biologii, urologiem i napromienianie onkologiem dla nauki.

"Nasz edukaci sesja był pomyślna przy zmniejszać traktowania cierpienie wśród mężczyzna z rakiem prostaty. Więcej niż to, jakkolwiek, zakładamy" powiedzieliśmy Dr. Lindsay Hedden, wiodący autor BJU Międzynarodowa nauka. że sesja był równo wydajna dla partnerów, "To jest krytyczny ponieważ partnery dobrowolnie doświadczają wysokich poziomy niż mężczyzna themselves z rakiem prostaty cierpienie i niepokój. Nasz badanie podkreśla fact które celujący nie tylko pacjenci muszą wspierające opiek usługa, ich partnery także ale." Dr. Hedden także zauważał że ponieważ pacjentów zdrowie status łączy to ich partnery, no uczęszczać partnery potrzeb może być szkodliwy pacjenci w długoterminowym.

Źródło: http://newsroom.wiley.com/press-release/bju-international/educational-session-helps-alleviate-distress-prostate-cancer-patient

Advertisement