Hormetic poznawczy stres od ujawnienia technologia może zmniejszać odnosić sie chorobę

Ja pojawiać się nieuchronnym że technologia rosnąco bierze nad nasz życiami. Jakkolwiek, ja wydaje się w sposobie który no opisywał przedtem. że ono może także pomagać my unikać starzeć się i odnosić sie chorobę,

Doświadczamy oddziała wzajemnie amalgamację istoty ludzkie i technologia. Nasz badanie pokazuje że, my wzrasta ewidencyjnego ładunek nasz mózg jeżeli angażujemy z technologią w pozytywnym i znacząco sposobie, i to kilka skutki na nasz biologii. Na przykład, te neurony reagują aktywować "neuronal stres odpowiedzi" mechanizmy. gdy pozytywna kwota informacja dosięga nasz komórki mózgowe, (i.e nie zbyt mało i nie zbyt dużo, ale właśnie przyjemnie rzucający wyzwanie) (neurony) W esenci, ten odpowiedź celuje zawierać drobnego stres powodować wyzwaniem neuron i opuszcza neuron zdrowy, i bardziej "bogactwo".

Ewidencyjny przeciążenie nasz nowożytny społeczeństwo reprezentuje jeden taki pozytywnego wyzwanie, znać jako "hormetic stressor". Hormesis jest rozlewnym zjawiskiem charakteryzującym "dawki aktywacja, dawki inhibici" zasadą. To znaczy że niska dawka jakaś dawać bodziec może stymulować organizmu w pozytywnym rezultacie w zdrowia ulepszeniu i sposobie, (wyzwanie) podczas gdy przesadny lub suboptimal ujawnienie ten sam bodziec może wynikać w szkodzie i chorobie. W ten sposób, wymagający ujawnienie technologie informacyjne wynika w móżdżkowym ulepszeniu.

Ale to no jest wszystko. Podczas neuronal stres odpowiedzi tam  jest produkcja czynniki które są w bezpośredniej rywalizaci z germline - elementy, komórki i., (tak jak Proteinowy kinase jak endoplasmic reticulum kinase, Activating-transcription-factor-6 i Aktywujący proteinowi kinases,) nasz jajka i sperma Ten rywalizacja bierze miejsce opłatę fact który ograniczają remontowym zasobom: odnosić sie szkoda zdarza się gwarantować mechanizm opuszcza ograniczonych zasoby naprawa odpoczynek ciało po to, aby dobrą remontową kontynuację gatunki i tak. ponieważ remontowi zasoby kierowali ewolucją germline, Tym samym, starzejemy się i umieramy, z nasz genami jest przechodzący nieuszkodzeni kolejne pokolenie. Ale, nasz badanie wskazuje że aktywacja neuronal stres odpowiedź zmienia kierunek te remontowych zasoby od germline z powrotem neuron i tak funkcjonuje dla długiego neuron i.

W streszczeniu wtedy, technologie informacyjne umieszcza narosłego poznawczego ładunek na nasz mózg. Ten hormetic stres umieszcza nasz neurony pod nieustannym naciskiem ono naprawiać. (pozytywu) To odwraca istniejącą naturalną preferencję dla przydzielać remontowych zasoby germline z neuronami zostać sprawnie w pełni naprawiać jakaś odnosić sie szkodę i tak funkcjonuje lepiej. W ten sposobie hormetic poznawczy stres zapoczątkowywa od ujawnienia informacja czerpiąca od nowej technologii, może wynikać w redukci starzenie i odnosić sie choroby.

Źródło: Bentham nauki wydawcy

Advertisement