Badacze utożsamiają genetyczne mutacje które przepowiadają lepszy prognozę dla neuroblastoma pacjentów

Współpracująca praca słuzyć utożsamiać niektóre genetyczne mutacje które pomagają ulepszać traktowanie ten choroba, w której uczestniczyli UPV/EHU i Achucarro Centrum badacze,

Roczny wskaźnik śmiertelności w dzieciństwo nowotworze współczujący układ nerwowy lub neuroblastoma, jesteśmy 10 na milion między wiekami (0) i 4. Współpracująca praca między Baskijskimi i Valencian badaczami słuzyć utożsamiać niektóre genetyczne mutacje które pomagają ulepszać traktowanie ten choroba.

Badacze przy Instituto De Investigación Sanitaria losu angeles Fe w Walencja prowadzili Jaime Chrzcielnica De Mora, Ikerbasque badacz, we współpracy z José Luis Zugaza, przy UPV/EHU-University Baskijski kraj (instytut opieki zdrowotnej badania losu angeles Fe) i "Achucarro baska centrum dla Neuroscience", za pomocą NGS utożsamiać mutacj w Tiam1 które przepowiadają lepszy prognozę dla neuroblastoma pacjentów. genie (kolejne pokolenie Uporządkowywa)

Neuroblastoma jest stałym, extracranial bolakiem częstym w dzieciństwie. Ja rozlicza dla 7% wszystkie pediatryczni nowotwory i jest przyczyną 15% sumaryczna liczba śmierć wynikający od onkologicznych procesów w dzieciństwie. Padanie ono rozciąga się między 8 i 10 skrzynkami na milion dzieci. Rodzinne skrzynki neuroblastoma opisywali ale są bardzo żadki. Teraz, ja no zna jak ten rzadki typ nowotwór zapoczątkowywa.

Nauka wyjawia że te mutacje które przewidują progresję ten choroba lokalizują w różnorodnych Tiam1 domenach odnosić sie i także z Myca Rasa GTPases Rac i; wszystkie te proteiny wymagają w progresi ten typ nowotwór i aetiology.

Rezultaty publikowali w czasopiśmie Oncotarget który specjalizuje się w pracach rozdaje z celami dla różnych typ nowotwory., Te rezultaty sugerują że signalosome kontrolowany Tiam1 może być istotny w rozwoju neuroblastoma i, tym samym, Tiam1 ustawia jako cel który mógł pomagać ulepszać skuteczność neuroblastoma traktowanie.

Kolejny krok jest wcielać te studia w kliniczną praktykę ulepszać procedury w diagnozie dla dzieci wpływających i narzędzia z widokiem uprawomocniać wczesnych traktowania.

Źródło: http://www.ehu.eus/en/en-content/-/asset_publisher/l57S/content/n20170517_neuroblastoma_zugaza?redirect=http%3A%2F%2Fwww.ehu.eus%2Fen%2Fen-home%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_eFh7%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D3

Advertisement