Nowy wirusowy narzędzie mógł zostać zmieniaczem w walce przeciw MERS

W Czerwu 2012, 60 roczniaka mężczyzna jak z objawami chodził w intymnego szpital w Jeddah, Arabia Saudyjska. Dwa tygodnia opóźniony, umierał od wieloskładnikowego organowego niepowodzenia, zostać pierwszy ofiarą tajemniczy wirus który przychodził znać jako Środkowy Wschód Oddechowy syndrom lub MERS.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) utożsamiał MERS jako naglący zagrożenie lub traktowanie w widoku bez szczepionki. To mógł zmieniać dzięki nowy wirusowy narzędzie, rozwijać uniwersytet w toronto badaczami.

Pisać w czasopisma ploso patogenach dla Komórkowego i Biomolecular badania drużyna prowadząca profesorem Sachdev Sidhu Donnelly Centre i dział Cząsteczkowe genetyka, opisuje w leka sposobnego udaremniać MERS w cultured ludzkich komórkach, staplowa proteina w każdy komórce. jak obracali ubiquitin Ponieważ technologia może stosować szeroki zakres patogeny, ja mógł zostać zmieniaczem w wirusowych lecznictwach z następstwami dla zdrowie ludzkie i uprawia ziemię przemysłu.

"szczepionki są znacząco dla zapobiegania, ale tam  jest wielki potrzeba taktować ludzi które zostać infekującymi, dla wirusowych medycyn" mówi Dr. Wei Zhang, postdoctoral członek grupy badawczej w Sidhu's lab który zrobił najwięcej praca na nauce.

MERS jest jednakowy SARS wirus który zabił prawie 800 ludzi w 2002 globalnej epidemii. Oba zabijają upwards tercja ludzie infekujący jak wiele wirusy i wyłaniający się od zwierząt,--nietoperze i wielbłądy w przypadku MERS--po mutować w formę sposobną infekowanie ludzkie komórki. Chociaż MERS do tej pory wykrywał w 27 krajach ponieważ pierwszy skrzynka wyłaniająca się w 2012 wybuch w dużym stopniu zawierał wśród Arabia Saudyjska, według WHO.

Jak wiele wirusy, MERS pracuje porywać samolot ubiquitin system w ludzkich komórkach komponować setki proteiny które polegają na ubiquitin utrzymywać komórki żywe i well. Na infekcję, wirusowi enzymy zmieniają ubiquitin drogi przemian w sposobie który pozwoli wirusa unikać odporną obronę podczas gdy mnożący gospodarz tkankę i niszczący gdy ono rozprzestrzenia w ciele.

"wirusy rozwijali proteiny które pozwolą one porywać samolot gospodarz proteiny. Możemy teraz wymyślać strategie zapobiegać to od zdarzać się," mówi Zhang.

Zhang i koledzy konstruowaliśmy ludzką ubiquitin proteinę w nową formę zatrzymuje wirusa od replikować która paraliżuje klucza MERS enzym. Te syntetyczni ubiquitin warianty postępują szybko, całkowicie eliminujący MERS od komórek w naczyniu wśród 24 godzin.

Badacze także tworzyli ubVs przyczyna haemorrhagic febra która zabija wokoło 40 procentów tamto infekujący. który blokuje Kongo wirusa,

I projektują tylko celować tylko wirusa -- z nadzieją bagatelizować efekty ubocznych w jakaś przyszłościowym leku.

Ale zanim te konstruować proteiny mogą rozwijać w medycynę, badacze najpierw znajdować sposób dostarczać one w prawą część ciała muszą. Dla to, Zhang i Sidhu pracujemy z Dr. Rzymianin Melnyk, biochemik w szpitalu dla Chorych dzieci i światowego eksperta w proteinowej dostawie.

Drużyna także może już krzyżować komórki błonę ale.

Ja jest prawdopodobny że proteiny badają najpierw w roślina i zwierzę dokąd wykonawczy zatwierdzenia są mniej surowi niż one są dla ludzkich leków. "także pracujemy na konstruującym ubiquitin który celuje kukurydzany wirusowy odpowiedzialnego dla niszczyć wielkich pokosy kukurydzani pola w Północna Ameryka, z kolegami w Manitoba," mówi Zhang.

W meantime, Zhang kontynuuje ulepszać dostawę jego projektant proteiny ludzkie komórki które celują nie tylko MERS ale także innych wirusy. Mieć nadzieję inny podąża kostium.

Z nasz narzędziem możemy szybko wytwarzać wirusową medycynę, i mieć nadzieję" mówimy Zhang. "że nasz metoda inspiruje innych badaczów próbować je out przeciw różnorodnym patogenom,"

Źródło: Uniwersytet W Toronto

Advertisement