Nowych Thermia onlinych zdrowie edukacyjny narzędzie umożliwia szybką przepowiednię grypa wybuchy

Przez integraci z noszonym termometrem Thermia onlinych zdrowie edukacyjny narzędzie rozwijać przy Boston Children szpitalem umożliwiał przepowiednię sezonowi grypa wybuchy w Chiny jeden miesiąc wczesny przed niż, według nowej nauki w Amerykańskim czasopiśmie zdrowie publiczne.

Fact, "że byliśmy sprawnie przepowiadać grypa wybuchy szybkich niż Chiny krajowa inwigilacja programuje naprawdę pokazuje pojemność dla codziennych, noszonych cyfrowych zdrowie przyrządów, tropić rozszerzanie się choroba przy populacja poziomem" powiedział nauka wiodącego autora Yulin Hswen który jest członkiem grupy badawczej w Boston Children epidemiologii Obliczeniowej grupie i doktorskim kandydacie przy Harvard T.H. Chan szkołą zdrowie publiczne.,

Chociaż Boston Children drużyna poprzednio demonstrował że ogólnospołeczni środki mogą używać tropić chorobę, to jest the first time że pokazywali że wybuchy mogą przepowiadający przez zintegrowanego noszonego przyrządu onlinego narzędzia i.

Wspólnie wciąż przychodzimy terminy z dane potopem od noszonych przyrządów, ale ja jest imperatywny" mówi nauki starszego autor Hawkins Jared, PhD który jest dyrektorem informatics przy Boston Children innowacją i Digital zdrowie akceleratorem (IDHA)., "że zaczynamy wytwarzać wartość od ten dane," "Od zdrowie publiczne perspektywy -- gdy pokazywaliśmy z ten opóźnionym studiuje -- tam  jest ogromny potencjał dla stukać ten dane dla badania i wpływać polisę, inwigilacja."

Thermia, gorączkowy edukacyjny narzędzie tworzący Boston Children drużyną, pracy jako standalone cyfrowy zastosowanie lub może otrzymywać dziecka temperaturowego czytanie bezpośrednio przez ithermonitor, zatwierdzać, jak noszony termometr który jest ubranym pod ręką. Ten integracja jest ewentualna pod zgoda na licencję między Boston Children i ithermonitor's wytwórcą, Raiing Medyczny Inc. który opiera się w Chiny.,

W Chiny Upełnomocniający ithermonitor zyskiwał popularność wśród doświadczonych rodziców które nabywali noszonego przyrząd monitorować ich dziecka temperaturę. Gdy ithermonitor wykrywa febrę, rodzice mogą przystępować Thermia przez i odpowiadać online pytania o sieci lub wiszącej ozdoby aktualnych objawach dziecko medycznej historii i.

Dane zbierający od te interakcj anonymized umożliwiać choroby tropić i analizuje Boston Children drużynowymi. Używać ten metodę drużyna zbierał prawie 45.000 dane punktów od Chiny Thermia użytkowników między 2014 i 2016. Odkrywali że wybuchy "jak illnesses" mogli wykrywający cyfrowo w czasie rzeczywistym., które znamię znaki grypa,

W porównaniu do grypy inwigilaci dane zbierających Krajową zdrowie, planowania rodziny prowizją osoby republika i dane od ithermonitor wyjawiali grypa wybuchy całkowity miesiąc wczesny. (NHFPC)

"opóźnienia w donoszącym braku dane dostępność i dane przyczyniają się wyzwania identyfikowanie wybuchy wartko," mówi John Brownstein, PhD który jest naczelnym innowaci oficerem przy Boston Children i dyrektorem Obliczeniowy epidemiologii Lab i IDHA., "Jako rezultat coraz więcej sposobności używać czas rzeczywistego, tani cyfrowi rozwiązania jakby Thermia ulepszać choroby inwigilację."

W Chiny, na przykład Krajowa planowanie rodziny prowizja i zdrowie normalnie prowadzimy ich grypy inwigilację donosić skrzynki i potwierdzać gdy dzieci zobaczą klinicystami przy ośrodkami zdrowia.

Ale ten tradycyjny choroby inwigilaci program jakby jest podatny opóźnienie czas zanim wyłania się wybuch rozpoznaje. Wskazuje czynniki który przyczynia się ten opóźnienie czas zawiera pacjenta prawdopodobieństwo podróżować klinika i bliskość, które może utożsamiać znaki grypa dostępność wyszkoleni klinicyści, czy tak czy nie i lokalni laboranccy zasoby są dostępni potwierdzać skrzynki.

W kontrascie, Chiny 620 milion mobilnych internetów użytkowników które mogą teoretycznie przystępować standalone Thermia zastosowanie od jakaś komputeru, smartphone albo nawet amazonki Alexa asystenta.

"W ampule i gęsto ludnościowych krajach lubi Chiny geograficznie, narzędzia jak Thermia może zapewniać lepiej mlejącą choroby inwigilację niż polegać na dane który tylko chwyta w punkcie traktowania w klinice," mówi Hswen.

Źródło: Boston Children szpital

Advertisement