Naukowowie tworzą opierającego się czujnika przepowiadać początek astma ataki

Rutgers Brunswick nowi naukowowie tworzyli opierającego się czujnika który mógł prowadzić wczesny wykrycie wyłaniać się astma ataki i ulepsza zarządzanie astma i inne oddechowe choroby, zapobiegać hospitalizacje i śmierć.

Czujnik brukuje sposób dla rozwoju przyrząda - możliwie przypominający sprawność fizyczna tropicieli jak Fitbit - który, jaki wtedy znać ludzie mogli i być ubranym gdy i przy dosage brać ich lekarstwo.

Nasz wzrok jest rozwijać przyrząd który być ubranym wokoło ich szyi, na w je przepowiadać początek okresowo może someone z astmą lub inną oddechową chorobą lub ich ciosie i nadgarstku," powiedział Mehdi Javanmard, asystent profesora w dziale Elektryczna i Komputerowa inżynieria. "astma atak lub inni problemy" "Ja posuwa się naprzód pole uosobiona i precyzja medycyna."

Javanmard i różnorodna drużyna nowi Brunswick eksperci opisujemy ich wymyślenie w nauka publikującym onlinym today w czasopisma Nanoengineering & mikrosystemach.

Astma, która powoduje rozognienie drogi oddechowe i zagradza lotniczego przepływ, wpływa wokoło 300 milionów ludzi na całym świecie. Wokoło 17,7 milion dorosli i 6,3 milion dzieci w Stany Zjednoczone diagnozowali z astmą w 2014. Objawy zawierają kasłać, charchotać, krótkość oddech i klatki piersiowej ciasnotę. Inne poważne płuco dolegliwość zawierają chroniczną obstrukcyjną płucną chorobę (COPD) która obejmuje rozedmę i chronicznego bronchit.,

Today najeźdźcze metody dla diagnozować astmę i monitorować ograniczają i wymagają kosztownego, dużych rozmiarów wyposażenie który łatwo utrzymywać z one no mogą pacjenci., w charakteryzować stopień drogi oddechowe rozognienie i naturę, Metody zawierają spirometry i badać dla exhaled azotowego tlenku, wskaźnik drogi oddechowe rozognienie., który mierzy oddychanie pojemność, Tam  jest nagła potrzeba dla ulepsza, minimalnie najeźdźcze metody dla cząsteczkowej diagnozy i monitorowanie astma nauka mówją.

Pomiarowi biomarkers w exhaled oddechu kondensacie mogą przyczyniać się rozumieć astmę i prowadzenie przy cząsteczkowym poziomem celujący traktowanie i lepszy choroby zarządzanie. - malutkie ciekłe kropelki zwalniać podczas oddychania -

Rutgers badaczów miniaturujący elektrochemiczny czujnik precyzyjnie mierzy azotyn w exhaled oddechu kondensacie używać obniżonego graphene tlenek. Obniżony graphene tlenek opiera się korodowanie, wyższe elektryczne własność i jest bardzo ścisły w wykrywać biomarkers. Graphene jest cienkim warstwą grafit używać w ołówkach.

"azotynu poziom w oddechu kondensacie jest obiecującym biomarker dla rozognienia w oddechowym obszarze. Mieć błyskawiczną, łatwą metodę, mierzyć je może pomagać astmatyka ustalać" powiedział Clifford Weisel, nauka współautora i profesora, przy Rutgers' Środowiskowych i Okupacyjnych zdrowie nauk instytutem jeżeli lotniczy polutanty są rozrzewniający one więc mogą lepiej kierować use lekarstwo i fizyczna aktywność, (EOHSI). "Ja mógł także używać w lekarza biurowych i przeciwawaryjnych działach monitorować skuteczność różnorodni podżegający leki optymalizować traktowanie."

"wzrosty w drogi oddechowe rozognieniu mogą być wczesnego ostrzeżenia znakiem narosły ryzyko astma atak lub exacerbation COPD, pozwolić dla prewencyjnych miar lub traktowania wczesnych i wydajnych," powiedział Robert Laumbach, nauka współautora i medycyna lekarza, okupacyjnego i środowiskowego przy EOHSI.

Właśnie patrzeć ka, charchoczący i inny zewnętrzny objawie, diagnozy dokładność jest często biedny, tak, że jest" powiedział Javanmard który pracuje w szkole inżynieria., "dlaczego ten pomysł monitorowanie biomarkers stale wynikać w paradygmata przesunięciu może," "zdolność wykonywać bezpłatnego quantification azotyn zawartość w exhaled oddechu kondensacie w pojedynczym kroku bez jakaś próbki traktowania rozwiązuje kluczowego bottleneck umożliwiać przenośnego astmy zarządzanie."

Kolejny krok jest rozwijać przenośnego, noszonego system który mógł być handlowo, - dostępny wśród pięć rok, powiedział. Badacze także wyobrażają sobie rozszerzać liczbę rozognień biomarkers przyrząd mógł wykrywać i mierzyć.

"W Usa samotnie, alergii rozognieniu, astmie i różnorodnych oddechowych warunkach wszystko, są rosnący, w ten sposób przyrząda które mogą pomagać diagnozować, monitorować te warunki i kierować będziemy w wysokim zapotrzebowaniu," Javanmard powiedział.

Źródło: http://news.rutgers.edu/research-news/graphene-based-sensor-could-improve-evaluation-diagnosis-and-treatment-asthma/20170522

Advertisement