Nauka podkreśla wydźwignięcie ciężar starzenie się i kalectwo w nadchodzącej dekadzie

Nagła potrzeba dla lepszy choroby zapobiegania polis celuje biedną dietę, dymienie, alkohol, nieczynność as well as narosła inwestycja w opiece, wysokiego ciśnienia krwi i badania lekarskiego, zdrowie i ogólnospołecznej.

Liczba ludzi starzejąca się nad 65 rok potrzebuje opiekę mógł dosięgać 2,8 milion 2025 w Anglia i Walia - wzrost 25% od 2015 nad dekadą w The Lancet zdrowie publiczne czasopiśmie, według nauki publikującej. (odpowiednik dodatkowi 560000 ludzi)

Ciężar kalectwo rośnie jako rezultat powstającego liczby ludzi utrzymania w starość, raczej niż wzrost w słabe zdrowie.

Nauka ilustruje ogromnych wyzwania wyłania się nad zdrowie systemem gdy populacja kontynuuje starzeć się. Autory ostrzegają że jeżeli niedobór opiekuny i biedny stan ogólnospołeczna opieka no adresuje teraz wpływ na ludziach z niskimi dochodami niezdolnymi żyć niezależnie wzrasta. Obecnie, 40% krajowy koszt długookresowa opieka płaci dochodami i savings afektowane jednostki i ich rodziny.

"społeczni, ekonomiczni i zdrowie publiczne następstwa nasz przepowiednie, są pokaźni. Szczególnie, nasz znalezienia rysują uwagę skala społeczni koszty kojarzący z kalectwem w nadchodzącej dekadzie," powiedział wiodącego autora Dr Maria Castillo, uniwersytet Liverpool, UK. "wydatki na długookresowej opiece potrzebują wzrastać znacznie 2025 który poważnych następstwa dla gotówki troczącej i przeciążającej państwowej służby zdrowia i pod ogólnospołecznym opieka systemem., Opłacalny zdrowie, ogólnospołecznej opieki zaopatrzenie dla członków rodziny providing opiekę i potrzebuje, tak jak narosła dostępność instytucjonalna opieka i lepszy wsparcie finansowe." - tak jak podatków tolerowania lub gotówkowe korzyści -

Nauka modelująca przyszłość wykazywać tendencję w kalectwie, statystyczna długość życia w oszacowywać przyszłościowych tempa i Anglia i Walia między 2015-2025, choroba sercowo-naczyniowa, demencja, inne choroby i czynnościowy kalectwo mogą powodować (trudność z jeden lub więcej aktywność dzienny utrzymanie, taki dostawać z łóżka, kąpanie, opatrunek lub łasowanie,).

Kosztorysy sugerują od 10,4 milionów ludzi w - 2015, 12,4 milionach ludzi w 2025. że liczba ludzi starzejąca się nad 65 wzrastać kwintą prawie (19%) Dla ludzi starzejących się 65 w 2025, statystyczna długość życia projektuje wzrastać 1,7 rok, 86,8 rok, ale ćwiartka opóźniony życie jest prawdopodobna wydającym z kalectwem (5,4 roku po wieka 65).

Kombinezon, demencja reprezentuje dużą dorośnięcie przyczynę kalectwo i tempa przepowiadają wzrastać 49% w ludziach starzejących się 65 lub między 2015-2025 - znaczenie że 699000 ludzi m demenci opieki potrzeby w 2025 (porównujący 468000 w 2015).

Drugi co do wielkości przyczyna będzie innymi chorobami wliczając zdrowie psychiczne problemów, cukrzyc, musculoskeletal nieład i innych chronicznych chorob które wzrastać 37% nad dekadą od 1018000 skrzynek w 2015, 1395000 w 2025, (). Te choroby są wydźwignięciem w ludziach starzejących się nad 85, w którym prawie podwajać ustawiają (wzrost 84% w 2015, 217000 w 2025, zgodny z 118000 skrzynkami).

Ołowiany badacz nauka profesor Erick Brunner, UCL, UK mówi:

Nasz nowych prognozowanie modela uses realny dowód oceniać przyszłościowego wpływ konkurowanie siły które dają wzrostowi strata zdrowie i pomyślność w starych ludziach w nasz kraju. Znajdujemy że starzeć się populacja w następnych 10 rok powoduje wzrost w ciężarze który ignorować no musimy. kalectwo

Rezultaty podkreślają narastającego ciężar który stawiają czoło nad następną dekadą zdrowie i służby socjalne. kalectwo W dodatku do narosłą inwestycją w zdrowie i ogólnospołecznej opiece autory zachęcają urzeczywistnienie wydajne choroby zapobiegania miary sprzeciwiać się biedną dietę, dymienie, wysokiego alkoholu spożycie, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyce i być fizycznie nieaktywni które są dzielącymi współczynnikami ryzyka dla chronicznych chorob i kojarzącego kalectwa.,

Dr Castillo kontynuuje:

Powstający ciężar kalectwo i populaci starzenie się uwydatnia nagłą potrzebę dla polisa rozwoju który zawiera wydajne zapobieganie interwencje. Wystarczająca i błyskawiczna inwestycja w te polisach mógł prowadzić pokaźni savings i pomagać starzenie się populaci żyje healthily w przyszłości.

Nauka no uzasadniał dotkliwość kalectwo w ich modelu, zamiast providing całkowite inwalidzkie postacie pomagać oszacowywać żądanie dla długookresowej opieki w nadchodzącej dekadzie.

Pisać w łączącym komentarzu, Dr Stuart Gilmour, uniwersytet Tokio, Japonia, mówi:

Adresować te rekomendacje i znalezienia to wcale nauka UK opieka systemu potrzeb solidność, podtrzymujący wzrosty w finansowaniu i oddanie poziomy, zdrowie i ogólnospołecznej, wzrastać remunerację siła robocza i rozmiar. Na widoku realiów nadciągający odjazd od UE, taki wzrosty wymagają inwestycję w lokalnym siły roboczej edukacja i trening więcej pielęgniarki, lekarki i opieka pracownicy. Przez czasu wymagającego wdrażać nowego personelu w ten sektorze, bezpośrednia akcja przygotowywać dla ten nieuniknionego zdrowie systemu wyzwania potrzebuje… Brytyjskie zdrowie i ogólnospołecznej opieki systemu twarze gwałtownego wzrost w liczbie starsi ludzi z kalectwami, wliczając powikłanego badania lekarskiego i behawioralnych multimorbidities, podczas gdy ono jest wyjątkowo nieprzygotowany dla parzysty, równy istniejący ciężar kalectwo w UK populaci. Ten znacząco badanie na zdrowie usługa finansowanie i planowaniu musi brać jako ostrzeżenie i silny wezwanie dla dla starzenia się Brytyjski społeczeństwo akci, siły roboczej retencja, szkolenie i przygotowanie.

Źródło: http://www.thelancet.com/

Advertisement