Naukowowie tworzą szybkiego, mniej pracochłonnego test, wykrywać "chującego" HIV

Rewizja rozwijać HIV lekarstwo długo przytłaczał pozornie prostym pytaniem: Dlaczego lekarzi znajdują out jeżeli somebody leczy? Wirus zdolność kłamać uśpionego w odpornych komórkach przy poziomami które no mogli wykrywający wszystko, jakkolwiek czasochłonni i drodzy testy mogą znajdować chowanego wirusa.

Kredyt: Sebastian kaulitzki/Shutterstock.com

Według nauki publikującej w natury medycynie przy uniwersytetem Pittsburgh studium podyplomowe zdrowie publiczne, naukowowie tworzyli próbny wyczulonego dosyć wykrywać "chującego" HIV. Test wyjawiał, który jest szybki, mniej pracochłonny i mniej drogi niż aktualny "wartość pieniądza w stosunku do złota" test, że kwota czaije się uśpiona w HIV ludziach pojawiać się prawie lecząca wirus jest wokoło 70 fałdów wielkimi niż poprzedzającymi kosztorysami.

Globalnie tam  są pokaźni wysiłki leczyć ludzi HIV znajdować sposoby eliminować ten utajonego rezerwuar wirus który uparcie upiera się w pacjentach," powiedział starszego autor Gupta, Ph.D, profesor i wice Pitt Jawnego Health dział krzesło Phalguni., zaraźliwe choroby i mikrobiologia "pomimo nasz najlepszy terapii". "Ale tamte wysiłki no iść rozwijać się jeżeli no mamy testów które są wyczuleni i praktyczni dosyć mówić lekarkom jeżeli someone szczerze leczy."

CD4+ T komórki są typ biała komórka krwi która bawić się głównego rola w ochraniać ciało od infekci. HIV rozprzestrzeniają gdy CD4+ T komórki infekują. Popieranie w antiretroviral terapiach taktować HIV dosięgał punkt dokąd HIV pacjenci mogą mieć wirusa w ten sposób dobrze kontrolującego że mogli mieć równie trochę jak jeden wirusowej infekci na milion CD4+ T komórek.

Mimo to większość integrująca w te komórki których no powodowali infekci jakkolwiek sposoby ja. HIV DNA jest brakowa, Gdy HIV terapia zaczyna pracować, ja jest znacząco znajdować i powoduje osoby relapse czy HIV DNA który wykrywa test mógł w rzeczywistości tworzyć więcej wirusy jeżeli terapia zatrzymuje. W rezultacie test musi być sprawnie pokazywać rosnąć wirusa od próbki. że wykrywający wirus może replikować,

Najlepszy test dostępny robić to, do teraz, jest ilościowym wirusowym outgrowth assay (q-voa). Test wiele niekorzyści tak jak ono, może zapewniać tylko minimalnego kosztorys utajony HIV rezerwuaru rozmiar, wymaganie wielkie krwionośne pojemność, pracochłonny, czasochłonny i drogi.

Drużyna prowadząca Gupta rozwijał test dzwoniącego TZA. Próbne pracy wykrywać gen który obraca dalej tylko w obecności replikować HIV zaznaczają określającym ilościowo technikami., tak wirus

Porównują z q-voa testami TZA wyniki testu produkują w 1 tygodniu i przy jedna trzecia q-voa testa koszt. dokąd rezultaty produkują w 2 tygodniach Także, TZA wymaga małe krwionośne pojemność i jest mniej pracochłonny.

Używać ten test, demonstrowaliśmy że bezobjawowi pacjenci na antiretroviral terapii niosą target309_0_ wielkiego HIV rezerwuar niż poprzedzających kosztorysy--równie dużo jak 70 czasów co wykrywał q-voa test. Ponieważ te testy innych sposoby mierzyć HIV który jest sposobny replikować, ja jest prawdopodobnie korzystny mieć oba dostępnego gdy naukowowie starzą się w kierunku lekarstwa."

 

Phalguni Gupta, Ph.D, profesor i wice Pitt Jawnego Health dział krzesło, zaraźliwe choroby i mikrobiologia

Gdy TZA testy niskiego komórki wymaganie, TZA może być pożytecznie dla kompetentnego HIV-1 quantification w pediatrycznej populaci as well as w limf tkankach i guzkach dokąd wirus upiera się.

Źródło:

Advertisement