Kalifornia płatniczki nowa propozycja obejmuje niektóre kosztownych starych sposoby

Trzy brudni słowa w opiece zdrowotnej są "opłatą dla usługa."

Dla rok, Usa urzędnicy szukali ruszać się Medicare zdala od płacić lekarki i szpitale dla each zadania kosztowny podejście który nagradza ilość opieka nad ilością., wykonują Stanu Medicaid programy i intymni ubezpieczający dążą jednakowe zmiany.

Mimo to $400 miliard płatniczki propozycja która posuwa się naprzód w Kalifornia władzie ustawodawczej wznawiał usługa swój dominanty żerdź w Kalifornia.

Senat analiza uwalniająca w zeszłym tygodniu ostrzegał że usługa i inni zaopatrzenia w ustawodawstwie "silnie ograniczenie stan zdolność kontrolować koszty." Kosztu ograniczenie będzie kluczowy w namawiać prawodawców i społeczeństwa wspierać narosłych podatki które byli konieczni finansować ten ambitnego, ogólnoludzkiego system opieki zdrowotnej dla 39 milion kalifornijczyków.

Kilka zdrowie eksperci wyrażali skepticism o rachunek perspektywach w swój prąd formie.

"płatniczka swój argument za kantuje, - i - ale jeżeli ja budował na podstawie usługa ja będzie katastrofą," powiedział Stephen Shortell, dziekan zasłużony szkoła zdrowie publiczne przy uniwersytetem Berkley. "Ja był ogromnym krokiem backwards w dostarczać opiekę zdrowotną."

Używa Nasz zawartość
Ten opowieść może republished dla bezpłatnego (szczegóły).

Paul Ginsburg, zdrowie ekonomista i profesor przy uniwersytet południowo-kalifornijski, zgadzającym się i powiedział ustawodawstwo czyta jak coś z 1960s pod względem jak ono chce zwracać dostawców.

"Tam  jest szeroki jednomyślność powinienem iść od pojemności cenić. Ten rachunek ignoruje wszystkie znaki wskazuje rozwijać się i oręduje system który nieudany," powiedział.

Zwolennicy Zdrowa Kalifornia propozycja pchają dla głosowania w senacie Piątkiem więc ustawodawstwo może iść stanu zgromadzenie i zostawać w sztuce dla ten roku sesi.

Ich płatniczki propozycja no polega zupełnie na staromodnej usługa i tam  jest obfitość czas nowelizującym dla rachunku. autory mówją że, że Według autorów, niektóre krytyka w prawodawczej analizie odbija misreading rachunek: Ja niektóre use kierująca opieka., mówją, zawierają,

W kierować opiek organizacjach tak jak HMOs, dostawcy otrzymywają gomółki sumę każdy miesiąc opierał się na ich capita rekrutaci. Pomysł jest zachęcać dostawców oferować prewencyjną opiekę i dokładnie badać każdy traktowanie lub test, ponieważ znoszą straty jeżeli iść nad budżetem.

Więcej niż inni stany, Kalifornia obejmowali ten podejście. W swój Medicaid programie, wokoło 80 procentów enrollees jest w kierującej opiece.

Michael Lighty, dyrektor polityka państwowa dla Kalifornia pielęgniarek skojarzenia, obywatel pielęgniarek Jednoczących/ołowiany sponsor Kalifornia rachunek powiedział "ja będzie zapłaty podejściem. Na capita zapłaty wyobraża sobie w ten systemu."

Chcemy adresować" go dodawaliśmy. "jak różne płatnicze metodologie pracują przed nakazywać specyfiki w rachunku,"

Lighty powiedział więcej zaopatrzenia ograniczać koszty dod wkrótce.

Gdy opozycj budowy nad zjazdowymi wysiłkami rozmontowywać Niedrogiego opieka akt, formy ciągła w Kalifornia i Nowy Jork, odpowiadali ACA unieważniania zagrożenie wykonywać ręcznie propozycje dla ogólnoludzkiego sprawozdania. (Taki wysiłki nie udać się wczesnego w Vermont i Kolorado.)

Płatniczka zwolennicy stukają w amerykan głęboko niezadowolenie z kosztami osadzającymi w aktualnej mieszaninie intymni programy wysoką czerwoną taśmą i ubezpieczenia i społeczeństwa. Ale niektóre obrońcy istniejący krajowy zdrowia prawo mówją płatniczki propozycje jest kosztownym zakłóceniem spokoju od bezpośredniej walki w Waszyngton nad opieki zdrowotnej siatką zabezpieczająca którym na polegają millions amerykanie.

Kalifornia ustawodawstwo, Senacki Bill 562, wymaga że zapłaty dostawcy zrobili na usługa podstawie [Zdrowy Kalifornia]" według rachunku. "jeśli, until i inna płatnicza metodologia ustanawia deską,"

Ja mówi opieka zdrowotna systemy dostaw może wybierać płacącym na capitated podstawie. Ale analiza senatów przeznaczeń komitetem powiedział ja może być trudny dla płatniczka programa ustanawiać taki płatniczego system przez innych cech w prawie tak jak pacjent zdolność widzieć jakaś dostawcy bez skierowania koniecznego. Raport w Kwietniu od senatów zdrowie komitetu zrobił jednakowej determinaci, mówić "zrobili koszt kontrola nieprawdopodobna zdarzać się" wieloskładnikowi zaopatrzenia w ten rachunku ".

Rachunek no adresuje innych nowatorskich podejść stacza się out przez Kalifornia i kraj. Na przykład, Medicare i intymni ubezpieczający przesuwamy "wiązać zapłaty" dla kolanowych i modnych operacj, w których płacą ustaloną opłatę dla wszystkie traktowania dostawcom. Więcej lekarzów szpitale i grupy tworzą odpowiedzialne opiek organizacje (ACOs) które próbują równorzędna opieka wśród budżeta.,

Podczas gdy usługa medycyna może prowadzić przesadni wydatki, Lighty powiedział, ACOs i inni "występu" initiatives no byli zupełnie wydajni przy wodzeniem wewnątrz kosztują either.

Kalifornia rachunek stawia czoło innego zniechęcającego wyzwanie: przychodzić up z obliczeni $400 miliard dorocznie wymagających płacić dla ogólnoludzkiego sprawozdania. Istniejący rządowy pieniądze używać dla opieki zdrowotnej mógł zakrywać połówkę ten kwota, ale druga połowa może potrzebować przychodzić od podatków od wynagrodzeń na pracownikach i pracodawcach - nie politycznie smaczna perspektywa. (podatki mogli kompensujący w niektóre miarze obniżonymi zdrowie wydatkami pracodawcami i pracownikami.)

Każdy kalifornijczyk niezależnie od wieka, zatrudnienie lub imigracyjny status, był nadający się dla sprawozdania i tam  byli premie, copayments lub deductibles żadny. W dodatku, pacjenci mogli widzieć jakaś willing dostawcy bez skierowania i otrzymywać jakaś usługa uważającej medically odpowiednią.

Tamte czynniki zrobili mię trudny dla programa używać "leków formularies, uprzedniej autoryzaci wymagania lub inni spożytkowań narzędzia zarządzania," Senaccy analitycy napisali. Jako rezultat, oszacowywali stanu Medicaid program. że opieki zdrowotnej spożytkowanie może wzrastać 10 procentów porównującą usługa w Cal

Przy słuchać Maja 22, stanu Sen. Jim Nielsen powiedział (r-Tehama) płatniczki propozycja pojawiać się zapraszać pacjentów "przychodzących wewnątrz dla "czego jest prawie jak pusty czek.

Twierdzi Sen. Ricardo Lara, naczelny sponsor rachunek, (Bell ogródy) uznawał koncern i powiedział jest przyglądający jaki płatniczka zawierać koszty robią systemy na zewnątrz Usa.

Rachunków sponsory przeciwstawiają rozprzestrzenianie wąskie asekuracyjne sieci które wykluczają dostawców utrzymywać koszty zestrzelają. Ale Senacka analiza powiedział że podejście znaczy stan no mógł używać potencjalnego niedopuszczenie od płatniczka systemu jako środek negocjować korzystnie ceny, gdy zdrowie ubezpieczający często.

Lighty powiedział znaczący koszty mogą pared od aktualnego systemu w innych sposobach. Na przykład, konsumenci już nie subsydiują sowicieckie pensje dla szpitali CEOs i przesadnych zysków ponieważ rembursy wiążą "wydajnie providing opiek zdrowotnych usługa."

Lara powiedział eliminujący pośrednika rola zdrowie ubezpieczający i konsolidujący stan zdolność nabywcza prowadzi ogromni savings. "gromadzić opieka zdrowotna fundusze w bieg funduszu publicznie, dostajemy silniejszą pozycję przetargową wielka gospodarka w świacie," powiedział.

Ubezpieczający i maklery w Kalifornia i ogólnonarodowo przeciwstawiają płatniczek propozycje ponieważ mogli dosłownie stawiać one z biznesu. I prawodawczych analityków i polityka zdrowotna ekspertów pytanie czy Kalifornia był sprawnie wywrzeć wystarczającą silniejszą pozycję przetargową. Zauważali politycznych przymusy który stawiał czoło w napinać swój targową władzę na cenach Medicare.

"Nasz ustrój rządowy może znaczyć płatniczka jest dużo mniej pomyślna niż w innych krajach," Ginsburg powiedział. "jesteśmy w ten sposób otwarci lobbować mnie znaczymy my no może liczyć na niektóre bardzo silne akcje inni kraje brali utrzymywać koszty zestrzelają."

Ten opowieść produkował Kaiser zdrowie wiadomością która publikuje Kalifornia Healthline, editorially, bezpartyjnik usługa Kalifornia opieki zdrowotnej podstawa.


http://www.kaiserhealthnews.orgTen artykuł przedrukowywał od kaiserhealthnews.org z pozwoleniem od Henry J. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser Rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement