Pospolity trądzika lekarstwo może zwalniać postęp odpuszcza MS, prób przedstawienia

Kanadyjska próba kliniczna prowadząca badaczami przy uniwersytetem Calgary Hotchkiss mózg instytut (HBI), przy Cumming szkołą medyczną, pokazuje ten minocycline, pospolity trądzika lekarstwo, może zwalniać postęp odpuszcza stwardnienie rozsiane (MS) w ludziach które ostatnio doświadczali ich pierwszy objawy. (CSM)

W dodatku do być niespodziewanym odkryciem odkrycie jest znaczący - trądzika lek benefitting neurologicznego nieład - gdy ono oferuje niedrogą traktowanie opcję dla tamto z wczesnym początku MS i skrytkę. Ten odkrycie mógł wywierać wpływ tysiące niedawno diagnozujący dookoła świata MS pacjenci.

Rezultaty fazy 3 próba kliniczna publikowali Czwartek, Czerwiec 1, 2017 w New England Journal medycyna. Próba zawrzeć 142 uczestników między wiekami 18 i 60 przez 12 Kanadyjskiego miejsca wliczając: Vancouver, Burnaby, Calgary, Edmonton, Winnipeg, Ottawa, Toronto, Londyn, Montreal, Quebec miasto i Halifax.

MS myśleć być autoimmune chorobą środkowy układ nerwowy mózg, rdzeń kręgowy (,). Choroba atakuje myelin ochronny nakrycie powoduje rozognienie i często uszkadza myelin nerwy. Lek pracy zmniejszać rozognienie.

W Kanada koszt aktualne terapie dla odpuszczać MS typowo spada w pasmie $20.000, $40.000 na rok; minocycline traktowanie kosztował to ułamek przy wokoło $600 na rok. W Stany Zjednoczone, MS traktowania często równie dużo koszty wokoło trzy czasu w Kanada jak. Badacze mówją potencjalny kosztu oszczędzanie będzie olbrzymi i ulepsza dostęp traktowanie dla ludzi z MS.

Badacze i lekarki excited o odkryciu, gdy tam  są żadny oralni terapie zatwierdzający w Kanada dla use przy ten prawdziwą wczesną fazą choroba.

Lek był wokoło dla 50 rok, i ono no potrzebuje dalszy zdrowie Kanada zatwierdzenia używać jako przylepiającej etykietkę recepta daleko dla MS.

"kliniczni rezultaty są nieodparci," mówi HBI członka Dr. Luanne Metz nauka wiodący autor który jest także profesorem w dziale Kliniczni Neurosciences przy CSM i Alberta zdrowie usługa neurologiem., "Opierający się na te znalezieniach, neurolodzy będzie sprawnie przepisywać minocycline dla ludzi doświadcza ich pierwszy objawy demyelination jeżeli MRI sugeruje przyczynę prawdopodobnie udowadnia być MS."

"pacjenci determinują teraz mimo to inna traktowanie opcja, jeden który no wymaga zastrzyków, monitorujący lab pracę lub specjalną autoryzację ich firmą ubezpieczeniową; pod warunkiem, że odpowiedniego sprawozdanie zaczynać z. Te procesy mogą opóźniać traktowanie inicjację dla trzy, cztery miesięcy podczas gdy minocycline może zaczynać natychmiast."

Aktualna opieka dla wiele jednostek doświadcza pierwszy kliniczny szturmowy sugestywnego odpuszcza MS wymaga mózg MRI przy wokoło sześć miesiącami ustalać jeżeli MS może potwierdzający zmniejszać szansę który potwierdzać MS. rozwija ich warunek lub traktowanie z injectable lekarstwami

"no leczyliśmy MS, ale ten próba robi przyszłościowemu traktowaniu łatwy i niedrogi. Ja globalnego wpływ ponieważ tam  są kraje" mówi V. Maleńki Yong, PhD, nauka autor i profesor od HBI w dziale Kliniczni Neurosciences. dokąd ludzie z MS no mogą taktujący przez prawdziwego wysokiego kosztu,

Jill, 34, doświadczający jej pierwszy znak że mógł rozwijać MS przy 27. Budził się up z tingling w jej ręce ścierpnięcia rozszerzanie się 50 procentów jej ciało zanim otrzymywał potwierdzenie który tworzyli na jej kręgosłupie i mózg lesions. Zgłaszać się na ochotnika dla dwuletniej próby klinicznej i utrzymuje brać leka po tym jak próba kończył. "Łączyć próbę był łatwym decyzją i poparcie był znakomity. otrzymywałem przez cały procesu Wierzę w badaniu. Jak inaczej jesteśmy iść uczyć się?"

Jill jest teraz objawem - uwalnia i no diagnozował z MS. Po być na leku dla sześć rok, Jill konsultował z jej lekarzem i decydował zatrzymywać brać lekarstwo. "Ja jest antybiotykiem, i chciałem dawać mój ciału przerwie od wszystkie lekarstwa. Mogę iść z powrotem na minocycline przy niektóre punktem. Ja jest wielki mieć ten opcję."

Próba fundował stwardnienia rozsianego społeczeństwem Kanada i swój stowarzyszona stwardnienia rozsianego badania naukowego podstawa (MSSRF). Uczestnicy które doświadczali ich pierwszy demyelinating objawy w próbie randomizowali otrzymywać 100 mg dziennika oralny placebo lub minocycline dwa razy. Nad sześć miesiącami traktowanie, tam  był 27,6 procentów redukcja zostać pełno dmuchający MS. (ryzyko był 61 procentem w placebo grupie i 33,4 procentami w minocycline grupie.) To jest jednakowy skutki aktualne terapie.

To jest Kanadyjski człowiek sukcesu w badaniu szczerze" mówi Dr. Karen Lee, rozpusta - prezydent badanie przy MS społeczeństwem Kanada. "że MS społeczeństwo Kanada i MSSRF jesteśmy dumni być częścią," "Te są niektóre światów doświadczeni badacze, neurolodzy które brali pomysł i przynosili je od ławki wezgłowie. i, Bardzo zadawalamy i że ludzie żyje z MS provided korzystna traktowanie opcja w chorobie i skrytka równie wcześnie jak ewentualny."

Ten wybitny wynik dla jednostek doświadcza demyelinating objawy na całym świecie był nad 18 rok w robić. Yong, neuroscientist, początkowo pomysł badać trądzik medycynę w zwierzęcym modelu ponieważ minocycline wiele podżegające własność że myśleć mógł być pożytecznie w taktować MS. Wkrótce po uzyskiwać pomyślnych badawczych rezultaty w studiach także wspierających MS społeczeństwem Kanada i MSSRF, Yong zespalał się up z Metz który prowadził przemianę w pilotową próbę kliniczną faza 2 i ostateczna fazy 3 próba, wtedy, w końcu. "Ten nauka podkreśla korzyści oceniać istniejące terapie dla innych przejawów. Minocycline jest istniejącym trądzika lekarstwem który jest bezpieczny, i toleruje i ono jest dostępny dla bezpośredniego klinicznego use," mówi Manitoba neurologa, Dr. Ruth Ann Marrie.

"badanie dogłębnego wpływ na móżdżkowej i umysłowej opiece zdrowotnej. Drs. Yong i Metz provided wybitnego przykład jak nowa móżdżkowa zdrowie wiedza może wytwarzająca" mówi HBI dyrektora Samuel Weiss, PhD. gdy laboratorium przerzuca most klinika, "To jest spektakularny wynik który pozytywnie wywiera wpływ osob życia na całym świecie i jest testament władza badawcza doborowość przy - CSM i HBI."

Źródło: http://cumming.ucalgary.ca/ms

Advertisement