Badanie: Pacjenci z otyłością wysokiego ryzyko infekcja po kierowej obwodnicy operaci

Pacjenci z otyłością wysokiego ryzyko infekcja wśród 30 dni po otrzymywać kierowej obwodnicy operację, według serii studia prowadzący uniwersytetem Alberta badacze przy fakultetem rehabilitaci medycyna.

Drużynowi zanalizowani dane od 56.722 pacjentów w małomiasteczkowym archiwum egzamininować skojarzenia między ciało masy wskaźnikiem (BMI) i różnorodnymi wynikami podąża wieńcowej arterii obwodnicy kopulizaci (CABG) operację i percutaneous wieńcową interwencję (PCI) także znać jako wieńcowy angioplasty.

Porównywał pacjenci z normalna BMI, my zakłada" powiedział Tasuku Terada, rehabilitaci nauki postdoctoral członek grupy badawczej który ostatnio przedstawiał serie studia przy Kanadyjskim otyłość szczytem. "że pacjenci z BMI większy niż 30 byli 1,9 czasu prawdopodobni donosić infekcje po obwodnicy operaci," "lepszy zrozumienie potrzebuje ulepszać klinicznych wyniki dla pacjentów z otyłością i kierową chorobą po to, aby."

W dodatku, inna nauka w seriach publikować w Kanadyjskim czasopiśmie kardiologia zakłada ten 88 procentów pacjenci które otrzymywali PCI klasyfikowali jak otyły, porównują 55 procentów pacjenci które otrzymywali CABG. PCI jest chirurgicznie procedurą który otwierał zwężać się arterie w sercu należnym plakiety buildup. Lekarz umieszcza małego stent utrzymywać arterię otwarta i pomagać zapobiegać przewężenie.

Terada mówi ryzyko infekcja następujący CABG może wyjaśniać dlaczego pacjenci z otyłością są prawdopodobni otrzymywać PCI.

Potrzebujemy patrzeć i więcej pacjenci z otyłością otrzymywają PCI ponieważ, ponieważ muszą być, lub ryzyko jest czynnikiem w decyzi robić opieka zdrowotna profesjonalistami," mówi. "dlaczego, czy tam  jest więcej infekcja po CABG"

Postsurgical infekcja znaczy wzrost w długości pobyt przy szpitalem dla pacjentów, wynikający w narosłych medycznych kosztach i use zasoby. Znać potencjałów wyniki i ryzyko może pomagać opieka zdrowotna pacjentów, dostawców robić poinformowanym wyborom na i lepiej. traktowaniu i use zasoby

Mary Forhan, otyłość ekspert i asystent profesora w okupacyjnej terapii przy fakultetem rehabilitaci medycyna, wierzymy i zapewniać że dalsze śledztwo pomaga badaczów rozwijać narzędzia pomagać zmniejszać ryzyko infekcja, że pacjenci są odbiorczym właściwym opieką.

Na przykład, są klatka piersiowa segregatory które używają i są nimi pracuje prawego sposób? "po tym jak operacja wyprostowywa rozmiar" mówi. "Nasz drużyna obecnie patrzeje projekt postsurgical klatka piersiowa segregatory tak, że pacjenci lepszy wyniki podążać obwodnicy operację."

Źródło: Uniwersytet Alberta

Advertisement