Nowy przegląd znajduje masywnego problem lekarstwa niewłaściwe używanie w Środkowy Wschód

Nowy przegląd wskazuje że tam  jest masywny problem lekarstwa niewłaściwe używanie w Środkowy Wschód. Znalezienia wskazują potrzebę dla lepszy edukaci as well as ulepszać polisy które ograniczają sprzedaże recepturowi lekarstwa bez recepty. pacjenta i lekarza, które publikują w farmakologii perspektywach & badaniu,

Lekarstwo no ogranicza bez recepty medycyny. Pacjenci medicate z recepturowymi medycynami które mogą przepisywać i opuszczają od poprzedzającego czasu. Także, nawet jeśli ja no upoważnia, w niektóre krajów jednostek czasem zakupu recepturowych medycynach bezpośrednio od społeczności aptek dla krótkoterminowego traktowania pospolite choroby, szczególnie.

W Środkowy Wschód, recepturowe medycyny mogą łatwo nabywający bez recepty, wynikający w potencjalnym niewłaściwym używaniu i niepotrzebnym ryzyku. Egzamininować lekarstwa niewłaściwe używanie w Środkowy Wschód prowadził rozległego przegląd publikującego między 1990 i 2015 literatura, Dr. Malak Khalifeh Bordoski uniwersytet w Francja i jej koledzy.

Drużyna utożsamiał w liczbie 72 papierów. Medycyny wymagać w niewłaściwym używaniu zawrzeć codeine zawiera produkty, topicznych anastetyków, topicznych corticosteroids, przeciwmalarycznych leki i antybiotyki. Lekarstwa niewłaściwe używanie wydawał się rozlewnym, i farmaceuty, przyjaciele i rodzice, byli głównymi źródłami lekarstwa. Jeden nauka zauważał że apteki w Iran sprzedawali 57% recepturowe rzeczy bez recepty. Inny zakładają to w Syrii, 87% 200 aptek odwiedzających zgadzającymi się sprzedawać antybiotyki bez recepty. Ten postać wzrastał 97% gdy oficery śledczy którym najpierw zaprzeczali antybiotyki nalegali na mieć antybiotyki. W Arabia Saudyjska, tylko jeden towarzysząca farmaceuta odmawiał wydawać lekarstwa bez recepty. Strategie i interwencje ograniczać niewłaściwe używanie rzadko wspominali w studiach.

Znalezienia wskazują że tam  jest poważńy problem lekarstwa niewłaściwe używanie w Środkowy Wschód wymaga pasmo medycyny. Tam  jest względny brak literatura związany z lekarstwa niewłaściwym używaniem w Środkowy Wschód, i tam  był stosunkowo trochę systematyczny badanie opłata postrzeganie na ten temacie, częsciowo" powiedział Dr. Khalifeh. "że mediaci niewłaściwe używanie no jest równie problemayczny jak inni typ nadużywanie narkotyków," "Ten przegląd znajdował masywnego problem, i ono mógł używać jako odniesienie dla wielokrotności badania studiów które rozdają z lekarstw niewłaściwymi używaniami w krajach bliskowschodni."

Źródło: http://newsroom.wiley.com/press-release/pharmacology-research-perspectives/self-medication-misuse-high-middle-east

Advertisement