Nowy raport wyjawia wartko rozszerzać cukrzyce epidemiczne w subsaharyjskiej afryce

subsaharyjska Afryka jest pośród wartko rozszerza cukrzycy epidemii która mógł mieć niszczycielskich zdrowie i ekonomiczne konsekwencje dla regionu według ważnego nowego raportu od lancet prowizi prowadzącej Harvard T.H. jeśli szybka i decydująca akcja obracać przypływ wziąć, Chan szkoła zdrowie publiczne.

Raport od lancet cukrzyc endokrynologii prowizi &--pierwszy całościowy egzamin cukrzyce w subsaharyjskiej afryce--publikuje w The Lancet endokrynologii na Lipu 6 & cukrzycach, 2017.

"prędkość przy którym cukrzyce rozwijał, alarmowaliśmy oba ogrom problem i jak biednie odpowiadają zdrowie systemy," powiedział Rifat Atun profesor globalni zdrowie systemy przy Harvard Chan szkołą trzy wiodącego autora raport i jeden. I, swój wzrastający rozpowszechnianie mógł napędzać ogromną fala chroniczna choroba w wiele krajach w subsaharyjskiej afryce. "ponieważ cukrzyce są współczynnikiem ryzyka dla innych katastroficzych illnesses tak jak kierowa choroba, uderzenie i cynaderki niepowodzenie,"

Prowizja--multidisciplinary grupa klinicyści, eksperci, ekonomiści i badaczów nauk społecznych więcej niż 70, zdrowie i zdrowie systemy publicznie,--pracujący dla trzy rok na raporcie na skuteczności 6.096 opiek zdrowotnych dostawców od cztery krajów i ilości, analizujący zdrowie dane od 2004-2013 od więcej niż 39.000 ludzi od 12 krajów i dane. Raport zapewnia nowomodną analizę na ciężarze cukrzyce przez subsaharyjską afrykę as well as wyzwania dla, zdrowie systemów i potencjalnych rozwiązań. Według raportu, więcej niż 90% cukrzyc skrzynki w subsaharyjskiej afryce są typ - 2 cukrzycy, sugeruje że modifiable współczynniki ryzyka są głównymi współpracownikami ciężar choroba.

Niektóre prowizj główni znalezienia:

  • Cukrzycy rozpowszechnianie w niektóre krajach dosięgał prawie 22% w dorosłej populaci równie wysoko i gdy 30% w mężczyzna i kobiety starzał się 55-65 rok, pobudzających w części populacjami, zmianami w, urbanizacją i odmienianie pracy praktykami rosnąć i starzenia się, stylu życia i łasowań przyzwyczajeniach jako gospodarki w subsaharyjskiej afryki przemianie od niskiego dochód.
  • Obecnie, tylko diagnozuje połówka tamto z cukrzycami, i tamto, tylko 1 w 10 otrzymywa traktowanie.
  • Po dekad ogniskowanie na zaraźliwych chorobach tak jak HIV, gruźlica i malaria, zdrowie systemy jesteśmy w dużym stopniu nieprzygotowani dla rozdawać z narastającym cukrzyca ciężarem.
  • Jeżeli nic adresować problem zrobi całkowity koszt cukrzyce w regionie mógł prawie troić więcej niż $59 miliard 2030--1,8% regionu ordynarny produkt krajowy. Koszty wynikali od straty pracownicza produktywność--od przedwczesnej śmierci, ludzi opuszcza siłę roboczą wcześnie, chorego urlopu i pomniejszającej produktywności, przy pracy opłatą biedni zdrowie.

Porozumiewający się wysiłek od społeczności, rzędów narodowych i międzynarodowych agencj, jest konieczny przynosić cukrzyce w subsaharyjskiej afryce pod kontrola autory napisał. Raport dzwoniący dla więcej badania lepiej rozumieć ogrom cukrzycy rozpowszechnianie w each kraju w regionie i naturę; pieniężni zasoby od narodów i zawodów międzynarodowych partnerów; trenować dla opierających się pracowników służby zdrowia w cukrzycach zapobieganie i kontrola; i use pomagać w przesiewaniu, diagnozie, monitorowanie i traktowaniu nowe technologie.

Źródło: Harvard T.H. Chan szkoła zdrowie publiczne

Advertisement