Badanie zapewnia nowego wgląd w biologię przedwczesny narodziny

Badanie niosący out uniwersytetem Kent z lekarkami przy William Harvey szpitalem na neonatal jednostce i Brunel uniwersytet provided dalszy wgląd w biologię przedwczesny narodziny, z znalezieniami które mogą mieć następstwa dla taktować przedwczesnych dzieci.

Rezultaty badanie teraz publikują w artykule tytułującym Przedterminowi niemowlaki znamiennie długich telomeres niż ich terminów urodzeni counterparts w PLOSO Jeden.

Drużyna od szkoły biologie prowadzić profesora Darren gryfem wykładał szukał genetycznego markiera który można utożsamiać "zagrożonych" dzieci w życiu wcześnie tak, że mogli wsiadać na statek na monitorowanie i traktowaniu przy wczesną sposobnością.

Skupiający się na telomeres - nakrętki przy końcówką chromosomy które degradują, porównywali długość telomeres w przedwczesnych dzieciach porównujących dzieci urodzeni przy oczekiwać czasem. gdy ludzie starzeją się

Trzy grupy niemowlaki studiowali:

1,25 dziecka który byli urodzeni przedwcześnie byli nimi assayed at the time muszą być urodzeni) (ale

2,22 przedwczesnego dziecka pobierającego próbki przy narodziny

3,31 dziecka urodzonego przy oczekiwać czasem. (pobierającego próbki przy narodziny)

Oczekiwanie był że pierwszy grupa, genetycznie, pojawiać się "starzejącą się" i.e krótkich telomeres niż inny. Znalezienia byli nieco niespodzianka w to, ja byli normalnie urodzonymi ones które krótkich telomeres wszystko. chociaż tam  był niektóre dowód telomeres skraca przez czas w przedwczesnych dzieciach,

Te rezultaty sugerują że inny, mimo to nieodkryty jak, czynniki może wpływać telomere długość w przedwczesnych niemowlakach i podnosi intrygującego pomysł który wpływający stopniem prematurity dziecko może telomere skrócenia tempo.

W jakaś wydarzeniu, identyfikacja genetyczne różnicy między przedwczesnymi i urodzonymi niemowlakami może utożsamiać tamto przy najwięcej ryzyka przy wielką potrzebą łagodzić problemy które mogli zdarzać się opóźnionego w życiu. traktowanie i hence

Tam  są uznani problemy kojarzący z przedwczesnym narodziny wliczając oddechowego, uczyć się, rozwojowych nieład i ostatnio odkrywających problemów wliczając, nadciśnienia, insulinowego oporu i zmieniającej ciała sadła dystrybuci. Te ostatni problemy mogą sugerować wczesnego starzenie się w przedwczesnych dzieciach.

Studia sugerują że te mogą upierać się w dorosłego życie w zasadzie przedrzeźnia wczesnego starzenie się i także pozuje znaczącego zdrowie publiczne koncern.

Źródło: Uniwersytet Kent