Łączący opieka program z lekiem zmniejsza uszkadzać skutki choroba alzhaimera

Łączący odmianowego opieki zarządzania program dla choroby alzhaimera z przepisującym lekiem mnoży lekarstwo zdolność ulepszać dzienną funkcję wokoło 7,5 czasami, opóźnia niektóre choroba szkodliwi skutki.

Te są znalezienia od randomizującej próby rozwijać przy NYU Langone centrum medycznym i przedstawiali Niedziela Lipiec 16 przy Alzheimer Skojarzeniową konferencją międzynarodowa 2017 w Londyn.

Alzheimer i demenci klinicyści znali na jakiś czas" mówją "że lekarstwo samotnie no jest dosyć zatrzymywać choroby progresję," badawczy główny oficer śledczy Barry Reisberg, MD, profesor i zasoby, psychiatria i dyrektor Zachary i Elizabeth M choroby edukacja. Fisher Alzheimer programuje przy NYU Langone. Nasz nowy badanie pokazuje że całościowy, ześrodkowywający opieka program, przynosi znaczące korzyści w dziennych aktywność które są znacząco jednostki z Alzheimer i tamto których dla i o one dba. ","

Nowa nauka mierzył dodawać lecznicze korzyści w pacjentach bierze memantine także umieszczać one w Całościowym, Zindywidualizowanym, ześrodkowywającym zarządzanie programie, (CI-PCM). Ten system opieka zawiera opiekunu szkolenie, siedziby ocena, leczniczy dom odwiedza, i opiekun grupy pomocy wszystko prowadzić nauka oficerem śledczym Sunnie i rozwijać, Kenowsky, DVM, współreżyser Fisher choroby alzhaimera program i kliniczny psychiatria instruktor, przy NYU Langone.

W 28 tygodniu, ślepiąca, randomizująca kontrolowana próba, 10 opiekunów grup zapisujących się w CI-PCM porównywał przeciw 10 parom otrzymywa standardową społeczności opiekę która zawrzeć kliniki wizytę, skierowania, opiekę doradza, badanie lekarskie, mowę i okupacyjną terapię, zasoby dla opiekunu szkolenia, ostrzeżenie bransoletki trenuje, opieka dzienna ześrodkowywa i grupa pomocy programuje. Wszystkie pacjenci brali memantine.

Dwa grupy porównywali przy końcówką 28 tygodni używać uznanego narzędzie dzwoniącego Czynnościowego Ocena inscenizacja (FAST) która mierzy straty w zdolności osoba niezależnie wynosił dzienne aktywność tak jak opatrunek, kąpanie i toileting., Lekarstwo plus CI-PCM cierpliwa grupa badająca 7,5 czasu wysokiego niż jedyna grupa mierząca w oryginału 2003 nauce. - lub 750 procentów -

Choroba Alzhaimera rozważał degeneracyjny warunek, w ten sposób tam  jest obecnie małym naciskiem na retraining pacjentach, mówi Reisberg. Drużyny uprzednia praca pokazywał że straty w funkci odnosić sie Alzheimer zdarzają się w odwrotnym rozkazie od sekwenci w którym zdobywają w pierwszy miejscu podczas normalnego rozwoju umiejętności. Ukuwali nazwę ten teorię "retrogenesis," która sugeruje że ludzie z Alzheimer z postępową chorobą mogą wciąż uczyć się jeżeli ich szkolenie dopasowywa rozwojowego wieka poziom że ich choroba ograniczał one.

CI-PCM system używać w nauce był projektujący zasadzony na ten retrogenesis teorii i zawiera opiekunu szkolenie, "pamięci trenowanie" który uczy pacjentom dlaczego osiągać umiejętności w połączeniu z innymi wspierającymi programami. gubili Ten nowy badanie potwierdza ten hipotezę, mówi Reisberg i pokazuje, że znaczący ulepszenia są ewentualni w niektóre nadwyrężeni i wzburzeni przebywa ludzie z Alzheimer.

Ten opóźniony badanie buduje na niedawnym papierze publikującym w Styczniu który donosił wzrosty w memantine's leczniczym skutku używać różne pomiar procedury.,

"Podczas gdy tam  są wiele wielcy zasoby dla ludzi z Alzheimer i ich rodzinami wśród społeczności, bezpośredni szkolenie w podstawowych umiejętnościach w wzburzonych i surowych persons z Alzheimer jest underutilized i understudied traktowanie metoda w kliniki położeniu który no studiował," mówi Reisberg.

Źródło: NYU Langone centrum medyczne, Nowy Jork uniwersyteta szkoła medyczna/

Advertisement