Nowe okulistyczne clearingowe metod pomoce analizują 3D strukturę niebezpieczni zakrzepy

Nowa technika która robi zakrzepom jaśni optically pozwoli badaczów używać potężne okulistyczne mikroskopii techniki studiować 3D strukturę niebezpieczni zakrzepy pierwszy raz. Chociaż zakrzepy zatrzymują krwawić po urazu, zakrzepy które powodować uderzenia i atakom serca może blokowy przepływ krwi.

Nowy podejście mógł robić mię ewentualny używać postępowe lekkiej mikroskopii techniki korelować klinicznych objawy z 3D strukturą zakrzepy od pacjentów tak jak współogniskowa mikroskopia. Ja jest pospolity dla kardiologów usuwać zakrzepy blokuje arterie ludzie które doświadczali ataki serca lub uderzenia.

Możemy potencjalnie analizować zakrzep strukturę od pacjenta rozumieć próby i" powiedzieliśmy John W. Weisel uniwersytet pensylwanii, szkoła medyczna. "dlaczego ja zostać taki problemem," "szczegółowy zrozumienie różnorodne zakrzep struktury mógł wyjawiać dlaczego kawałki pewni zakrzepy konserwują odrywali się, prowadzący potencjalne śmiertelne komplikacje. Ostatecznie, ten wiedza można prowadzić polepszać traktowania zapobiegać zakrzepy od powodować krzywda lub sposoby."

(OSA)Wyraża, współpracująca grupa od Weisel's lab i labs Mark Alber uniwersytet kalifornijski, brzeg rzeki i Jeremiah Zartman uniwersytet Notre Damae raport na okulistycznej clearingowej metodzie znaczący ulepszenie nad z grubsza .02 milimetrami ewentualnymi która pozwoli mikroskopijnemu zobrazowaniu up to 1 milimetr w zakrzep w Okulistycznego społeczeństwa czasopisma Biomedycznych optyka bez używać okulistyczną polanę. Badali nowego podejście na zakrzepach które byli wokoło 5 milimetrami w średnicie i 1 milimetrowym gęstym tworzących na zewnątrz ciała używa myszy i ludzkiej krwi.

"zawiera molekuła hem który jest w czerwonych komórkach krwi robi zakrzepom prawdziwi wizerunek mocno optically," powiedział Zartman. "Nasz metoda, nazwany cclot, jest skuteczna przy usuwać hem i robić całości zakrzep jasna bez zmieniać swój 3D strukturę."

Widzieć gęstą tkankę

Gęsta tkanka jest trudna wizerunek z okulistycznymi technikami ponieważ ono absorbuje światło lub rozprasza. Dla technik które używają fluorescencyjne sondy przylepiać etykietkę komórki i tkankę, to znaczy że światło laseru potrzebujący ekscytować fluorescencję no może dosięgać głęboko wśrodku tkanki i fluorescencja absorbuje zanim ono dosięga kamerę. Chociaż okulistyczni clearingowi agenci mogą usuwać rozrzucanie molekuły od tkankowego, istniejący agenci no optymalizują dla usuwać hem i no pracują dla zwartych, ściśle upakowanych struktur robi up zakrzepom.

Rozwijać nową okulistyczną clearingową technikę zmieniali skład okulistyczny clearingowy agent znać jak KUBICZNY badacze. Po dużo próbnego i błędu, tworzyli clearingowego agenta niż dniu który no zmieniał kształta zakrzepu czerwone komórki krwi i był skuteczny dosyć robić zakrzepowi jasny w less. Badacze także badali różnorodne fluorescencyjne sondy utożsamiać ones które mogli penetrować zakrzep.

Badacze egzamininowali zakrzepy które skracali, który pomaga formie ciasna foka która zatrzymuje krwawić. "Używać okulistyczną clearingową technikę, byliśmy sprawnie patrzeć wśrodku zakrzepu i egzamininować strukturę," powiedział Weisel. "zakładamy to podczas skracania czerwone komórki krwi zmieniają od ich normalnego dwuwklęsłego kształta wielościenny, bardzo ściśle pakują przeciw each inny i no właściwie, zmiana w pojemności. To jest coś no znaliśmy zanim i to możemy teraz studiować w więcej szczególe."

Przepustowość podejścia

Badacze teraz patrzeją dla sposobów dokonywać szybką okulistyczną wizerunek analizę i polanę. To mógł pozwolić nową okulistyczną clearingową technikę używać z przepustowość podejściami które egzamininują skutki setki różni leki na grudkowanie procesie lub krzepn skracanie, na przykład. Okulistyczna clearingowa technika zrobił mię szybko ewentualny wizerunek serie zakrzepy przed i po traktowaniem.

Badacze także pracują badać metodę z zakrzepami usuwającymi od pacjentów. Chcą zbierać informację która może używać tworzyć obliczeniowych modelów własność i struktura która mogli używać przepowiadać ryzyko kojarzących z pewnymi typ zakrzepy jeden dzień, na przykład.

No znamy" powiedzieliśmy Zartman. "jaki rodzaje ultrastructural podpisy można utożsamiający w 3D próbkach," "Ja jest terenem który no badał, i nasz okulistyczna clearingowa metoda mógł pozwolić naukę widzieć wiele różni typ trójwymiarowe struktury jeżeli tam  jest coś który zapewnia nową lub różną informację niż aktualne diagnostyczne techniki."

Źródło: http://www.osa.org/en-us/about_osa/newsroom/news_releases/2017/researchers_look_inside_dangerous_blood_clots_with/